هاشور ابرو چیست ؟⭐️【سال1403】❤️

  • خانه
  • -
  • هاشور ابرو
  • -
  • هاشور ابرو چیست ؟⭐️【سال1403】❤️
هاشور ابرو چیست ؟⭐️【سال1403】❤️

شاید برای شما سوال باشد هاشور ابرو چیست ؟ هاشور ابرو یک روش جدید تاتو است که به دو صورت دائمی و غیر دائمی انجام می شود. ابروها تاثیر زیادی در زیبایی چهره دارند که باعث ابداع و رواج روش های مختلفی برای پرپشت شدن یا تقویت و زیباسازی ابرو شده است. روش های خانگی ارزان ترین راه برای تقویت ابروها هستند. البته این روش ها زمان بر هستند. به همین دلیل است که بسیاری از افراد به روش های جدید مانند فرم دادن به ابرو روی آوردند. در ادامه برای آشنا شدن با هاشور ابرو با ما همراه باشید.

هاشور ابرو چیست ؟

هاشور ابرو کشیدن خطوطی مشابه و نزدیک به موهای ابرو است. که با ایجاد خطای دید، ابروها را زیباتر و پرتر می کنند. و بهتر است جوجه ریزی ایجاد شده با جهت ابروهای فرد هماهنگ باشد تا صورت از حالت طبیعی خود خارج نشود.

هاشور ابرو چیست ؟

مراحل انجام هاشور ابرو

هاشور ابرو مراحلی دارد که در ادامه با آن آشنا می شوید :

طراحی ابرو :

اولین مرحله طراحی ابرو است. آرایشگر با توجه به فرم صورت، فرم چشم و … ابروی دلخواه و مناسب شما را طراحی می کند.

بی حسی :

پس از طراحی ابرو و رضایت مشتری از مدل ابروی طراحی شده، باید ابروها را با پوماد، کرم یا سرم بی حس کننده بی حس کنید. حتما از مقدار صحیح کرم بی حس کننده استفاده کنید. زیرا اگر زیاد باشد احتمال نشستن رنگ ها روی پوست کاهش می یابد. هنگام برداشتن ابروها از اسپری لیدوکائین که یکی از موثرترین بی حس کننده ها برای بی حسی ابروها است استفاده نکنید. زیرا اسپری لیدوکائین اجازه نمی دهد رنگ هاشور زیر پوست ابرو باقی بماند.

قاب ابرو :

پس از انجام مراحل بالا ابتدا قاب ابرو را به درستی بکشید. با این کار ناحیه ای که قرار است خرد شود به وضوح مشخص می شود.

استفاده از رنگ مناسب :

پس از علامت گذاری و تعیین فریم ابرو، رنگ مورد نظر مشتری روی ابرو قرار می گیرد، رنگی که استفاده می کنید باید بر اساس رنگ طبیعی ابرو باشد. برای جلوگیری از حساسیت، بهتر است از رنگ های بدون سرب استفاده کنید. رنگ های سرب نسبت به رنگ های دیگر ماندگاری بیشتری دارند. وقتی می خواهید رنگ مناسب هاشور را بخرید، بهتر است رنگ هایی تهیه کنید که حاوی اکسید آهن، الکل یا نیکل نباشد. زیرا وجود الکل در رنگ هاشور باعث ریزش رنگ می شود. وجود اکسید آهن در رنگ هاشور را قرمز می کند و عنصر نیکل باعث قرمزی و خارش ابرو می شود.

کشیدن خط ابرو :

در این مرحله با یکی از روش های میکروپیگمنتیشن یا میکروبلیدینگ، خطوط ریز روی ابروها کشیده می شود. هر چه خطوط ریزتر باشد، ابروها زیباتر و طبیعی تر هستند.

رنگ گذاشتن ابرو :

آخرین مرحله هاشور رنگ کردن ابرو است. می توانید این مرحله را قبل از انجام تکنیک خرد کردن انجام دهید. پس از 5-7 روز و بهبود کامل ابرو، رنگ ابرو کم رنگ و طبیعی می شود. پس از بهبودی ابروها، اگر رنگ ابرو روشن تر از حد انتظار باشد، می توان با یک جلسه ترمیم به رنگ دلخواه رسید.

