مزایای شیدینگ لب✅【سال1403】⚡

ما در این مقاله سعی داریم شما را با مزایای شیدینگ لب آشنا کنیم. روش هایی که باعث زیباتر شدن لب ها می شود تاتو رژ لب، تزریق فیلر لب، شیدینگ لب و استفاده روزانه از رژ لب است، اما اگر از آن دسته افرادی هستید که زمان و حوصله کافی برای آرایش لب را ندارید، بهترین گزینه استفاده از روش های زیبایی است. در ادامه برای آشنا شدن با مزایای شیدینگ لب با ما همراه باشید.

شیدینگ لب چیست ؟

شیدینگ و خط لب یک روش زیبایی محبوب است که به اصلاح شکل و رنگ لب کمک می کند. برخلاف روش های معمولی خالکوبی، این روش به شما اجازه می دهد تا به طبیعی ترین رنگ و جلوه ممکن دست پیدا کنید. شیدینگ لب مانند سایر روش های خالکوبی دائمی نیست و پس از مدتی لب ها به حالت قبلی خود باز می گردند. شیدینگ لب دارای تکنیک های مختلفی از جمله روش شیدینگ لب ساکورایی است.

شیدینگ لب چیست ؟

نحوه انجام شیدینگ لب :

شیدینگ لب یک عمل زیبایی است که شامل تزریق رنگدانه به زیر پوست با استفاده از دستگاه مخصوص می باشد. متخصص ابتدا لب ها را به شکل صحیح یا شکلی که مشتری دوست دارد کانتور می کند، سپس نازل را برای سایه انداختن لب ها می آورد و با این ابزار روی لب ها خط می کشد. در این روش با ایجاد طیف تیره به روشن، لب ها حجم بصری پیدا کرده و همچنین براق به نظر می رسند. این کار با ترکیب چندین سایه رنگ و ایجاد یک طیف رنگی زیبا بر روی لب ها انجام می شود.

شیدینگ لب چه شکلی است ؟

شیدینگ یک روش بسیار کاربردی است که می تواند شخصی سازی شده و برای هر فرد تطبیق داده شود. این را می توان در رنگ ها و سایه های مختلف انجام داد، به همین دلیل است که می توانید سبک های سایه زنی مختلفی را با توجه به ترجیحات خود انتخاب کنید. اگر رنگ‌های شفاف‌تری را دوست دارید، الگوی لبه آکوارلی بهترین گزینه برای شما خواهد بود، زیرا لبه‌های تیره و مشخصی ندارد. اما اگر به دنبال چیزی دراماتیک تر هستید که لب های شما را پرتر از طبیعی نشان دهد، باید مدل لب ombre را امتحان کنید. ظاهر و رنگ واقعی لب های شما پس از بهبودی کامل مشخص می شود. این روش به همان اندازه که بلافاصله پس از عمل به نظر می رسد مبهم و چشمگیر به نظر نمی رسد.

کاندیدای مناسب برای شیدینگ

افرادی که زمان کافی برای آرایش روزانه ندارند. افرادی که لب هایشان تغییر رنگ داده است. افرادی که می خواهند به لب های خود حجم دهند. افرادی که خواهان زیبایی طبیعی لب هستند. افرادی که لب های همسانی ندارند. افرادی که روی لب های شما سیاهی یا زخم است و می خواهند این عیب را بپوشانند.

بعد از شیدینگ لب چه مراقبت هایی باید انجام شود ؟

برای ترمیم لب ها بعد از ریزش باید از وازلین برای کم شدن تورم، درد، سوزش و خشکی لب ها استفاده کرد. پس از شیدینگ لب ها، لب ها شروع به لایه برداری می کنند، بنابراین باید از انتخاب این لایه ها خودداری کنید. 3-4 هفته پس از سایه زدن لب، بهتر است از فعالیت های ورزشی خودداری کنید، به استخر و سونا بروید. تا زمانی که خشکی لب ها از بین نرفته است، همیشه و به طور مداوم لب ها را چرب نگه دارید تا ترک نخورند. تا زمانی که لب ها درد دارند از خوردن غذاهای شور، تند و اسیدی خودداری کنید.

انتخاب رنگ لب :

در ادامه با انتخاب رنگ ها آشنا می شوید :

پوست رنگ پریده :

برای پوست روشن، سایه های هلویی مناسب است و از سایه های قهوه ای و آبی اجتناب کنید.

پوست تیره :

در این نوع پوست، انتخاب رنگ متنوع است. بهترین رنگ می تواند مرجانی با ته رنگ نارنجی باشد. کاراملی و جیگری برای این رنگ پوست بسیار مناسب است.

کاندیدای مناسب برای شیدینگ لب

پوست روشن :

رنگ های قرمز، سرخابی و مرجانی مناسب هستند.

