کاربردهای میکروبلیدینگ✅【سال1403】⚡

  • خانه
  • -
  • میکروبلیدینگ
  • -
  • کاربردهای میکروبلیدینگ✅【سال1403】⚡
کاربردهای میکروبلیدینگ✅【سال1403】⚡

ما در این مقاله سعی داریم شما را با کاربردهای میکروبلیدینگ آشنا کنیم. تعداد خانم هایی که به دلیل کم پشتی و ابروهای نازک مجبورند مدام از مداد، ژل یا سایه ابرو برای پرکردن ابرو استفاده کنند کم نیست. در سال های اخیر برخی از افراد از روش های دائمی پرکردن و طراحی ابرو مانند تاتو استفاده می کنند و از نتیجه کار چندان راضی نیستند. با این حال، اگر شما هم از آن دسته خانم هایی هستید که با مشکل ابروهای نازک دست و پنجه نرم می کنید، به نظر می رسد زمان آن رسیده که با امتحان یکی از روش های جدید پرکردن ابرو، چهره ای جدید را تجربه کنید. در ادامه برای آشنا شدن با کاربردهای میکروبلدینگ با ما همراه باشید.

میکروبلیدینگ ابرو چیست ؟

میکروبلیدینگ ابرو یا اپیلاسیون سه بعدی ابرو روشی مدرن برای طراحی و پرکردن ابرو نیمه دائمی است که آخرین نسل تاتو ابرو محسوب می شود و با قلم حرفه ای به نام بلید متشکل از 12 تا 15 سوزن انجام می شود. در این روش ابتدا ابرو با مرزها و الگوی انتخاب شده توسط فرد با مداد طراحی می شود سپس رنگ مخصوص ابرو که خمیری، ژله ای، جامد و یا انواع دیگر است با استفاده از آن به وسط غشای پوست نفوذ می کند. این قلم و به این ترتیب رنگدانه ها روی پوست رسوب کرده و پوست رنگ می گیرد.

میکروبلدینگ ابرو چیست ؟

تفاوت اجرای سایه ابرو با میکروبلیدینگ ابرو

در میکروبلیدینگ ابرو ابتدا مدل ابرو مناسب با مشاوره میکرو جابر و متقاضی انتخاب می شود. زایمان با بیهوشی شروع می شود و زمان بیهوشی به مسائل بهداشتی اختصاص می یابد. میکرو کار در این فاصله رنگ ها و مکمل ها را با هم ترکیب کرده و سوزن را نسبت به پوست انتخاب می کند. بعد از بیهوشی ابروها نوبت به طراحی و نزدیک کردن ابروها می رسد و میکرو کار به کمک ابزاری نسبت طلایی را در ابرو پیاده می کند و فرم صورت تقریبی و در آغوش گرفتن ابرو را طراحی می کند. در پایان مرحله طراحی، کارگر میکرو با توجه به ضخامت موهای ابرو و خط رشد آن ها شروع به کشیدن خطوط می کند. این قسمت برای طبیعی شدن ابرو بسیار مهم است و اگر در این کار مهارت داشته باشید ابروی شما کاملا طبیعی به نظر می رسد. در پایان، برخورد رنگ ها و تجدید خطوط انجام می شود.

در سایه ابروها، هنرمند تاتو ابتدا ابروها را حس می کند. در این مرحله هیچ انتخابی برای هنرمند تاتو و متقاضی وجود ندارد. زیرا رنگ ابرو باید روی ابروی طبیعی اعمال شود. در طول بیهوشی، هنرمند خال کوبی رنگ ها را با هم ترکیب می کند. همچنین در این روش تاتوکار مجرب از یک رنگ برای سایه زدن استفاده نمی کند و برای قسمت های خاصی از ابرو از رنگ های تیره و برای قسمت های خاصی از رنگ روشن تر استفاده می کند تا در انتها ابروی طبیعی تری داشته باشید. پس از بیهوشی ابروها، تاتوکار با استفاده از ابزارهای اولیه به ابروها فرم داده و با استفاده از قلم و سوزن مناسب شروع به رنگ آمیزی ابروها می کند. در این روش از هیچ خط خطی استفاده نمی شود و در پایان کار ابرو شما تفاوتی با زمانی که با مداد و پودر ابرو روی ابروهایتان آرایش می کنید، نخواهد بود.

