فواید میکروپیگمنتیشن ابرو✅【سال1403】⚡

ما در این مقاله سعی داریم شما را با فواید میکروپیگمنتیشن ابرو آشنا کنیم. قسمت هایی از صورت نقش بسزایی در زیبایی ما دارد و در دنیای آرایش و زیبایی، ابروها بیش از سایر قسمت های صورت تسلیم دست آرایشگران شده و شکل های متفاوتی به خود گرفته است. از طرفی ابروها آسیب پذیرتر هستند و دلایل زیادی وجود دارد که از فرم ابروهای خود راضی نباشید و نیاز به آرایش دائمی یا نیمه دائمی ابرو داشته باشید. میکروپیگمنتیشن ابرو به عنوان یکی از پذیرفته شده ترین و رایج ترین روش های آرایش دائمی ابرو، نیاز به آرایش مکرر ابرو را از بین می برد. در ادامه برای آشنا شدن با فواید میکروپیگمنتیشن ابروب با ما همراه باشید.

میکروپیگمنتیشن ابرو چیست ؟

زیبایی دائمی یا میکروپیگمنتیشن یک روش آرایشی جدید است که به زنان و مردان این امکان را می دهد تا با تزریق رنگدانه های معدنی به لایه زیرین پوست، ظاهر ابرو، خط مو، لب ها، چشم ها را اصلاح کرده و سایر نواحی بدن خود را بهبود بخشند. البته روش دائمی به این معنا نیست که تا پایان عمر تاثیرات آن را روی ظاهر خود خواهید دید، بلکه در یک دوره طولانی اثرات آن قابل مشاهده است. این کار با سوزن بسیار ظریف و رنگدانه ای انجام می شود که برای فرم دادن به ابروها، چشم ها یا لب ها استفاده می شود.

میکروپیگمنتیشن با هر نوع پوستی امکان پذیر است. میکروپیگمنتیشن با یک دستگاه دیجیتال انجام می شود و 20 سوزن با اشکال مختلف ارائه می دهد. در این روش رنگدانه ها به طور موثری به پوست نفوذ می کنند که باعث بیشتر شدن ماندگاری میکروپیگمنتیشن می شود. در این روش از سوزن هایی با فرم خاص استفاده می شود تا حالت طبیعی به موهای شما بدهد. با این تفاسیر، این تصور اشتباه است که نتایج طبیعی فقط با میکروبلیدینگ امکان پذیر است.

میکروپیگمنتیشن ابرو چیست ؟

چگونگی انجام میکروپیگمنتیشن

در روش میکروپیگمنتیشن از رنگدانه های ضد حساسیت استفاده می شود.  این رنگدانه با استفاده از ابزار میکروپیگمنتیشن به زیر سطح خارجی پوست منتقل می شود که اگر با مهارت و تکنیک خوب انجام شود، زیبایی در لب، چشم و ابرو ایجاد می کند. همه نمی توانند میکروپیگمنتیشن را انجام دهند. یک متخصص و آموزش دیده در این تکنیک باید این کار را انجام دهد. یک پیگمنتر حرفه ای با رعایت اصول ایمنی و سلامت، احتمال عفونت را به صفر می رساند.

میکروپیگمنتیشن یک تاتو قدیمی نیست، بله یکی از روش های پیشرفته تاتو است که نسبت به تاتو قدیمی تهاجمی تر اما ایمن تر است و تفاوت دیگر رنگدانه های آن است که کاملا ضد حساسیت هستند. زمان میکروپیگمنتیشن رنگدانه متفاوت است، اما معمولا تا نیم ساعت طول می کشد. همچنین درد دارد، اما با کمک داروهای بیهوشی این درد به میزان قابل توجهی کاهش یافته و قابل تحمل خواهد بود.

میکروپیگمنتیشن برای چه افرادی مناسب است ؟

میکروپیگمنتیشن در زمینه زیبایی و درمانی کاربرد دارد. کاربرد آن در حوزه درمانی به نوعی با زیبایی مرتبط است. از زنانی که بیماری نوک سینه دارند تا بیمارانی که دچار آلوپسی و شیمی درمانی می شوند که ریزش ابرو را تجربه می کنند. برای این افراد از میکروپیگمنتیشن استفاده می شود البته برای این افراد از میکروبلیدینگ استفاده می شود که تفاوت هایی با میکروپیگمنتیشن دارد. کاربردهای میکروپیگمنتیشن برای از بین بردن ایرادات و یا بیشتر دیده شدن ابروها، لب ها و چشم ها می باشد.

