معایب میکروبلدینگ❤️【سال1403】✅

 • خانه
 • -
 • میکروبلیدینگ
 • -
 • معایب میکروبلدینگ❤️【سال1403】✅
معایب میکروبلدینگ❤️【سال1403】✅

ما در این مقاله سعی داریم شما را با معایب میکروبلدینگ آشنا کنیم. میکروبلیدینگ یک روش پیشرفته تاتو های سنتی است. در این روش نواحی خالی و ناقص ابرو با کاشت رنگ در پوست پر شده و ظاهری بسیار شبیه به ابروهای طبیعی ایجاد می شود. میکروبلیدینگ یک روش آرایش دائمی ابرو است که نتایج بسیار طبیعی و واقعی را به همراه دارد. این کار توسط ابزارهای مخصوص و توسط افراد متخصص انجام می شود. در ادامه برای آشنا شدن با معایب میکروبلدینگ ابرو با ما همراه باشید.

میکروبلدینگ ابرو چیست ؟

اگر ابروهای شما نازک یا بیش از حد نازک است و یا به هر دلیلی دچار ریزش مو شدید، یکی از راه های زیباسازی ابروها میکروبلیدینگ ابرو است. در این روش با استفاده از یک خودکار ساده و سوزن های مختلف، خراش هایی روی پوست ایجاد می شود و بین لایه های اول و دوم پوست، رنگ القا می شود. کشیدن خطوط مناسب برای موهای ابرو یکی از وظایف فردی است که میکروبلیدینگ ابرو را برای شما انجام می دهد.

به این فرد کار میکرو می گویند، البته به عنوان شغل میکروبلیدینگ شناخته می شود. در این روش میکرو کار انواع فرم های صورت را کاملا می شناسد و نه تنها می داند چگونه مشکل ابروی مشتری را حل کند، بلکه ایرادات فرم صورت را می پوشاند. البته در این روش باید نظر و سلیقه مشتری را در نظر گرفت. بد نیست یک جلسه حتی کوتاه بین میکروکار و متقاضی میکروبلیدینگ ابرو داشته باشید و در مورد فرم ابروها به توافق برسید.

بیشتر خانم های ایرانی تابع مد هستند، اما گاهی ممکن است یک فرم ابرویی که بسیار مورد پسند خانم ها است، با آناتومی صورت فلان فرد همخوانی نداشته باشد. اگر کار ریز تابع حرف مشتری باشد ممکن است زیبایی مورد نظر ایجاد نشود و یا اگر حرف مشتری شنیده نشود از کار میکرو راضی نباشد. پس بهترین کار مشاوره است.

میکروبلدینگ ابرو چیست ؟

نحوه انجام میکروبلدینگ ابرو :

میکروبلیدینگ ابرو به صورت دستی انجام می شود. پس از انتخاب فرم ابرو، میکرو کار با کمک کارفرما شروع به طراحی روی صورت می کند و با استفاده از ابزار خط ابرو را می سازد. سپس با انتخاب سوزن مناسب برای پوست مشتری، خطوط ضربه ها را با دقت ترسیم می کند. پس از اتمام کشیدن خطوط اصلی، شوک ابروها رنگ می شود. بعد از چند دقیقه ابروها تمیز می شوند و خطوط بررسی می شوند و جزئیات بیشتری اضافه می شود. این مراحل در نگاه اول آسان به نظر می رسند، اما مراحل میکروبلیدینگ ابرو به بیش از ۲ ساعت زمان نیاز دارد.

چه افرادی کاندیدای مناسبی برای میکروبلدینگ ابرو نیستند ؟

بعضی از افراد برای انجام میکروبلدینگ ابرو مناسب نیستند و انجام این روش برای آن ها ممنوعیت دارد. در ادامه با این افراد آشنا می شوید :

 • افراد دارای عفونت‌های قارچی یا باکتریایی فعال یا زخم باز در اطراف ابروها
 • افراد با سابقه اگزما
 • افراد دارای اختلال در انعقاد خون
 • افرادی که پوست کلوئیدساز دارند
 • افراد مبتلا له پسوریازیس و اسکلردرمی
 • افراد مبتلا به دیابت و بیماری‌های خود ایمنی
 • خانم‌های باردار