میکروبلیدینگ ابرو برای چه افرادی مناسب است ؟

این روش برای فرم دادن به ابروها و پرکردن قسمت های خالی مناسب خواهد بود. خانم هایی که ابروهایشان به دلایلی نازک شده یا فرم نامتقارن دارند، می توانند به میکروبلیدینگ تکیه کنند. علاوه بر این، کسانی که نمی توانند کاشت ابرو را انتخاب کنند، می توانند با این روش به ابروهایی خوش فرم و طبیعی دست یابند. افرادی که در گذشته سایه ابرو داشتند می توانند با استفاده از این روش نتایج را اصلاح کنند یا فرم ابروها را بهبود بخشند. برای آشنا شدن با کاندیدای مناسب میکروبلدینگ به سایت مربوطه مراجعه فرمایید.

مزایای میکروبلیدینگ ابرو :

این روش به عنوان یکی از جدیدترین روش های تاتو موقت شناخته می شود، در این روش سطح طبیعی بودن خطوط هاشور در بالاترین حد است و میکرو کار در دو جلسه ابروهای کاملا طبیعی و زیبا را برای شما ترسیم می کند. از مزایای دیگر این روش کشیدن خطوط متناسب با ضخامت تار موی ابروها، فوق‌العاده طبیعی، درد کم و التهاب کمتر نسبت به بقیه روش‌ها، موقتی بودن رنگ‌ها، کشیدن خطوط طبق خط رویش تار موی ابرو، استفاده از نسبت‌های طلایی برای قرینه نمودن ابروها است.

با مطالعه مزایا و محاسن میکروبلیدینگ ابرو به راحتی می توان فهمید که این روش یکی از بهینه ترین روش هایی است که می توان برای آرایش موقت از آن استفاده کرد. در این روش میکرو ورکر ماهر نهایت تلاش خود را می کند تا خطوط را به موهای طبیعی شما نزدیک کند. اگر به هر دلیلی از این روش راضی نبودید، می توانید منتظر تاریخ انقضا باشید یا به پاکسازی ردیف ها ادامه دهید.

نتایج میکروبلیدینگ چه زمانی مشخص می شود ؟

بلافاصله پس از اتمام اولین جلسه میکروبلیدینگ، ابروها به وضوح پرتر می شوند. اما از آنجایی که آثار خراش وجود دارد و پوست کمی ملتهب و قرمز شده است، نمی توان این اثرات را نتیجه واقعی این کار دانست. نتایج میکروبلیدینگ بعد از جلسه دوم ترمیم و تثبیت نتایج که 4 تا 6 هفته بعد از جلسه اول انجام می شود، آشکار می شود. بعد از این جلسه خواهید دید که رنگدانه ها کاملا طبیعی شدند و دیگر جای زخم و خراش روی ابروها باقی نمی ماند. نتایج این روش حدود 1-3 سال ماندگاری دارد و لازم است هر 12-15 ماه یکبار تعمیر شوند.

تفاوت اجرای سایه ابرو با میکروبلدینگ ابرو 

مراحل انجام میکروبلیدینگ ابرو :

مهم ترین قسمت فرآیند میکروبلیدینگ ابرو، یافتن مرکز تخصصی میکروبلیدینگ ابرو می باشد و پس از آن برای تعیین وقت مشاوره در نظر گرفته می شود. میکروبلیدینگ یکی از روش های آرایش دائمی است. زیرمجموعه ای از تاتو و هاشور محسوب می شود که جدیدتر است و نیمه دائمی در نظر گرفته می شود. زیرا در این روش جوهر به سمت غشای میانی پوست رفته و به همین دلیل نیمه دائمی محسوب می شود.

میکروبلیدینگ نیاز به مجوز دارد و همه نمی توانند این کار را انجام دهند. اگرچه میکروبلیدینگ ابرو به اندازه کاشت ابرو پیچیده نیست و در آرایشگاه ها انجام می شود. اما باید توجه داشته باشید که اگر این کار توسط افراد فاقد صلاحیت و غیر حرفه ای انجام شود، می تواند به ابروهای طبیعی شما آسیب برساند و فرم آن را خراب کند. به همین دلیل ابتدا باید با مراجعه به نمونه کار از کار فرد مطمئن شوید.