واکنش پوست بعد از میکروپیگمنتیشن :

معمولا پس از میکروپیگمنتیشن، بیماران در ناحیه مورد نظر دچار تورم می شوند. برای مقابله با این تورم پیگمنتر توصیه هایی مانند استفاده از کمپرس یخ و پمادهای مخصوص را به شما می دهد که باید انجام دهید. میکروپیگمنتیشن چشم باعث ریزش اشک می شود. بنابراین بهتر است بعد از میکروپیگمنتیشن رانندگی نکنید. پیگمنتر شما بعد از میکروپیگمنتیشن از شما مراقبت خواهد کرد که باید آن را جدی بگیرید.

همچنین معمولا توصیه می‌کنند که از قرار گرفتن در مقابل تابش مستقیم آفتاب، خودداری کنید. از برخی محصولات و مواد غذایی مثل پراکسید باید اجتناب کنید. این محصولات ممکن است تاثیر منفی در طی شدن فرایند تثبیت رنگ داشته باشند. بعد از میکروپیگمنتیشن، نتیجه کار بسیار پررنگ تر از آن چیزی است تصور می کردید و این کاملا طبیعی است ولی در عرض چند هفته این رنگ های تیره به کمرنگ شدن می گرایند و تبدیل به رنگ دلخواهتان خواهند شد. همیشه اگر ورم و در غیر قابل تحملی بعد از انجام کار داشتید به پزشک مراجعه کنید.

چگونگی انجام میکروپیگمنتیشن

چه افرادی کاندیدای مناسبی برای میکروپیگمنتیشن نیستند ؟

آرایش نیمه دائمی معمولا برای عموم انجام می شود مگر در موارد خاصی که انجام آن توصیه نمی شود. توصیه می شود که زنان باردار و مادران شیرده میکروپیگمنتیشن را تا پایان بارداری و شیردهی به تاخیر بیندازند. دیابت و مشکلات قلبی و تزریق انسولین شرایط مناسبی برای میکروپیگمنتیشن نیست. اگر شما هم جزو این دسته از افراد هستید، حتما باید با پزشک خود مشورت کنید و برای این کار توصیه های لازم را دریافت کنید. کسانی که بعد از زخم گوشت اضافه می کنند و کلوئید زیادی دارند باید قبل از انجام این کار با پزشک خود مشورت کنند.

ترمیم میکروپیگمنتیشن :

نکته ای که هنگام انجام میکروپیگمنتیشن باید به آن توجه داشت این است که کار در یک جلسه انجام نمی شود. برای به دست آوردن نتیجه عالی باید جلسه دوم یعنی جلسه ترمیم را انجام داد که خیلی طولانی نیست و با هدف اصلاح رنگ و ظاهر بهتر انجام می شود و این به دلیل واکنش های مختلف پوست به رنگدانه دوره ترمیم و بهبودی میکروپیگمنتیشن طولانی نیست. در روزهای اول ابرو یا ناحیه مورد نظر بسیار تیره تر به نظر می رسد. با گذشت زمان و در نتیجه لایه برداری، رنگ آن روشن تر و نرم تر و در نتیجه طبیعی تر می شود. به همین دلیل جلسه دوم یا جلسه ترمیم برای اصلاح رنگ و ظاهر بسیار مهم است.

بعد از میکروپیگمنتیشن چه مراقبت هایی باید انجام شود ؟

از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید بخصوص در مناطق آسیب دیده و تحت درمان خودداری کنید. اگر در اطراف چشمان خود لنز دارید تا چند روز از لنز استفاده نکنید. تا چند هفته پس از میکروپیگمنتیشن از شنا کردن خودداری کنید. لایه هایی از پوست را که پوسته پوسته و جدا شدند جدا نکنید. به مدت 3 تا 5 روز پس از میکروپیگمنتیشن از استفاده از مواد آرایشی در ناحیه مورد نظر خودداری کنید. از وازلین به مدت 3 تا 5 روز پس از عمل روی ناحیه آسیب دیده استفاده کنید تا یک محافظ در برابر عوامل خارجی ایجاد کنید.