تفاوت میکروبلدینگ و کاشت ابرو

کاشت ابرو روشی پرهزینه است و بسیاری از افراد به دلیل مشکلات مالی این کار را انجام نمی دهند. اما از طرفی نتایج آن طبیعی است و عوارض میکروبلیدینگ را ندارد. در واقع موهای کاشته شده در این روش مانند موهای طبیعی ابرو رشد می کنند و می توان آن ها را به اشکال مختلف درآورد. کاشت ابرو یک روش تهاجمی است و فرد پس از انجام آن نیاز به استراحت دارد. نتایج این روش دائمی است و موهای کاشته شده به دلیل مقاومت در برابر ریزش تقریبا تا پایان عمر باقی خواهند ماند. از طرفی در روش میکروبلیدینگ هر از چند گاهی نیاز به تجدید رنگدانه ها می باشد و نتایج آن نسبت به کاشت طبیعی به نظر نمی رسد. اما قیمت آن بسیار کمتر است و کل عملیات در زمان کوتاه تری انجام می شود.

آیا امکان اصلاح میکروبلدینگ وجود دارد ؟

با توجه به اینکه رنگدانه ها در طی فرآیند میکروبلیدینگ به پوست نفوذ می کنند، اصلاح آن دشوار است. در ابتدا امکان دارد بتوانید رنگدانه ها را با محلول های آب نمک کمی سبک تر کنید. اما اگر می خواهید آن را حذف کنید، باید به سراغ محلول لیزر بروید. با توجه به این مشکل، یافتن یک کلینیک یا آرایشگاه معتبر و با تجربه بسیار مهم است.

مزایای میکروبلدینگ ابرو :

این روش مانند روش های دیگر دارای مزایایی است که در ادامه با مزایای میکروبلدینگ آشنا می شوید :

نیمه دائمی بودن :

این روش نیمه دائمی است. یعنی آنقدر دوام نمی‌آورد که نتوانید برای مدت طولانی ابروهایتان را تغییر دهید، و آنقدر زود محو نمی‌شود که ارزشش را ندارد. با میکروبلیدینگ از آرایشگاه و اصلاح دائمی ابرو برای مدت طولانی خلاص می شوید.

ظاهر زیبا و آراسته :

یکی از دغدغه های خانم ها به خصوص خانم های شاغل این است که صبح ها بعد از بیدار شدن از خواب وقت کمی برای آرایش و اصلاح ظاهر خود دارند. با استفاده از میکروبلیدینگ، ابروهای شما همیشه در بهترین حالت ممکن قرار دارند و بدون نیاز به آرایش، می توانید با خیال راحت بیرون بیایید و در تمام طول روز از ظاهری زیبا و مرتب لذت ببرید.

ظاهر طبیعی :

قبلا روش هایی مانند تاتو برای اصلاح فرم و فرم ابروها وجود داشت که بسیار غیر طبیعی به نظر می رسید. در میکروبلیدینگ خطوط بسیار ظریف و نازکی مانند تارهای ابرو روی پوست کشیده می شود. بسیار طبیعی به نظر می رسد. البته هر چه متخصص مربوطه با تجربه و صلاحیت بیشتر باشد، ظاهر نهایی ابروهای شما طبیعی تر و زیباتر می شود.

صرفه جویی در وقت و هزینه :

بسیاری از زنان روزانه چندین دقیقه را صرف آرایش کردن می کنند. علاوه بر آرایش، هر از گاهی برای اصلاح ابرو باید به آرایشگاه بروند. استفاده از لوازم آرایشی و مراجعه مداوم به آرایشگاه ها پرهزینه و زمان بر است. با میکروبلیدینگ نیازی به پرداخت این هزینه ها برای مدت طولانی ندارید و زمان بسیار کمی را صرف آرایش کردن بقیه قسمت های صورت خود می کنید.