مراحل انجام هاشور ابرو 

چه افرادی کاندیدای مناسبی برای هاشور ابرو هستند ؟

اگر ساعت های زیادی را در مقابل آینه بایستید و ابروهای خود را انجام دهید و ابروهای خود را با مداد و سایر لوازم فرم دهید، اصلاح ابرو می تواند به شما کمک کند و از نتیجه راضی خواهید بود. همچنین اگر ابروهای شما نازک است و یا در اثر سوختگی، پارگی یا تصادف، ابروهای شما آسیب دیده است، می توانید با روش مسواک زدن ایرادات را برطرف کنید.

مزایای هاشور ابرو :

صرفه جویی در زمان یکی از مزایای داشتن ابرو است. در حین آرایش باید زمان زیادی را به طراحی و سایه زدن با مداد ابرو اختصاص دهیم تا فرم ابرو زیبا و صحیح شود. طراحی ابرو بر اساس فرم صورت از دیگر مزایای سایه ابرو است. بسته به چهره هر فرد، می توانید ابرویی را طراحی کنید که کاملا متناسب با فرم صورت شما باشد. اگر ابروها در جای مناسبی قرار گیرند و فرم مناسبی داشته باشند، می توانند جلوه بهتری به چهره بدهند. آنها همچنین می توانند به بزرگ شدن چشم ها کمک کنند.

افرادی که ابروهای طبیعی را جایگزین فرم دادن به ابرو کردند، فکر می کنند که نگهداری و مراقبت از ابروها بسیار راحت تر از ابروهای طبیعی است و این یکی دیگر از مزایای فرم دادن به شکل ابرو است. برخی از افراد از بیماری به نام آلوپسی رنج می برند که باعث ریزش موهای بدن از جمله موهای ابرو می شود. لیفت ابرو به آن ها کمک می کند تا ابروهای خود را به حالت طبیعی بازگردانند و ریزش ابرو را با رنگ و شکل مناسب پنهان کنند.

هاشور ابرو چقدر ماندگاری دارد ؟

طول عمر ابروها به عوامل مختلفی بستگی دارد و نمی توان با اطمینان گفت که چقدر طول می کشد. ابروها تا 3 ماه نیاز به ترمیم دارند، سپس بین 2 تا 5 سال ماندگاری دارند. زمان ماندگاری با توجه به تکنیک مورد استفاده متفاوت است. به عنوان مثال، میکروبلیدینگ بیشتر از میکروپیگمنتیشن دوام دارد. عوامل دیگری مانند کیفیت مواد استفاده شده و مهارت تاتو کار  در ماندگاری ابرو موثر است. انجام این کار روی پوست های چرب ماندگاری کمتری دارد.

عوارض هاشور زدن ابرو

اگر اپیلاسیون ابرو در محل غیربهداشتی انجام شود، خطر عفونت در سطح پوست وجود دارد. برای رفع موهای زائد ابرو باید از سوزن های یکبار مصرف استفاده شود و افراد بهتر است سوزن های مخصوص رفع موهای زائد ابرو را با خود به سالن های زیبایی ببرند تا با سوزن های غیربهداشتی از ورود بیماری های عفونی به بدن جلوگیری شود.

از عوارض اپیلاسیون ابرو می توان به امکان انتقال بیماری هایی مانند ایدز و هپاتیت A، B، C از طریق سوزن اشاره کرد. برداشتن ابرو باعث جراحت و خونریزی می شود. بنابراین سوزنی که برای این کار استفاده می شود باید تمیز و استریل باشد تا خطر ابتلا به بیماری های عفونی را کاهش دهد. احتمال عفونت و قرمزی فوری بعد از برداشتن ابرو و همچنین احتمال ابتلای فرد به حساسیت دیرهنگام وجود دارد و این امکان وجود دارد که فرد چند سال پس از برداشتن ابرو دچار حساسیت شود.