تفاوت تاتو میکروپیگمنتیشن ابرو

در میکروپیگمنتیشن تارهای مو مانند داخل ابرو با سوزن ظریف کشیده می شوند که زیاد پررنگ نیستند و رنگ طبیعی دارند. اما در تاتو یک فریم پررنگ در اطراف ابرو کشیده می شود که کاملا غیر طبیعی است. دستگاه های مورد نیاز برای این دو روش متفاوت است و دستگاه های میکروپیگمنتیشن ایمن تر هستند و سلامت فرد را تضمین می کنند، میکروپیگمنتیشن درد و خونریزی کمتری دارد و ماندگارتر است. التهاب و آسیب در روش میکروپیگمنتیشن بسیار کم است کارتریج میکروپیگمنتیشن یکبار مصرف بوده و با سوزن های استاندارد و تیز و حداقل تخریب بافتی کاشت پیگمنتر را انجام می دهد.

آیا میکروپیگمنتیشن بهتر از میکروبلدینگ است ؟

هر دو میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ جزو آرایش های معروف به حساب می آیند. میکروپیگمنتیشن رنگدانه را عمیق‌تر از میکروبلیدینگ وارد پوست می‌کند. دوام میکروپیگمنتیشن دو برابر میکروبلیدینگ است. میکروبلیدینگ به طور کلی برای تقویت ابرو استفاده می شود و 1 سال ماندگاری دارد. اما میکروپیگمنتیشن علاوه بر ابرو در سایر نواحی صورت، بدن و پوست سر انجام می شود و ماندگاری آن به طور متوسط ​​3 سال خواهد بود.

نتایج هر دو روش از نظر زیبایی رضایت بخش بوده و روش های ایمن محسوب می شوند. اما میکروبلیدینگ روش کمی امن تر است. دلیل آن این است که در میکروبلیدینگ رنگدانه فقط در لایه های سطحی رسوب می کند، اما میکروپیگمنتیشن لایه های عمیق تری را شامل می شود. رنگدانه های میکروبلیدینگ ایمن تر هستند. هر دو روش باعث درد، تورم، قرمزی، کبودی و ضایعات پوستی می شوند که در عرض یک هفته ناپدید می شوند. برای آشنا شدن با تفاوت میکروپیگمنتشن و میکروبلدینگ به سایت مربوطه مراجعه فرمایید.

تفاوت تاتو میکروپیگمنتیشن ابرو

فواید میکروپیگمنتیشن ابرو

با انجام این روش به عنوان آرایش نیمه دائمی، در زمان آرایش کردن بسیار صرفه جویی خواهید کرد. مثلا در مورد پیگمنتیشن ابرو زمان زیادی را صرف کشیدن مداد و سایه می کنید و با انجام میکروپیگمنتیشن این قسمت از آرایش کاملا از بین می رود. میکروپیگمنتیشن برای افرادی که به مواد آرایشی حساسیت دارند بسیار موثر است. برای کسانی که اختلالات حرکتی دارند و آرایش کردن برایشان مشکل است، گزینه مناسبی است. در این روش می توان ابروها را با توجه به ویژگی های صورت ما طراحی کرد. اگر به شکلی درست طراحی شوند و در جای مناسبی قرار گیرند، می توانند جلوه بیشتری بدهند.

یکی از فواید پوست سر برای کسانی است که از ریزش ابرو و مو رنج می برند. این روش به بازیابی حالت طبیعی ابروها کمک می کند و ریزش مو و ریزش ابرو را ماسک می کند. پزشکان از پوست سر برای درمان ضایعات پوستی، اسکارها و سوختگی ها استفاده می کنند. مثلاً رنگی متناسب با پوست متقاضی می سازند و در مکان های تغییر رنگ و ناهموار به دلیل ماه گرفتگی یا بخیه کار می کنند. میکروپیگمنتیشن نسبت به تاتو عوارض جانبی کمتری مانند درد و خونریزی دارد.