آیا میکروبلیدینگ باعث آسیب و ریزش ابرو طبیعی می شود ؟

میکروبلیدینگ به خودی خود مضر نیست زیرا اکثر رنگ های تاتو با مواد معدنی و گیاهی سازگار با پوست و مو می شوند. با این حال، واکنش افراد مختلف به محصولات آرایشی و زیبایی متفاوت است، به همین دلیل است که هرگز نمی توان با قاطعیت گفت که میکروبلیدینگ برای صد در درصد افراد بی خطر است. از طرفی هنگام تراشیدن پوست با سوزن تیغه ای، مقداری از موهای ابرو توسط سوزن کنده می شود که جای نگرانی نیست زیرا ابروها مانند مو، ناخن و مژه رشد می کنند.

عوارض میکروبلیدینگ ابرو

هنگامی که رنگدانه ها از طریق سوزن وارد پوست ابرو می شوند، بدن این رنگدانه ها را به عنوان یک تهدید می بیند و گلبول های سفید خون را برای مبارزه با آن ها می فرستد. همچنین باعث عفونت های پوستی، قرمزی پوست، چرک و در برخی موارد اگزما می شود. از طرفی در صورت عدم انجام میکروبلیدینگ در مکان های مناسب و حرفه ای بهداشتی، به دلیل عدم استفاده از سوزن و تجهیزات استریل، احتمال ابتلا به عفونت ها و بیماری های پوستی و حتی بیماری های عفونی مانند ایدز وجود دارد. هپاتیت، کزاز، سل از طریق سوزن منتقل می شوند. پس خودتان سوزن ها را آماده کنید یا از متخصص بخواهید که سوزن ها را تعویض یا استریل کند. توجه داشته باشید که اگر از بیماری های نقص ایمنی رنج می برید، بهتر است از میکروبلیدینگ صرف نظر کنید.

میکروبلیدینگ ابرو برای چه افرادی مناسب نیست ؟

افرادی که پوست آن ها به خراش و زخم های سطحی بسیار حساس و مستعد گوشت اضافی است. افراد مبتلا به دیابت که روند بهبود زخم را کند می کند. افرادی که از فیلر، ژل و بوتاکس در ناحیه ابرو استفاده کردند، قبل از کوتاه کردن ابروهای خود با پزشک خود مشورت کنند. افرادی که از بیماری‌های خاصی رنج می‌برند یا تحت درمان دارویی قرار می‌گیرند، باید تا پایان دوره درمان میکرو انجام ندهند و قبل از انجام این روش با پزشک مشورت کنند. افرادی که به مواد مورد استفاده در سایه ابرو مانند رنگ های تاتو و داروهای بی حس کننده حساسیت دارند، باید تا رفع آلرژی از خالکوبی ابرو خودداری کنند. افرادی که به دلیل قاعدگی، بارداری و شیردهی دچار اختلالات هورمونی هستند، بهتر است منتظر تثبیت هورمون ها باشند.

افرادی که تاتو ابروی قبلی آن ها در ناحیه ابرو پررنگ و واضح است باعث می شود که تن رنگ باقیمانده روی نتیجه کار و زیبایی ابرو تاثیر بگذارد پس بهتر است تاتو قبلی را به طور کامل پاک کنند. افرادی که پوست بسیار چرب دارند منافذ پوستی باز زیادی دارند و در روش میکروبلیدینگ رنگ در لایه سطحی پوست کاشته می شود، دچار افت رنگ می شوند و معمولا دوام زیادی ندارند. افرادی که مشکلات پوستی مانند زونا، اگزما، بثورات اطراف ابرو دارند، خراش روی پوست آن ها می تواند باعث تشدید این بیماری و ایجاد خارش دردناک شود که باعث می شود روند ترمیم رویش ابرو کندتر و دردناک تر شود. افرادی که دچار آفتاب سوختگی به خصوص در ناحیه اطراف ابرو شدند، تا زمانی که پوستشان ترمیم نشده است، نباید ابروهای خود را تاتو کنند.