تفاوت میکروبلدینگ و کاشت ابرو

نتایج میکروبلدینگ چه زمانی مشخص می شود ؟

پس از اتمام اولین جلسه میکروبلیدینگ، ابروها به وضوح پرتر می شوند. اما از آنجایی که آثار خراش همچنان وجود دارد و پوست کمی ملتهب و قرمز شده است، نمی توان این اثرات را نتیجه واقعی این کار دانست. نتایج میکروبلیدینگ بعد از جلسه دوم ترمیم و تثبیت نتایج که 4 تا 6 هفته بعد از جلسه اول انجام می شود، آشکار می شود. بعد از این جلسه خواهید دید که رنگدانه ها کاملا طبیعی شدند و دیگر جای زخم و خراش روی ابروها باقی نمی ماند. نتایج این روش حدود 1-3 سال ماندگاری دارد و لازم است هر 12-15 ماه یکبار تکرار شوند.

معایب میکروبلدینگ

این روش جز مزایا معایبی هم دارد که قبل از انجام این روش باید درباره آن ها تصمیم گیری کنید و بعد اقدام به این روش کنید. معایب میکروبلدینگ عبارت است از :

واکنش های آلرژیکی :

برخی از افراد به جوهرهای خاص یا داروهای بی حس کننده حساسیت دارند و واکنش های آلرژیک را تجربه می کنند. واکنش های آلرژیک تا زمانی که آلرژن وجود داشته باشد ادامه می یابد.

محدودیت اجرا :

میکروبلیدینگ برای همه مناسب نیست. برخی از افراد باید از میکروبلیدینگ اجتناب کنند. در نتیجه، این روش محدودیت هایی دارد. برخی افراد امکان دارد گزینه مناسبی برای میکروبلیدینگ نباشند اما این کار را انجام می دهند و در نهایت به نتیجه دلخواه نمی رسند. به عنوان مثال، کسانی که پوست چرب دارند ممکن است با این تکنیک به نتیجه دلخواه نرسند.

پاک کردن سخت :

اگر از داشتن میکروبلیدینگ پشیمان هستید، باید هزینه زیادی برای تمیز کردن آن بپردازید و با مشکلات زیادی روبرو شوید. حذف میکروبلیدینگ آسان نیست. این یکی دیگر از دلایلی است که باید در انتخاب متخصص میکروبلیدینگ دقت کنید و کار خود را به کسی نسپارید.

دوره ترمیم طولانی :

میکروبلیدینگ روشی است که در آن چندین خراش ریز روی پوست ایجاد می شود. در نتیجه باعث زخم و التهاب پوست می شود. این زخم ها مدتی طول می کشد تا بهبود یابد و پوست جدید جایگزین شود. این دوره بهبودی نسبتا طولانی است و حداقل یک هفته یا بیشتر طول می کشد.

احتمال عفونت و آلودگی :

عفونت یکی از مهم ترین معایب میکروبلیدینگ است، اگرچه خیلی رایج نیست. اگر برای این کار از ابزارهای بی کیفیت و غیر استریل استفاده شود، قطعا پوست و سلامت فرد را با مشکل مواجه می کند. به همین دلیل باید در انتخاب کلینیک و متخصص مناسب دقت کرده و بهترین را انتخاب کنید.

میکروبلدینگ چقدر ماندگاری و دوام دارد ؟

بسته به نوع و الگوی میکروبلیدینگ و رنگ انتخاب شده برای میکروبلیدینگ، ماندگاری آن می تواند بین 7 ماه تا 26 ماه باشد. اگر به ماندگاری میکروبلیدینگ روی ابروهای خود برای بیش از یک سال علاقه دارید، حتما در ابتدای کار به همکاران اطلاع دهید تا مدل و رنگی از میکروبلیدینگ مناسب برای آن در نظر بگیرند. شما که بیش از یک سال طول می کشد. اگر می خواهید فقط چند ماه از این روش برای زیباسازی و اصلاح ابروهای خود استفاده کنید، می توانید در ابتدای کار این را بگویید تا مدل میکروبلیدینگ انتخاب شده برای شما در مدت زمان کوتاهی مورد توجه قرار گیرد.

