مراقبت های قبل از میکروبلدینگ【سال1402】❤️

ما در این مقاله سعی داریم شما را با مراقبت های قبل از میکروبلدینگ آشنا کنیم. اگر از طرفداران زیبایی هستید و از داشتن ابروهای کم پشت، نازک و بد شکل رنج می برید، توصیه می شود به جای استفاده مداوم از ابزارهای موقتی مانند سایه، ریمل و مداد ابرو، از تکنیک زیبایی مدرن به نام میکروبلیدینگ استفاده کنید. این روش نوعی تاتو دائمی ابرو محسوب می شود و با ایجاد ظاهری بسیار طبیعی ابروها را پرتر و خوش فرم تر نشان می دهد. در ادامه برای آشنا شدن با مراقبت های قبل از میکروبلدینگ با ما همراه باشید.

میکروبلدینگ چیست ؟

میکروبلیدینگ جدیدترین و دائمی ترین تکنیک زیبایی است که برای اصلاح فرم ابروها و از بین بردن نازکی ابروها استفاده می شود. این روش با استفاده از ابزاری به نام تیغ و ایجاد نوارهای کرکی در لایه انجام می شود. این روش علاوه بر ابرو برای آرایش دائمی چشم و صورت قابل استفاده است.

میکروبلدینگ چیست ؟

معرفی دستگاه میکروبلدینگ :

دستگاه میکروبلیدینگ یک قلم لمسی دستی بسیار کوچک است که نوک ظریفی دارد و در نوک آن سوزن های ریز به هم پیوسته مانند تیغه تعبیه شده و تعبیه شده است. این سوزن ها به قدری کوچک هستند که با چشم غیر مسلح دیده می شوند و آن ها را نخواهید دید. این سوزن ها قابلیت انتقال جوهر به زیر پوست را دارند. طراحی خاص این قلم به متخصص پوست این امکان را می دهد که به راحتی خطوطی مانند خط ابرو را روی پوست بکشد.

میکروبلدینگ چگونه انجام می شود ؟

پس از تایید شکل، پهنا، ارتفاع و رنگ ابرو و تهیه مواد، کار شروع می شود. برای انجام میکروبلیدینگ ناحیه ابرو با کرم لیدوکائین تمیز و بی حس می شود. در این حوزه، آموزشی به نام پیگمنتر آغاز می شود. پیگمنتر با استفاده از دستگاه، خطوط بسیار ریز و کرکی مانند هاشور را در جهت رشد ابرو و در لایه های موهای ابرو و در انتها با تزریق رنگ گیاهی ایجاد می کند و فرآیند میکروبلیدینگ را تا بافت پوست و بین آن تکمیل می کند.

ایجاد نوارهای کرکی در کناره های ابرو باید با بیشترین دقت و مهارت در لایه سطحی پوست و با کمترین فشار دست انجام شود و رنگدانه باید به اصول صحیح تسلط کامل داشته باشد. آرایش صورت مهارت پیگمنتر باید زیاد و حرکت دست او سریع باشد تا با یک حرکت تیغه روی لایه سطحی پوست یا اپیدرم، رنگ کافی برای جلوگیری از خونریزی مهم به پوست تزریق شود.

مدت زمان لازم برای انجام میکروبلدینگ ابرو :

مدت زمان انجام میکروبلیدینگ بسته به مهارت فردی که این کار را انجام می دهد و فرم دادن به ابروها متناسب با ظاهر صورت فرد متفاوت است. اما به طور کلی بعد از بیهوشی حدود 30-40 دقیقه طول می کشد. برای هر ابرو باید میکروبلیدینگ انجام شود.

میکروبلدینگ چقدر درد دارد ؟

مانند هر روش زیبایی تهاجمی دیگر، میکروبلیدینگ با درد کم همراه است، میزان درد تجربه شده به آستانه تحمل درد فرد متقاضی بستگی دارد، البته به طور کلی و بسته به بی حسی موضعی، درد ناشی از میکروبلیدینگ غیر قابل تحمل نیست.

علت تیره بودن رنگ بعد از انجام میکروبلدینگ :

تیره شدن رنگ ابرو بعد از میکروبلیدینگ طبیعی است. به دلیل التهاب ایجاد شده در این ناحیه رنگ ابرو کمی تیره تر از رنگی که درخواست کردید ظاهر می شود. زیرا رنگدانه ها زمان می برد تا ته نشین شده و نفوذ کنند و بعد از 3-7 روز، 30-40 درصد تاریکی کم می شود و از بین می رود.