زمینه های صورتی :

رنگ های هلویی و طبیعی برای چنین زمینه های همرنگ پوستی مناسب هستند.

پوست زیتونی :

رنگ های مرجانی و غروب آفتاب مناسب هستند. قهوه ای مناسب است، اما از رنگ های بنفش خودداری کنید.

زمینه های زرد :

قرمز مایل به آبی مناسب است.

شیدینگ لب چقدر ماندگاری دارد ؟

این روش که نوعی آرایش نیمه دائمی یا موقت است به دلیل شرایط مختلف پس از مدتی اثر آن به تدریج کاهش می یابد و در نهایت به طور کامل از بین می رود. در نتیجه شکل و رنگ لب ها به حالت طبیعی خود باز می گردد. شیدینگ لب بین 6 تا 10 ماه طول می کشد. اگر می خواهید دوام آن را افزایش دهید می توانید هر ماه آن را تمدید کنید. در صورت عدم استفاده از رنگ با کیفیت بالا این مدت کمتر از 6 ماه خواهد بود. البته میزان حرفه ای بودن متخصص در این زمینه تاثیر زیادی دارد. عناصر خاصی در اطراف ما تاثیر مستقیمی بر مدت زمان سایه زدن دارند. قرار گرفتن در معرض مستقیم نور خورشید، خشکی بیش از حد لب ها از جمله این عناصر هستند.

نکات مهم در انجام شیدینگ لب :

روش شیدینگ لب یکی از راه های زیباتر شدن لب ها است اما اگر این روش به درستی انجام نشود نتیجه معکوس به شما می دهد. در انتخاب مرکز خود دقت لازم را انجام دهید. انتخاب مرکزی که پروتکل های بهداشتی را به طور کامل رعایت نمی کند، می تواند باعث عفونت و انتقال بیماری هایی مانند هپاتیت و ایدز شود. سالنی که انتخاب می کنید باید مجوزهای بهداشتی لازم را داشته باشد. تحقیقات لازم را انجام دهید و از رعایت اصول بهداشتی مرکز اطمینان حاصل کنید.

مرکزی که انتخاب می کنید باید کادری مجرب و حرفه ای داشته باشد تا از نتیجه نهایی راضی باشید. کاربر بسیار ماهر تزریق رنگ، خط لب و فرم دهی طبیعی لب را به خوبی و بدون هیچ اشتباهی انجام می دهد. شما به مهارت کاربر مرکز زیبایی ارغوان اطمینان کامل خواهید داشت. نکته دیگر رنگ استفاده شده است. استفاده از رنگ های باکیفیت برای سلامتی شما موثر بوده و نتیجه بسیار مناسب است.

استفاده از رنگ های بی کیفیت عوارض زیادی دارد. یکی از عوارض رنگ های غیر استاندارد عفونت و در بدترین حالت سرطان است. پس از انتخاب یک مرکز حرفه ای دیگر، نوبت شما است که به آن توجه ویژه ای داشته باشید. مراقبت پس از سایه زدن لب ها به اندازه انجام آن مهم است.

آیا شیدینگ لب درد دارد ؟

فرآیند ریزش با بی حسی موضعی انجام می شود و هیچ دردی احساس نمی کنید. اما امکان دارد در طول این فرآیند سوزن را روی لب های خود حرکت دهید یا احساس سوزن سوزن شدن خفیفی داشته باشید. در نهایت، همه چیز به شما و تحمل شما بستگی دارد. در بسیاری از موارد، آنچه برای یک فرد دردناک تلقی می شود، برای فرد دیگر دردناک نیست و آستانه تحمل درد افراد با یکدیگر متفاوت است. اما می توان گفت که فرآیند شیدینگ لب ها دردناک نیست یا درد قابل تحملی دارد. اما باز هم اگر نگران این هستید که در حین زایمان آزارتان دهد، نیم ساعت قبل از اجرا مسکن مصرف کنید.

شیدینگ لب چقدر ماندگاری دارد ؟

مزایای شیدینگ لب

زمان مورد نیاز برای شیدینگ لب ها بسته به درخواست مشتری بین یک ساعت تا یک ساعت و نیم می باشد. امروزه متخصصان از رنگ های ارگانیک و تجهیزات جدید دیجیتالی برای سایه زدن لب ها استفاده می کنند. نتیجه شیدینگ لب ها بر خلاف استفاده از پرکننده ها، ظاهری طبیعی تر و لب های برجسته تر و زیباتر است. در ادامه برای آشنا شدن با مزایای شیدینگ لب با ما همراه باشید :

درست کردن خط لب و از بین رفتن نقص های آن :

با استفاده از سایه لب می توانید ایرادات خط لب را برای مدت طولانی از بین ببرید و ظاهر آن را بهبود ببخشید. تقویت رنگ لب با استفاده از سایه لب، می توانید لب هایی با هر رنگ دلخواه داشته باشید. رنگ های سایه لب متنوع است.