معایب میکروبلدینگ 

عوارض میکروبلدینگ ابرو :

بسیاری از بیماران در هفته اول پس از میکروبلیدینگ قرمزی، خارش و التهاب پوست را تجربه می کنند. برای تسکین این شرایط از وازلین استفاده کنید. ابروهای شما بعد از میکروبلیدینگ کمی تیره می شوند. با گذشت زمان، رنگ ابرو حدود 30 تا 40 درصد روشن تر می شود. مقداری تورم و قرمزی خفیف بعد از میکروبلیدینگ طبیعی است. تا زمان بهبودی کامل از هیچ گونه آرایش، استفاده از هر نوع مواد و محصولات ابرو خودداری کنید. باید با ابروهای خود مانند یک زخم باز رفتار کنید. خالکوبی ابرو طول عمر نسبتا زیادی دارد. بسیاری از خانم ها هر شش ماه یکبار آن را تمدید می کنند. میکروبلیدینگ پس از مدتی محو می شود. برای پوست های چرب زودتر اتفاق می افتد.

بهترین پماد برای استفاده بعد از انجام میکروبلدینگ چیست ؟

پمادهای مختلفی پس از میکروبلیدینگ برای به حداقل رساندن جای زخم توصیه می شود. هنگامی که پوست خود را به این شکل می‌خراشید، با هر خراش، قسمت کوچکی از پوست باز می‌شود. این مشکل پوست ناحیه ابرو را مستعد عفونت می کند. از تمامی کرم ها برای جلوگیری از عفونت در این ناحیه استفاده می شود. اگر کرم ها به درستی استفاده شوند، روند بهبودی تسریع می شود. این به معنای استفاده از کرم های زیاد و بستن منافذ نیست. کرم ها باید به صورت یک لایه نازک روی زخم ها استفاده شود.

بهترین گزینه استفاده از کرم هایی است که متخصص میکروبلیدینگ به شما ارائه کرده است. کرم شما علاوه بر سبک بودن باید حاوی گلیسیرین و پانتنول باشد. این مواد برای مرطوب کردن، تغذیه پوست، محافظت از پوست و کمک به تسریع روند بهبود بسیار مفید هستند. کرم ها باید فاقد اسانس و مواد معطر باشند تا فرآیند اکسیژن رسانی پوست مختل نشود. برخی از کرم های مورد استفاده برای این منظور حاوی کره کاکائو، موم زنبور عسل، روغن نارگیل، روغن زیتون هستند. از متخصص میکروبلید بپرسید که کدام کرم برای شما بهتر است، اما در مصرف آن زیاده روی نکنید.

مراقبت های بعد از میکروبلدینگ ابرو

در چند ساعت اول پس از میکروبلیدینگ، ابروهای شما امکان دارد کمی شکننده باشند که طبیعی است. رنگ ابرو ممکن است در چند روز اول پس از میکروبلیدینگ بسیار تیره به نظر برسد، اما با ته نشین شدن رنگدانه ها و بهبود پوست، رنگ ابرو تا 60 درصد روشن می شود. در حدود روز سوم یا چهارم، خارش یا پوسته پوسته شدن ابروهای خود را احساس خواهید کرد. در این صورت از خاراندن یا خاراندن ابروهای خود خودداری کنید. در هفته اول از تعریق و خیس کردن ابروها خودداری کنید. به همین دلیل از ورزش یا رفتن به باشگاه، استخر و سونا پرهیز کنید و هنگام شستن صورت مراقب باشید که آب به ابروهایتان پاشیده نشود.

برای از بین بردن هر گونه خون یا ترشح، می توانید پنبه ای را به آرامی در محلول نمکی یا آب استریل آغشته کنید و اطراف ابروی خود را تمیز کنید. سعی کنید تا 4 هفته در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرید و به مدت 10 روز از هیچ گونه مواد لایه بردار، لیزر و آرایشی استفاده نکنید. همچنین بهتر است از قرار گرفتن در معرض گرد و غبار یا رانندگی با شیشه پایین خودداری کنید، زیرا ذرات معلق در هوا می توانند باعث عفونت یا تحریک در محل زخم ابرو شوند. پس از 4 هفته، پوست زیر ابروهای شما به طور کامل بهبود می یابد. از کرم های ترمیم کننده ای که برای شما تجویز شده است استفاده کنید.