میکروپیگمنتیشن چه معایبی دارد ؟

بیماری های عفونی مانند کلوئید، هپاتیت و ایدز در کمین افرادی است که از آرایش دائمی برای زیبایی استفاده می کنند. کارتریج و سوزن یکبار مصرف در روش میکروپیگمنتیشن ابرو یا پوست سر استفاده می شود. بر این اساس توجه داشته باشید که وسایل یکبار مصرف باید تعویض شده و بهداشت کامل رعایت شود.انتخاب یک مرکز معتبر پوست سر باعث می شود که شاهد چنین گرفتاری ها و مشکلاتی نباشیم. مدل ابرویی که امروز انتخاب می کنید کاملا با مد امروزی مطابقت دارد و بسیار زیبا به نظر می رسد.

اما به مرور زمان تعاریف مد و زیبایی تغییر کرده و مدل دیگری مد می شود و یکی از معایب میکروپیگمنتیشن عدم برگشت پذیری آن است. به عنوان مثال در گذشته ابروهای منظم و منظم مد بود اما امروزه ابروهای کاملا طبیعی و ناهموار به معیار زیبایی تبدیل شدند. این امکان وجود دارد که از رنگ های غیر استاندارد پوست سر در مراکز غیر معتبر استفاده شود و این رنگ ها جذب بدن فرد شوند. در صورت استفاده از مواد غیر استاندارد امکان دارد خطر ابتلا به سرطان وجود داشته باشد که البته ثابت نشده است. برخی از رنگ های پوست سر موجود در بازار حاوی رنگ های صنعتی مانند جوهر چاپگر و رنگ خودرو هستند و استفاده از این رنگ های غیربهداشتی عواقب جبران ناپذیری در پی خواهد داشت.

در رنگ های بهداشتی و استاندارد به دلیل استفاده از مواد غیر سمی و طبیعی در مقایسه با رنگ های حاوی فلزات سنگین ماندگاری کمتری دارند اما توجه داشته باشید که به دلیل ماندگاری کوتاه تر ممکن است دچار عوارض جبران ناپذیری شوید. بنابراین مواد اولیه مصرفی در مراکز اسکالپ باید استاندارد و دارای مجوز باشد. میکروپیگمنتیشن ابرو یا پوست سر یک روش دردناک مانند تاتو است اما با شدت کمتر. اگرچه در این روش از بی حسی موضعی استفاده می شود، اما تا مدتی پس از پایان بیهوشی، درد خفیفی را احساس خواهید کرد. عوارضی مانند حساسیت های پوستی در مدت طولانی پس از انجام این کار در قسمتی که آرایش انجام شده امکان دارد برای فرد ایجاد شود و باعث تورم و خارش شود.

آرایش نیمه دائمی در معرض هوا و اشعه ماوراء بنفش و با توجه به کیفیت مواد استفاده شده از 1 تا 5 سال ماندگاری دارد و به تدریج محو می شود. طبق تحقیقات انجام شده در جوامع آمریکایی، به طور کلی 30 درصد از افراد از داشتن میکروپیگمنتیشن ابرو یا پوست سر پشیمان هستند. بنابراین از تصمیم خود مطمئن باشید زیرا حذف رنگدانه ها به چندین جلسه لیزر با طول موج های مختلف نیاز دارد و رنگ پوست به طور کامل به حالت اولیه باز نمی گردد. از آنجایی که میکروپیگمنتیشن پس از مدتی محو می شود، نیاز به تکرار و تکرار دارد. با تکرار سوهان‌هایی که با ماشین انجام می‌شود، در برخی افراد و اغلب در بالای ابروهایشان گوشت اضافی ایجاد می‌شود. این مشکل بخصوص در افرادی که بدن آن ها کلوئید ساز است پیچیده تر می شود.

فواید میکروپیگمنتیشن ابرو 

چه اتفاقی بعد از میکروپیگمنتیشن برای پوست می افتد؟

پس از میکروپیگمنتیشن بیماران اغلب در ناحیه مورد نظر مقداری ورم را حس می‌کنند. معمولا متخصصانی که میکروپیگمنتیشن شما را انجام می‌دهند، به شما توصیه می‌کند هر چند وقت یک بار از کیسه یخ استفاده کنید و همچنین پمادهای ویژه ای را برای کاهش تورم و التهاب معرفی می‌کنند. افرادی که میکروپیگمنتیشن را دور چشم‌های خود انجام می‌دهند، ممکن است ریختن اشک را تجربه کنند. این علامت تقریبا برای همه افراد مشترک است. به همین دلیل بهتر است با کسی به کلینیک مربوطه بروید و خودتان رانندگی نکنید.