زمانی که ابروهای خود را هاشور می زنید، یک ماده خارجی وارد پوست شما می شود و در این زمان، بدن برای محافظت از بدن شما گلبول های سفید را به سمت این ماده خارجی می فرستد. بنابراین افرادی که سابقه نقص ایمنی در بدن دارند خاراندن ابرو برای آن ها خطرناک است و بهتر است از خاراندن ابرو خودداری کنند.

هزینه هاشور ابرو چقدر است ؟

هزینه کشیدن ابرو به عوامل مختلفی از جمله مواد و ابزار مورد استفاده، نوع رنگ استفاده شده، تجربه و مهارت نخ ابرو، محل اجرای نخ ابرو، روش های انتخاب شده برای کشیدن ابرو و … بستگی دارد. هاشور در زمان آرایش صورت صرفه جویی می کند. در واقع بعد از انجام هاشور ابروهای طبیعی زیبایی دارید و نگران پاک شدن طرح ابروی خود نباشید. با انجام عمل فرم دادن به ابرو، ایرادات و مشکلات ابرو برطرف شده و ابروها پرپشت و نمایان می شوند و از همه مهمتر ابروها گرد شده و بسیار زیبا و طبیعی به نظر می رسند. اما باید بدانید که بهتر است به مرکزی مراجعه کنید که تجربه زیادی در ایجاد ابرو داشته باشد و در استفاده از مواد بسیار حرفه ای عمل کنید تا مشکلاتی نداشته باشید و از ابروهای خود راضی باشید.

عوارض هاشور زدن ابرو 

روش های هاشور ابرو

هاشور ابرو روش هایی دارد که در ادامه به آن می پردازیم :

فیبروز ابرو :

در این تکنیک که روشی نیمه دائمی برای زیبایی ابروها است، با کمک ابزار دستی مخصوص، ابروهایی با ماندگاری و کاملا طبیعی را برای شما ترسیم می کند.

میکروبلدینگ :

روش میکروبلیدینگ یکی از روش های نیمه دائمی برای زیبایی ابرو محسوب می شود. در این تکنیک، به لطف ابزاری که دقیقاً شبیه یک قلم است و با یک تیغه شیبدار با 10-12 سوزن کوچک در انتهای آن کار می کند، نتیجه بسیار دقیق است. بنابراین درصد رضایت از نتیجه در بین افرادی که میکروبلیدینگ ابرو را تجربه کردند بالا است. با کمک یک متخصص می توانید به ابروهایی پرپشت و متناسب با فرم صورت خود برسید.

میکروپیگمنتیشن :

در این تکنیک رنگدانه های معدنی توسط میکرو سوزن ها به صورت کاملا طبیعی در زیر اپیدرم و در درم کاشته می شوند. میکروپیگمنتیشن ابرو از نظر تکنیک پزشکی یکی از روش های پیشرفته نیمه دائمی است و باید توسط پزشک یا تکنسین مجرب انجام شود. برخی افراد فکر می کنند این روش همان خالکوبی ابرو است. اما این دو روش تفاوت هایی با هم دارند.

برای آشنا شدن با مزایای فیبروز ابرو به سایت مربوطه مراجعه کنید.

قبل از هاشور ابرو چه مراقبت هایی باید انجام شود ؟

دو روز قبل از اپیلاسیون ابرو از مواد کافئین دار مانند قهوه و چای استفاده نکنید. در معرض آفتاب قرار ندهید. چند روز قبل از عمل از روش های پاکسازی و لایه برداری پوست استفاده نکنید. اگر پوست حساسی دارید، قبل از انجام هاشور ستیریزین مصرف کنید. سه روز قبل از هاشور از رنگ کردن ابرو خودداری کنید.