بهتر شدن شکل لب و برجسته سازی :

یکی از مهم ترین مزایای شیدینگ لب ها برجسته کردن و نشان دادن لب ها با استفاده از تکنیک سایه زدن است.

آراستگی دائمی و صرفه جویی در هزینه و وقت :

یکی دیگر از دلایل استفاده از این روش در خانم ها این است که امکان ارد نتوان در تمام روز آرایش لب تمیز و خوبی داشت، بنابراین آرایش دائمی لب و استفاده از روش ها می تواند گزینه مناسبی برای جلوگیری از این مشکل و حتی صرفه جویی در وقت باشد.

شیدینگ لب چه معایبی دارد ؟

تورم، کبودی، خونریزی جزئی، خارش، قرمزی و درد عوارض جانبی شایعی هستند که باید چند روز پس از شیدینگ لب برطرف شوند. اگر متوجه عوارض جانبی جدی تری مانند تورم بیش از حد، افزایش درد یا ترشح چرک از لب شدید، باید فورا به پزشک مراجعه کنید. برای جلوگیری از بروز چنین عوارضی، لازم است ابتدا اطمینان حاصل کنید که تکنسین شما تمام مجوزها و گواهی های لازم را دارد. از طرف دیگر، شما باید تمام دستورالعمل های مراقبت از شیدینگ لب را به دقت دنبال کنید.

مراحل انجام شیدینگ لب

انجام شیدینگ لب مراحلی دارد که در ادامه با آن آشنا می شوید :

انتخاب رنگ مناسب با تناژ پوستی شما :

این نکته بسیار مهم است، اگر انتخاب رنگ برای شیدینگ درست نباشد، نتیجه معکوس می دهد و زیبایی لب ها کمتر می شود.

قرینه سازی :

به طور طبیعی، امکان دارد لب ها در یک راستا قرار نگیرند، بنابراین از اپراتور بخواهید که لب ها را تراز کند.

بی حس کردن لب :

برای بی حس کردن لب ها از ژل یا پمادهای موضعی استفاده می شود.

آماده سازی دستگاه :

رنگ داخل دستگاه قرار می گیرد و نوع سوزن و سایز آن تنظیم می شود.

مدت زمان بهتر شدن شیدینگ لب چقدر است ؟

زمان نقاهت پس از شیدینگ لب 5-4 روز است. در این مدت باید اقدامات احتیاطی لازم را انجام دهید تا مطمئن شوید که روند بهبودی به بهترین شکل و به طور کامل انجام می شود.

زمان مناسب برای ترمیم شیدینگ لب :

شیدینگ لب یک عمل زیبایی نیمه دائمی است. بنابراین، برای ترمیم و جلوگیری از محو شدن رنگ لب، باید هر از چند گاهی آن را بازیابی کنید. زمان مناسب برای بازسازی به کیفیت کار، کیفیت رنگ و نحوه نگهداری آن بستگی دارد. اما به طور کلی بهتر است بعد از 6-8 ماه به تاتو کار خود مراجعه کنید.

مراحل انجام شیدینگ لب

بی حس کردن لب چگونه است ؟

در صورت عدم استفاده از بی حسی، شیدینگ لب دردناک است. به همین دلیل، قبل از شروع ریزش، از انواع ژل های بی حس کننده، کرم های بی حس کننده یا داروهای بی حس کننده تزریقی استفاده می شود. معمولا 20 تا 40 دقیقه طول می کشد تا بیهوشی اثر کند. در واقع نمی توان انتظار داشت که سایه لب کاملا بدون درد باشد. با یک سوزن ظریف، رنگ انتخابی شما قرار است با حرکات سریع سوزن به سمت بالا و پایین به زیر پوست شما تزریق شود تا کل لب رنگی شود، حتی اگر شیدینگ لب تا عمق کمتر از خالکوبی انجام شود، اما شما توجه داشته باشید که سایه زدن لب درد می کند، البته اگر تحمل درد خوبی داشته باشید مشکل خاصی ندارید و به راحتی می توانید آن را تحمل کنید. اگر می خواهید بدانید شیدینگ لب دردناک است یا خیر، باید گفت که با وجود استفاده از بی حس کننده، رنج زیادی نخواهید برد و اگر بسیار حساس باشید، با درد قابل تحمل و ضعیفی مواجه خواهید شد.