میکروبلدینگ چه محدودیت هایی دارد ؟

میکروبلیدینگ کمترین ماندگاری رنگ را دارد. این باعث خونریزی بیشتر از روش های دیگر می شود. یادگیری این روش بسیار دشوار است و همه نمی توانند تکنسین میکروبلیدینگ باشند که نتایج طبیعی و ماندگاری را برای مشتریان خود به ارمغان بیاورند. در این روش از انرژی الکتریکی استفاده نمی شود و تنها فشار فیزیکی است که باعث پارگی پوست و ایجاد رنگ در زیر پوست می شود.

هر چقدر هم که هاشور ابرو طبیعی باشد و روش کار بسیار ماهرانه باشد، هاشور های طراحی شده از نظر ضخامت بیشتر از موهای طبیعی هستند. تکنسین هایی که میکروبلیدینگ انجام می دهند بعد از مدتی دچار درد مچ دست می شوند زیرا برای انجام این روش باید از فشار فیزیکی استفاده کنند و به دلیل این فشارهای فیزیکی همان فشارهای یکنواخت در ابتدا و انتهای عمل دریافت نمی شود. در این روش می توان خطوط را به صورت نامطلوب ترسیم کرد زیرا این روش مکانیکی است و فقط با فشار دستی انجام می شود.

تکنسین ها هنگام کشیدن قلم روی پوست، کنترل 100 در صد روی دست های خود ندارند. میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ جایگزین های جدیدی برای تاتوهای قدیمی و سنتی هستند که هر کدام نکات مثبت و منفی خود را دارند اما میکروبلیدینگ با تمام خصوصیات منفی که گفته شد به دلیل کشیدن خطوط نامنظم و عمق نفوذ غیرممکن است. تکنیک مناسبی برای رسیدن به نتیجه ای کاملا بی عیب و نقص نیست و ابروهای طبیعی تری به شما می دهد. اما این ابروها 100درصد یکدست و صاف نیستند.

میکروبلدینگ چگونه انجام می شود ؟

عوارض میکروبلدینگ ابرو :

عفونت و واکنش آلرژیک دو عارضه ای هستند که امکان دارد بعد از میکروبلیدینگ برای شما اتفاق بیفتد. برای جلوگیری از خطر عفونت، تکنسین انتخابی و سالن یا کلینیکی را که به آن مراجعه می‌کنید انتخاب کنید تا مطمئن شوید که تمام تجهیزات مورد استفاده استریل و ضدعفونی شدند.

اگر پوست حساسی دارید و نگران واکنش آلرژیک هستید، می‌توانید قبل از انجام میکروبلیدینگ، برای بررسی حساسیت مواد تشکیل دهنده یک آزمایش محلی درخواست کنید. پس از آزمایش نقطه ای، حساسیت و قرمزی به مدت چند ساعت همراه با خونریزی کمی طبیعی است، اما اگر درد ادامه یافت، محل متورم شد یا شروع به تبخیر کرد، سریعا به پزشک مراجعه کنید.

چه افرادی برای انجام میکروبلدینگ ابرو مناسب نیستند ؟

اکثر خانم ها دوست دارند ابروهایی زیبا و پر داشته باشند تا مدام مداد ابرو نزنند و فرم دلخواه خود را به ابروهایشان بدهند. به همین دلیل برای بهتر جلوه دادن ابروها از روش های مختلفی روی ابروهای خود استفاده می کنند. میکروبلیدینگ ابرو یکی از روش های زیبایی ابرو است. اما همه زنان نمی توانند این کار را انجام دهند، برای مثال زنان باردار، زنان مستعد کلوئید، زنانی که پیوند عضو داشتند، زنان مبتلا به بیماری کبد و یا مبتلا به یک بیماری ویروسی مانند هپاتیت، نمی توانند میکروبلیدینگ ابرو انجام دهند و اگر تمایل زیادی به انجام آن دارند حتما با پزشک متخصص خود مشورت کنند و در صورت تایید پزشک با احتیاط کامل انجام دهند.