مراقبت های بعد از هاشور ابرو :

به مدت 3 روز به ابروهای خود آب نزنید. روزانه به ابروهای خود پوماد ویتامین A بزنید. تا یک هفته حمام نکنید. تا زمان بهبودی کامل از اصلاح صورت خودداری کنید. سعی کنید صورت خود را با بالش لمس نکنید. هرگز زخم های خود را دستکاری نکنید. روزانه پماد هیدروکورتیزون را روی ناحیه آسیب دیده بمالید.

چه افرادی کاندیدای مناسبی برای هاشور ابرو نیستند ؟

در دوران بارداری و شیردهی به دلیل تغییرات هورمونی که در بدن ایجاد می شود، رنگدانه به خوبی ایجاد نمی شود و بهتر است در دوران پریود هاشور انجام نشود. اگر مشکلات پوستی مانند التهاب، سوختگی، عفونت باکتریایی یا تزریق بوتاکس، زخم و تبخال دارید. این کار را فقط پس از بهبودی هاشور به طور موقت انجام دهید. مصرف کنندگان قرص اعصاب و روان افراد مبتلا به بیماری های قلبی عروقی و فشار خون بالا برای جلوگیری از اثرات منفی داروهای بیهوشی و لیدوکائین از هاشور منع می شوند. افراد مبتلا به بیماری های خاص مانند هپاتیت، ایدز، هموفیلی و بیماری های مقاربتی. افراد حساس به مواد شیمیایی کاندیدای مناسبی برای این روش نیستند.

روش پاک کردن ابرو

اگر قصد دارید تاتو و ابروهای خود را پاک کنید، نگران نباشید زیرا در روش های جدیدتر از پودرهای درشت مولکولی استفاده می شود که نمی توانند به پوست نفوذ کنند و برخلاف روش های قدیمی، دیگر از سوزن استفاده نمی شود. در ادامه روش های پاک کردن ابرو را بررسی می کنیم :

پاک کردن هاشور با لیزر :

این روش بهترین روش برای برداشتن تاتو ابرو است که بسته به نوع تاتو و پوست صورت هر فرد یکی از روش های لیزر درمانی استفاده می شود که حدود 4-6 هفته زمان می برد. البته این روش پیاز موهای شما را می سوزاند و خطر نداشتن ابروهای مشابه را دارید.

پاک کردن هاشور ابرو با کاور کردن :

در این روش از مواد همرنگ پوست استفاده می شود که پس از مدتی جذب پوست شده و اثر خود را از دست می دهند حتی ممکن است صورت شما لک شود.

پاک کردن هاشور ابرو با ریموور :

پاک کننده یک محلول شیمیایی است که رنگ زیر پوست را از بین می برد یا با استفاده از سوزن، رنگ خالکوبی خاکستری می شود.

کرم پاک کننده هاشور :

اخیرا کرم هایی وارد بازار شده است که می توانید آن ها را از داروخانه ها و مراکز معتبر تهیه کرده و تاتوهای خود را با کمترین دردسر پاک کنید. این کرم ها از مواد گیاهی خاصی تهیه می شوند. برخی از این کرم ها عبارتند از Rejuvi Cream، Tattoo، Profade و Tearing Balm.

روش پاک کردن ابرو 

آیا ممکن است رنگ گیری در برخی افراد صورت نگیرد ؟

اصولا توصیه می‌شود خانم‌هایی که در دوران قاعدگی به سر می بندد جهت هاشور ابرو مراجعه نکنند. چند دلیل برای این مسئله وجود دارد: در دوران قاعدگی آستانه تحمل درد به دلیل تغییر ترشح هورمون‌ها پایین می‌آید. همچنین رگ‌های خونی باز هستند و گردش خون زیاد است که هم سبب کاهش رنگ‌پذیری و هم افزایش خونریزی و ریزش رنگ حین کار می‌شود. هاشور ابرو برای خانم‌های باردار به دلایل گوناگونی از جمله ورود مواد شیمیایی به خون نوزاد، تغییر حالت پوست مادر پس از زایمان و امکان ایجاد عفونت و … ممنوع است.