مزایای باورنکردنی سایه لب :

به لب ها رنگ و حجم قابل توجهی می‌دهد. لب های نازک را پر نشان می‌دهد. کانتور لب، عدم تقارن لب را اصلاح می‌کند. به لب های تیره، رنگ زیبا می‌بخشد. جای زخم لب را پنهان می‌کند. شدینگ لب، ماندگاری بالایی دارد و ضد لک است. نیازی به استفاده از رژ لب ندارید. برای مدت زمان طولانی نیازی به خرید رژ لب ندارید و این صرفه اقتصادی دارد. در طول 24 ساعت روز، لب شما با رنگ زیبا و پر حجم دیده می‌شود. آرایش لب شما ماسیده نمی‌شود. سایه لب مانند رژ لب نیست که با کوچکترین حرکت پاک شود.

عوارض شیدینگ لب :

مانند بسیاری از روش‌های زیبایی تهاجمی، شیدینگ لب عوارض دارد. بهتر است که ابتدا با خطرات و عوارض شیدینگ لب آشنا شوید و بعد درباره انجام دادن آن تصمیم بگیرید.

درد :

شیدینگ لب هم از جمله روش‌ها زیبایی است که انجام آن کمی درد دارد. البته میزان درد در هر فردی متفاوت است و در دوران قاعدگی بانوان، درد آن بیشتر است. اگر از آن دسته افرادی هستید که تحمل درد پایینی دارید انجام این روش به شما توصیه نمی‌شود و بهتر است از رژ لب و سایر لوازم آرایش لب برای زیباتر کردن لب‌ها استفاده کنید.

قبل از حضور برای شیدینگ لب به شما توصیه می‌شود که از روز قبل، ایبوپروفن، روغن ماهی و ویتامین ای را مصرف نکنید تا احتمال کبودی و خونریزی را کاهش دهد. به خاطر بافت لب‌ها،در صورت استفاده از مواد بی‌حسی اثر این مواد بیشتر می‌شود و احساس درد کمتر خواهد بود.

خشکی لب :

پس از شیدینگ لب، لب‌ها بسیار خشک می‌شوند و لازم است که برای مرطوب کردنشان به طور مرتب از بالم لب استفاده کرد.

عفونت و حساسیت :

در صورتی که شیدینگ لب در سالن‌های زیبایی غیر مجاز انجام شود، در مراحل انجام آن نکات بهداشتی رعایت نشود و یا از رنگ‌های غیر استاندارد یا وسایل آلوده برای تزریق استفاده شود، شیدینگ لب عوارض جدی برایتان خواهد داشت و منجر به بروز عفونت‌ها و حساسیت شدید خواهد شد. در صورت داشتن هر کدام از موارد زیر قبل از انجام شیدینگ لب با پزشک متخصص مشورت کنید: مشکلات پوستی،بیماری حاد،تبخال،مصرف دارو، داشتن آرایش دائم.

قبل از عمل شدینگ لب چه باید کرد ؟

زمانی که تاریخ شدینگ لب مشخص شد، شش هفته فرصت دارید تا آماده شوید. برای اطمینان از اینکه عمل کانتور لب به بهترین شکل انجام شود، دستورالعمل های زیر را که در مجله وقت مد، مطرح کردیم انجام دهید. از مصرف استروئیدها اجتناب کنید، چرا که استفاده از آن قبل از عمل شدینگ؛ خطر التهاب، کبودی و تورم لب را افزایش می‌دهد. از رتینوئیدها استفاده نکنید. رتینوئیدهای ویتامین A، باعث افزایش سرعت گردش سلولی شده و باعث جوان سازی پوست می‌شوند، اما قبل از عمل شدینگ لب زمان استفاده از آن نیست. استفاده از رتینوئیدها، خطر واکنش سایه لب را افزایش می‌دهد. مراقبت مناسب از رنگ لب اولین قدم دستیبابی به سایه لب زیبا است. همیشه یک لایه ضخیم از بالم لب را روی لب های خشک بمالید. اگر می‌خواهید زیبایی و سلامت لب هایتان را حفظ کنید، از بالم لب به صورت منظم استفاده کنید.

کلام آخر

برای انجام این روش سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. مراقبت ها و دستورات پزشک را به خوبی انجام دهید تا نتیجه مناسبی بگیرید. ممنون از این که تا آخر مقاله مزایای شیدینگ لب همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید. همچنین برای آشنا شدن با بهترین مرکز میکروبلیدینگ در تهرانپارس با ما همراه باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پریسا خاوندگار پداگوژِیست و مستر میکروبلیدینگ در ایران به پشتوانه ی تجربه ی 15 ساله ی خود در حوزه ی آرایش دائم با بالاترین میزان رضایتمندی مشتریان از طراحی ، ظرافت خطوط ، بهداشت کار ، انتخاب رنگ مناسب و مشاوره ی صادقانه در مراجعه اول و ماندگاری بینظیر خطوط بلید بدون تغییر و پخش رنگ در موعد ترمیم ضمن ارائه نمونه کارهای واقعی و متنوع آماده ی ارائه ی خدمات زیبایی به مراجعین عزیز می باشد.