مراقبت های بعد از میکروبلدینگ ابرو

تفاوت بین سایه ابرو و میکروبلیدینگ چیست؟

هدف از ایجاد سایه ابرو، تولید ابروهایی با ظاهر کامل‌تر است. این روش مثل این است که شما با مداد ابروی خود را پر کرده باشید. با این تفاوت که ماندگاری سایه ابرو خیلی بیشتر از مداد است. در این روش هم مثل میکروبلیدینگ ابرو از تزریق رنگدانه به صورت سطحی استفاده می‌شود. تفاوت این دو روش در نوع سوزن و طراحی آن است.

سوزن سایه ابرو، گرد و تیز است. در این روش به جای ایجاد شیار، نقطه‌های ریز روی ابرو ایجاد می‌شود، به‌گونه‌ای که اگر کسی به ابرو نگاه کند حس می‌کند سایه تارهای دیگر روی پوست افتاده است. این روش برای افرادی مناسب است که ابروهای پری دارند و فقط در بخشی از آن می‌خواهند ایجاد سایه کنند. همچنین این روش برای افراد با پوست چرب مناسب‌تر است؛ زیرا روی پوست چرب و حساس ماندگاری بیشتری دارد. ضمن اینکه ایجاد خراش یا حساسیت و التهاب نمی‌کند.

برای گرفتن نتیجه از میکروبلیدینگ ابرو چقدر زمان لازم است؟

اثرات میکروبلیدینگ آنی است. ممکن است بلافاصله بعد از انجام این تکنیک، پوست کمی قرمزی و حساسیت داشته باشد؛ اما بلافاصله برطرف شده و نتیجه کار دیده می‌شود. البته به دلیل بافقی ماندن رنگدانه‌ها ممکن است ابرو در ابتدا کمی تیره به نظر برسد، اما با بهبود پوست و کم رنگ تر شدن رنگدانه، ابروهای شما حتی طبیعی‌تر به نظر می‌رسند. برای ترمیم ابرو لازم و ضروری است که مدتی بعد برای ترمیم به آرایشگاه مراجعه کنید. در این جلسه ابروی شما با دقت بررسی می‌شود تا جاهای خالی باقی‌مانده پرتر شده و رنگدانه‌ها تنظیم شوند.

مقایسه میکروبلیدینگ و هاشور :

تفاوت اصلی هاشور و میکروبلیدینگ در ابزار کار آن ها است؛ در میکروبلیدینگ از تیغه‌ای با 10 یا 12 سوزن ریز استفاده می‌شود اما تیغه هاشور یک تیغه تکی است که خراش‌هایی یک تکه در پوست ایجاد می‌کند. بعد از ایجاد خراش‌ها حجم کافی از رنگ‌دانه‌های متناسب با رنگ ابروها در آن‌ها قرار داده می‌شود که مدل و فرم ابروها را کاملا طبیعی می‌کنند. به طور کلی می‌توان گفت که هاشور برای افرادی با ابروهای پرپشت که دوست دارند تغییراتی جزئی ایجاد کنند بسیار مناسب خواهد بود. همچنین کنترل تیغه در این روش راحت‌تر است و فرم دهی به ابروها سریع‌تر انجام می‌گیرد.

کلام آخر

قبل از انجام این روش سعی کنید بهترین مرکز میکروبلیدینگ در تهرانپارس و بهترین پزشک را انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

مهتاب شهریاری

سلام مهتاب شهریاری هستم، 3 سال کار نویسندگی و تولید محتوا در حوزه زیبایی انجام داده ام؛ تا به امروز تمام سعی خود را کرده ام که بهترین مطالب را گردآوری کنم و در اختیار مردم قرار دهم؛ در صورتی که هر گونه انتقاد یا پیشنهاد دارید، می توانید با ما در میان بگذارید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پریسا خاوندگار پداگوژِیست و مستر میکروبلیدینگ در ایران به پشتوانه ی تجربه ی 15 ساله ی خود در حوزه ی آرایش دائم با بالاترین میزان رضایتمندی مشتریان از طراحی ، ظرافت خطوط ، بهداشت کار ، انتخاب رنگ مناسب و مشاوره ی صادقانه در مراجعه اول و ماندگاری بینظیر خطوط بلید بدون تغییر و پخش رنگ در موعد ترمیم ضمن ارائه نمونه کارهای واقعی و متنوع آماده ی ارائه ی خدمات زیبایی به مراجعین عزیز می باشد.