عوارض میکروبلدینگ ابرو 

کاربردهای میکروبلیدینگ

در کاربرد میکروبلیدینگ می توان از آن برای ایجاد ابروهای نازک یا نازک و نامرتب استفاده کرد تا پرتر و تیره تر به نظر برسند. همچنین خانم هایی که ابروهای نامشخص و صاف دارند این تکنیک آرایشی به آن ها کمک می کند تا ابرویی شیک و مد روز داشته باشند. برای انتخاب مدل مناسب، بهتر است ابتدا انواع فرم صورت، انواع مدل آرایش، رنگ پوست و مدل لب و ویژگی های آن ها را بشناسید.

میکروبلیدینگ ابرو چقدر دوام دارد ؟

این روش تاتو ابرو نیمه دائمی است. در روش میکروبلیدینگ که با قلم دستی و ایجاد نوارهای خطی انجام می شود، نمی توان فشار زیادی وارد کرد زیرا باعث ایجاد اسکار در ابرو می شود و به همین دلیل رنگ تاتو به غشای میانی و لایه های کم عمق پوست نفوذ می کند و ماندگاری رنگ تاتو در این روش بین 6 ماه تا یک سال ثابت می ماند، البته عواملی مانند میزان چربی و خشکی پوست فرد، مراقبت پس از لمینت ابرو، رنگ پوست و این گونه عوامل باعث کاهش یا افزایش ماندگاری رنگ ابرو می شود میکروبلیدینگ تاثیر بسزایی دارد.

تفاوت میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ :

میکروپیگمنتیشن مانند میکروبلیدینگ یک خالکوبی زیبایی نیمه دائمی است که توسط متخصص انجام می شود. در میکروپیگمنتیشن رنگدانه ها به لایه های عمقی پوست نفوذ می کنند و از این نظر با میکروبلیدینگ که در لایه های سطحی تر پوست انجام می شود متفاوت است. به همین دلیل طول عمر میکروپیگمنتیشن دو برابر میکروبلیدینگ است. در همین حال می توان از میکروپیگمنتیشن برای سایر قسمت های صورت یا بدن و پوست سر استفاده کرد. هر دو روش ایمنی خوبی دارند اما ایمنی میکروبلیدینگ بیشتر از میکروپیگمنتیشن است.

زیرا در روش میکروبلیدینگ رنگدانه ها در لایه سطحی پوست قرار می گیرند اما در روش میکروپیگمنتیشن رنگدانه ها در لایه های عمقی پوست قرار می گیرند که خطر بروز واکنش های آلرژیک و احتمال عفونت را به شدت افزایش می دهد. در همین حال، در میکروپیگمنتیشن، از ابزارهای سنتی تاتو برای تزریق رنگدانه به لایه‌های عمیق‌تر پوست استفاده می‌شود. به دلیل به حداقل رساندن اثر اسکارهای قدیمی، پر کردن شکاف های موی ابرو یا قسمت هایی از پوست سر که بریده شدند. پوشاندن سفیدترین قسمت های پوست میکروپیگمنتیشن برای کانتور کردن لب ها و اطراف چشم استفاده می شود.

کاربردهای میکروبلدینگ 

در جلسه میکروبلیدینگ یا فیبروز ابرو چه اتفاقی می‌افتد؟

بعد از اینکه متخصص مورد نظر ابرو را بی‌حس می‌کند، با شما درمورد شکل ابرو که روی آن کشیده می‌شود، مشورت می‌کند. در حالی که می‌توانید مانند مدل مو، عکس ابرو موردنظرتان را نیز نشان بدهید. البته بعضی از متخصصان برای ایجاد ابرو واقعی و طبیعی، دوست دارند از همان جهت موهای طبیعی ابرو پیروی کند و تقارن صورت و سن مشتری را نیز در نظر بگیرند. افراد متخصص در این کار همچنین با شما درمورد رنگ‌دانه جوهر مشورت می‌کنند و رنگ‌دانه‌ای را بر اساس رنگ طبیعی موهای ابرو و پوست شما انتخاب می‌کنند.

سپس آرایشگر با استفاده از قلم میکروبلیدینگ روی خط ابرو شما می‌کشد، که باتوجه به ناحیه ابرو ممکن است از ۳۰ تا ۴۰ دقیقه طول بکشد. بعد از اتمام ابروها متخصص میکروبیلدینگ برای کمک به بهبودی از پماد مراقبت‌های بعد از میکروبلیدینگ استفاده می‌کند و جلسه بعدی را  ۴ تا ۶ هفته بعد تعیین می‌کند. در این جلسات، او می‌تواند در صورت نیاز نتیجه نهایی را تغییر دهد.