مراقبت های قبل از میکروبلدینگ

قبل از انجام این روش برای این که دچار خطرات و عوارض نشوید باید نکاتی را رعایت کنید. در ادامه با نکات قبل از میکروبلدینگ آشنا می شوید :

 • قبل از انجام میکروبلیدینگ ابرو، سه روز زیر نور آفتاب نمانید.
 • 24 ساعت قبل از میکروبلیدینگ ابرو از مصرف آسپرین، نیاسین، ویتامین E یا ایبوپروفن خودداری کنید.
 • به مدت 3 هفته قبل از میکروبلیدینگ از خوردن روغن های حاوی امگا 3 خودداری کنید.
 • قبل از میکروبلیدینگ ابرو، قهوه، الکل و نوشیدنی های انرژی زا را به خاطر بسپارید و از آن ها استفاده کنید.
 • حتما قبل از میکروبلیدینگ ابرو حمام کنید زیرا تا چند روز بعد از آن نمی توانید دوش بگیرید.
 • 2-3 روز قبل از میکروبلیدینگ از اپیلاسیون صورت خودداری کنید.
 • لیزر موهای زائد و لایه برداری پوست را 2 تا 3 هفته به تعویق بیندازید.

بعد از انجام میکروبلدینگ چه مراقبت هایی باید انجام شود ؟

برای این که نتیجه مناسبی از این روش بگیرید باید مراقبت هایی را انجام دهید. در ادامه با مراقبت های بعد از انجام میکروبلدینگ آشنا می شوید :

 • از خراشیدن و دست زدن به ناحیه خودداری کنید.
 • از قرار گرفتن در معرض مستقیم نور خورشید خودداری کنید.
 • به هیچ وجه از محصولات رتین-A یا رتینول استفاده نکنید.
 • از رفتن به سونا، حمام و استخر خودداری کنید.
 • به مدت 10 روز از هیچ گونه مواد آرایشی، پاک کننده صورت و کرم در ناحیه میکروبلیدینگ استفاده نکنید.
 • از وازلین و سایر پمادهای شفابخش مانند پماد ویتامین A برای رفع قرمزی و سوزش این ناحیه استفاده کنید.
 • برای چند روز از ابروهای خود در برابر آب یا عرق محافظت کنید.
 • با اجتناب از فعالیت بدنی شدید تا حد امکان از تعریق جلوگیری کنید.
 • از قرار گرفتن در وسایل نقلیه باز مانند دوچرخه، موتور سیکلت و خودروهایی با روکش باز خودداری کنید.

ترمیم میکروبلدینگ ابرو :

همه روش های زیبایی ابرو پس از گذشت زمان نیاز به ترمیم دارند و میکروبلیدینگ ابرو از این قاعده مستثنی نیست. زمان انجام میکروبلیدینگ ابرو یک تا دو ماه بعد است، زیرا زخم های قبلی باید در این مدت ترمیم و برداشته شوند تا بتوانید دوباره ترمیم را انجام دهید. ترمیم ابروهای میکروبلید در چند مرحله انجام می شود. تنظیم و قرار دادن رنگدانه ها به زمان نیاز دارد و رنگدانه ها با گذشت زمان طبیعی می شوند.

هزینه میکروبلدینگ ابرو چقدر است ؟

هزینه میکروبلدینگ به عوامل مختلفی بستگی دارد، قیمت ها بسته به موقعیت مکانی و تخصص هنرمند، هزینه مورد نیاز برای انجام میکرو، هزینه ای که باید برای نگهداری پس از اتمام متحمل شوید، هزینه تمدید آن متفاوت است. با توجه به نوع ابرو هزینه میکروبلیدینگ و ابرو ممکن است متفاوت باشد. قیمت قلم میکروبلیدینگ با توجه به برند و جنس آن متفاوت است که روی میکروبلیدینگ ابرو تاثیر می گذارد. قیمت موی ابرو با میکروبلیدینگ بسیار بالاتر از موی ابرو با روش میکروپیگمنتیشن می باشد. هرکسی برای خدمات میکروبلیدینگ قیمت های متفاوتی دارد. برای آشنا شدن با هزینه انجام میکروبلدینگ در تهرانپارس به سایت مربوطه مراجعه فرمایید.

مراقبت های قبل از میکروبلدینگ

تفاوت میکروبلدینگ و میکروپیگمنتیشن :

این دو روش باهم تفاوت هایی دارند که در ادامه به آن می پردازیم :

ابزار :

میکروبلیدینگ با قلمی انجام می شود که به صورت دستی استفاده می شود و دارای سوزن های یکبار مصرف ریز است که با فشار دادن روی پوست، کشیدن را انجام می دهد. اما میکروپیگمنتیشن یک خودکار دیجیتال با موتور الکتریکی دارد که قابل تنظیم است.