متخصص مربوطه برای شما مواد ضدعفونی‌کننده خاصی را برای پاکسازی مناطق آسیب دیده توصیه می‌کند. متخصصین همچنین توصیه می‌کنند که از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید خودداری کنید. شما باید از برخی از محصولات و مواد غذایی مانند پراکسید باید خودداری کنید. این محصولات می‌توانند تاثیر منفی بر تثبیت رنگ داشته باشند. پس از میکروپیگمنتیشن رنگی که می‌بینید پر رنگ‌تر و تیره‌تر از آنچه می‌خواهید به نظر م‌یرسد. اما در عرض چند هفته این رنگ‌ها محو می‌شوند و به رنگ دلخواهتان  تغییر می‌کنند. اگر دچار تب یا ضایعات پوستی و همچنین تورم و سوزش بیش از حد معمول را تجربه کردید حتما این موارد را با پزشک خود در میان بگذارید.

موارد کاربرد میکروپیگمنتیشن

میکروپیگمنتیشن لب :

مدتی است که استفاده از میکروپیگمنتیشن لب بسیار رواج یافته است. از این تکنیک برای مشخص‌تر کردن لب و هم چنین پروتز و برجسته‌تر نشان دادن آن استفاده می‌شود. هم چنین حتی می‌توان از آن برای رنگ آمیزی لب نیز استفاده به عمل آورد. اگر شما لب‌های باریک و یا کمرنگی دارید و قصد دارید به اصلاح آن بپردازید، استفاده از تکنیک میکروپیگمنتیشن یکی از گزینه‌های خوب برای افزایش جلو و همچنین زیبایی لب‌ها می‌باشد. حتی ممکن است طی اتفاقی یا حتی با گذر زمان فرم اصلی لب از بین برود که باز هم میکروپیگمنتیشن راه حل مناسبی برای تصحیح آن می‌باشد.

میکروپیگمنتیشن چشم :

اگر قصد دارید کمی جلوه و ظاهر چشم خود را جذاب‌تر کنید و خط رویش مژه زیباتری داشته باشید، میکروپیگمنتیشن چشم به کمک شما می‌آید. شما می‌توانید با میکروپیگمنتیشن به چشمان خود عمق دهید و یا هر تغییر دیگری که مورد نظر شما است با استفاده از میکروپیگمنتیشن انجام دهید.

خط چشم‌های سایه دار یکی از موارد مورد استقبال در بین افراد به شمار می‌آید. البته باید بدانید درست است که امکان دارد با گذر زمان میکروپیگمنتیشن کمی کم رنگ شود ولی این امکان هم وجود دارد که برای همیشه پاک نشود. هر چند شما می‌توانید با چند جلسه لیزر آن را ریمو و به طور کامل پاک کنید.

میکروپیگمنتیشن ابرو :

بسیاری از افراد  فکر می‌کنند که میکروپیگمنتیشن ابرو همان تاتوی بهداشتی است. در اصل میکروپیگمنتیشن روندی مشابه با تاتوی ابرو دارد  و به این شکل است که رنگدانه‌ها درون پوست جایگذاری می‌شود اما مهم‌ترین تفاوت آن نتیجه آن است که بسیار متفاوت است. میکروپیگمنتیشن ابرو را نمی‌توانیم با رنگدانه‌های پایه فلزی انجام دهیم چرا که آنها سمی می‌باشند و مهاجرت رنگدانه‌ها بین لایه‌های پوستی باعث می‌شود که نقطه و یا لک ایجاد کنند.

کلام آخر

قبل از انجام این روش سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پریسا خاوندگار پداگوژِیست و مستر میکروبلیدینگ در ایران به پشتوانه ی تجربه ی 15 ساله ی خود در حوزه ی آرایش دائم با بالاترین میزان رضایتمندی مشتریان از طراحی ، ظرافت خطوط ، بهداشت کار ، انتخاب رنگ مناسب و مشاوره ی صادقانه در مراجعه اول و ماندگاری بینظیر خطوط بلید بدون تغییر و پخش رنگ در موعد ترمیم ضمن ارائه نمونه کارهای واقعی و متنوع آماده ی ارائه ی خدمات زیبایی به مراجعین عزیز می باشد.