مقایسه‌ کاشت ابرو و میکروبلیدینگ ابرو :

کاشت ابرو به دو صورت کاشت موی طبیعی و کاشت موی مصنوعی انجام می‌شود. در کاشت موی طبیعی، فولیکول‌های سازنده‌ی مو منتقل می‌شوند ولی در کاشت موی مصنوعی، از تارهای مصنوعی مو استفاده می‌شود. موهای کاشته شده در روش کاشت مصنوعی یا ترمیم مو، رشد نمی‌کنند و زنده نیستند. ولی در کاشت موی طبیعی، موهای کاشته‌شده رشد می‌کنند، حالت می‌گیرند، رنگ می‌شوند و می‌توانید با آن‌ها مثل موهای طبیعی خودتان برخورد کنید.

ماندگاری کاشت ابروی طبیعی به صورت دائمی است و ابروهای کاشته شده بعد از 6 ماه کاملا شکل ابروهای طبیعی شما می‌شوند. بنابراین کاشت ابرو هم در فرایند انجام تکنیک، هم در ظاهری که به ابروهایتان می‌دهد و هم در هزینه با میکروبلدینگ و دیگر روش‌های هاشور ابرو متفاوت است. اگر ابروهایتان خیلی کم‌پشت است و یا دچار ریختگی شدید ابرو هستید پیشنهاد می‌کنیم با مراجعه به پزشکان متخصص عمل کاشت ابرو را انجام دهید. اما اگر ابروهایتان بیش از حد کم‌پشت نیستند و یا فقط می‌خواهید ابروهای پهن‌تر و پرپشت‌تری داشته باشید با توجه به هزینه و زمان روش میکروبلیدینگ یا میکروپیگمنتیشن برایتان اقتصادی‌تر و بهتر است.

معرفی دستگاه میکروبلدینگ :

روش میکروبلیدینگ برای تاتو ابرو مناسب است. تکنیک تاتو ابرو با روش میکروبلیدینگ و با دستگاه خودش انجام می شود. دستگاه میکروبلیدینگ از یک قلم تشکیل شده است. قلم میکروبلیدینگ از سوزن های روی هم تشکیل شده است. سوزن های انباشته شبیه تیغه هستند. جوهرهای تاتو با فشار دست، از طریق خراش های روی پوست ایجاد شده توسط تیغه قلم به پوست تزریق می شود.

به دلیل خراش های سطحی روی پوست ابروها، ماندگاری این روش نسبت به سایر روش های تاتو ابرو کمتر است. در روش میکروبلیدینگ تاتو، خطوط ابرو بسیار طبیعی‌تر، هنرمندانه تر و ظریف تر از سایر تکنیک‌های تاتو ابرو هستند. به دلیل تزریق رنگدانه ها به بافت سطحی پوست، آسیب به پوست نسبت به سایر روش های تاتو کمتر است. کیفیت رنگ استفاده شده در این روش باید عالی باشد.

کلام آخر

برای انجام این روش سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

مهتاب شهریاری

سلام مهتاب شهریاری هستم، 3 سال کار نویسندگی و تولید محتوا در حوزه زیبایی انجام داده ام؛ تا به امروز تمام سعی خود را کرده ام که بهترین مطالب را گردآوری کنم و در اختیار مردم قرار دهم؛ در صورتی که هر گونه انتقاد یا پیشنهاد دارید، می توانید با ما در میان بگذارید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پریسا خاوندگار پداگوژِیست و مستر میکروبلیدینگ در ایران به پشتوانه ی تجربه ی 15 ساله ی خود در حوزه ی آرایش دائم با بالاترین میزان رضایتمندی مشتریان از طراحی ، ظرافت خطوط ، بهداشت کار ، انتخاب رنگ مناسب و مشاوره ی صادقانه در مراجعه اول و ماندگاری بینظیر خطوط بلید بدون تغییر و پخش رنگ در موعد ترمیم ضمن ارائه نمونه کارهای واقعی و متنوع آماده ی ارائه ی خدمات زیبایی به مراجعین عزیز می باشد.