رنگ :

در میکروبلیدینگ رنگ نفوذ می کند و اثرات آن نیمه دائمی است در حالی که میکروپیگمنتیشن عمیق تر نفوذ می کند و اثرات دائمی دارد.

میزان طبیعی بودن ابرو :

در میکروبلیدینگ که به صورت دستی انجام می شود و رنگ به صورت خط به خط و کوتاه و بلند است مانند نخ های ابرو، ابرو حالت طبیعی تری نسبت به میکروپیگمنتیشن دارد که به شکل قلب است.

زمان بهبودی و هزینه :

میکروبلیدینگ زمان و هزینه ریکاوری کمتری دارد.

ماندگاری و دوام میکروبلدینگ چقدر است ؟

میکروبیلدینگ برای اصلاح فرم و بهتر شدن فرم ابروها استفاده می شود و اگرچه به عنوان یک روش آرایش دائمی ابرو شناخته می شود، اما به دلیل تغییر رنگ رنگ تزریق شده، مدت زمان و ماندگاری آن به نوع پوست بستگی دارد. این روش در پوست های چرب کمتر از پوست های خشک است و بین 12 تا 24 ماه است.

فواید میکروبلدینگ ابرو

این روش مانند روش های دیگر دارای فوایدی است که در ادامه با آن آشنا می شوید :

ماندگاری میکروبلدینگ :

میکرو ابروها معمولا بین 1 تا 2 سال عمر می کنند. از جمله مزایای میکروبلیدینگ ابرو، طول عمر آن است. اما به دنبال درمان میکرو ابرو می توانید دوام میکروبلیدینگ ابرو را افزایش دهید.

ترمیم نواقص ظاهری :

روش میکرو ابرو برای افرادی که به دلیل بیماری یا شیمی درمانی ابروهای خود را از دست دادند بسیار مناسب است. یکی دیگر از مزایای میکروبلیدینگ ابرو این است که این افراد می توانند به راحتی در عرض چند ساعت ابروهای طبیعی خود را بازیابی کنند.

نداشتن درد :

یکی دیگر از مزیت های میکروبلیدینگ ابرو این است که می توانید به شکل عملی بدون درد به فرم مناسب ابروهای خود برسید. میکروبلیدینگ ابروهایی با ماندگاری و ظاهر طبیعی ایجاد می کند و کاملا بی خطر است. این فرآیند عوارض جانبی ندارد و همچنین موثر است.

نتایج طبیعی :

تشخیص تفاوت بین ابروهای طبیعی و میکروبلیدینگ غیرممکن است. نتایج طبیعی بخشی از مزایای میکرو ابروها هستند. کلینیک های زیبایی می دانند که چگونه از این روش به نفع خود استفاده کنند و ابروهای مورد نظر را به مشتریان ارائه دهند.

آرایش ضد آب :

یکی از مشکلات رایج ابروهای اصلاح شده مصنوعی این است که اغلب در اثر تعریق یا آب لکه می‌شوند و تغییر شکل می‌دهند. با این حال، با فیبروز ابرو، چنین مشکلی را تجربه نمی کنید.

فواید میکروبلدینگ ابرو

در جلسه میکروبلیدینگ یا فیبروز ابرو چه اتفاقی می‌افتد ؟

بعد از اینکه متخصص مورد نظر ابرو را بی‌حس می‌کند، با شما درمورد شکل ابرو که روی آن کشیده می‌شود، مشورت می‌کند. در حالی که می‌توانید مانند مدل مو، عکس ابرو موردنظرتان را نیز نشان بدهید. البته بعضی از متخصصان برای ایجاد ابرو واقعی و طبیعی، دوست دارند از همان جهت موهای طبیعی ابرو پیروی کند و تقارن صورت و سن مشتری را نیز در نظر بگیرند. افراد متخصص در این کار همچنین با شما درمورد رنگ‌دانه جوهر مشورت می‌کنند و رنگ‌دانه‌ای را بر اساس رنگ طبیعی موهای ابرو و پوست شما انتخاب می‌کنند.

سپس آرایشگر با استفاده از قلم میکروبلیدینگ روی خط ابرو شما می‌کشد، که باتوجه به ناحیه ابرو ممکن است از ۳۰ تا ۴۰ دقیقه طول بکشد. بعد از اتمام ابروها متخصص میکروبیلدینگ برای کمک به بهبودی از پماد مراقبت‌های بعد از میکروبلیدینگ استفاده می‌کند و جلسه بعدی را  ۴ تا ۶ هفته بعد تعیین می‌کند. در این جلسات، او می‌تواند در صورت نیاز نتیجه نهایی را تغییر دهد.

معایب میکروبلیدینگ ابرو :

فریم جوان و ظریفی که از میکروبلیدینگ ابروهای خود به دست می آورید می تواند بسیار وسوسه انگیز باشد اما فقط زمانی که درست انجام شود. در واقع اگر این روش توسط یک فرد فاقد صلاحیت یا یک فرد آموزش ندیده انجام شود، مطمئنا نتیجه را دوست نخواهید داشت و کار دچار معایبی می شود از جمله:

عفونت یا واکنش های آلرژیک

یکی از معایب اولیه میکروبلیدینگ عفونت و واکنش های آلرژیک است. استفاده از تجهیزات غیر استریل و بی کیفیت می تواند منجر به بسیاری از مشکلات پوستی شود. همچنین، در بسیاری از موارد. کرم بی حس کننده و جوهرهای نا مرغوبی استفاده می شود که ممکن است برای پوست مناسب نباشد.

مراقبت های پیچیده

مراقبت های بعد از این روش بسیار پیچیده و کمی سخت است. یکی از آن ها این است که در چند روز اول هیچ گونه آرایشی روی ابرو یا اطراف ابروهای خود نداشته باشید. مهمتر از همه، اگر فردی که این کار را انجام می دهد مهارت کافی نداشته باشد، می تواند منجر به زخم دائمی شود زیرا این روش شامل بریدن پوست شما با سوزن است و این امر باعث می شود تا مراقبت های پس از آن برای شما سخت تر باشد.

مقایسه‌ی تاتوی ابرو و میکروبلیدینگ ابرو :

تاتوی ابرو بسیار شبیه تاتوی معمولی است چرا که جوهر با استفاده از اسلحه یا قلم، با ارتعاش زیاد در پوست قرار می‌گیرد تا با سوزن به پوست نفوذ کند. استفاده از جوهر به جای رنگدانه مهمترین تفاوت بین تاتو و میکروبلیدینگ است. جوهر برای همیشه باقی می‌ماند، در حالی که رنگدانه‌ها با گذشت زمان محو می‌شوند. در حال حاضر تاتوی ابرو به دلیل رواج روش‌های دیگر مانند هاشور ابرو کمتر محبوب است. ابروهای تاتو‌ شده ظاهرشان بسیار مصنوعی تر از ابروهای هاشور شده است و همچنین اغلب به مرور زمان، رنگ آن ها تغییر می‌کند و به قرمزی می‌زنند.

با این حال برخی خانم‌های مسن که دچار ریختگی ابرو شده‌اند و یا کسانی که ابروهایشان بسیار کم پشت و نازک است اغلب از روش تاتو برای اصلاح شکل ابروهایشان استفاده می‌کنند. به هر حال اگر می‌خواهید ابروهایتان حالت طبیعی داشته باشد به دلیل شکل غیرطبیعی ابرو‌ها در تاتو، به سراغ این روش نروید و روش‌های دیگری را برای ترمیم ابروهایتان انتخاب کنید.

کلام آخر

قبل از انجام این روش سعی کنید بهترین مرکز میکروبلیدینگ در تهرانپارس و بهترین پزشک را انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. مراقبت ها و دستورات را به خوبی انجام دهید تا نتیجه مناسبی از این روش بگیرید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پریسا خاوندگار پداگوژِیست و مستر میکروبلیدینگ در ایران به پشتوانه ی تجربه ی 15 ساله ی خود در حوزه ی آرایش دائم با بالاترین میزان رضایتمندی مشتریان از طراحی ، ظرافت خطوط ، بهداشت کار ، انتخاب رنگ مناسب و مشاوره ی صادقانه در مراجعه اول و ماندگاری بینظیر خطوط بلید بدون تغییر و پخش رنگ در موعد ترمیم ضمن ارائه نمونه کارهای واقعی و متنوع آماده ی ارائه ی خدمات زیبایی به مراجعین عزیز می باشد.