در مورد خانم‌هایی که داروی ضد بارداری مصرف می‌کنند بهتر است از مدتی قبل این مصرف این قرص‌ها را قطع کرده باشند تا هاشور ابرو موفق باشد. در میان بیماران مبتلا به دیابت نیز مواردی مشاهده شده که پوست به رنگ‌گیری مقاومت نشان داده است؛ همچنین برخی داروهای اعصاب نیز این مقاومت را ایجاد می‌کنند. در افرادی که مصرف زیاد سیگار، مواد مخدر یا مشروبات الکلی دارند نیز ممکن است رنگ‌گیری با اختلال مواجه شود.

آیا امکان پاک کردن هاشور ابرو وجود دارد ؟

هاشور ابرو دوام مناسبی دارد. معمولا دست کم حدود شش ماه ماندگاری دارد و در برخی از افراد این مدت زمان تا یک سال افزایش می‌یابد. ممکن است به دلایلی برخی افراد تمایل به پاک کردن هاشور ابرو زودتر از مدت زمان دوام آن داشته باشند. در چنین شرایطی نیز جای نگرانی نیست. پودرها و مواد مخصوصی وجود دارند که بدون نفوذ به پوست، رنگدانه‌های تزریق شده در هاشور ابرو را جذب خود می‌کنند و به این ترتیب هاشور ابرو در کوتاه‌ترین زمان پاک می‌شود. هاشور ابرو به طور کلی به افرادی توصیه می‌شود که از کم‌پشت بودن ابروهای خود ناراضی هستند و به عللی آرایش هرروزه یا چند بار تجدید آرایش در روز برایشان دشوار است، افرادی که مدل ابروی خود را دوست ندارند یا به هردلیلی تمایل دارند شکل آن را برای مدت زمان طولانی تغییر دهند.

برخی از افراد که مشکلشان نامنظم بودن خط ابروست، می‌توانند فقط به کشیدن قاب ابرو اکتفا کرده و داخل آن را خود با مداد و سایر لوازم آرایش ابرو پر کنند. اگر قصد انجام هاشور ابرو را دارید، همه‌ی موارد را بسنجید و پرسش‌های لازم را از افراد متبحر و کاردان بپرسید. همچنین اگر درمورد عوارض احتمالی هاشور ابرو نگرانی هستید، در این مورد نیز تحقیق کنید تا با خیال راحت این کار را انجام دهید.

چند مدل برای انجام هاشور ابرو :

مدل تیغ ماهی

این مدل حالت طبیعی ابرو ها را تغییر میدهد و برای کسانی مناسب است که دوست دارند حالت ابرو های خود را تغییر بدهند.

مدل هایلایت

در این مدل از دو رنگ قهوه ای  و قهوه ای  رو شن استفاده می شود قهوه ای روشن برای تارهای مو و قهوه ای برای جاهای خالی که باعث می شوند  ابروها حالت سایه روشن و هایلایتی به خود بگیرند در این مدل هاشور از دو سوزن استفاده می شود.

مدل طبیعی

در این مدل هاشور ابرو فقط در قسمت های خالی ابرو زده می شود و ابرو حالت طبیعی خودش را دارد.

مدل کرکی

این مدل برای کسانی مناسب است که ابرو های کم پشتی دارند در بین تارهای مو خطوطی ظریف ایجاد می کنند تا ابرو حالت پر و کرکی نشان داده شود.

کلام آخر

قبل از انجام این روش سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزیند. مراقبت ها و دستورات پزشک را به خوبی انجام دهید تا نتیجه مناسبی بگیرید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

مهتاب شهریاری

سلام مهتاب شهریاری هستم، 3 سال کار نویسندگی و تولید محتوا در حوزه زیبایی انجام داده ام؛ تا به امروز تمام سعی خود را کرده ام که بهترین مطالب را گردآوری کنم و در اختیار مردم قرار دهم؛ در صورتی که هر گونه انتقاد یا پیشنهاد دارید، می توانید با ما در میان بگذارید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پریسا خاوندگار پداگوژِیست و مستر میکروبلیدینگ در ایران به پشتوانه ی تجربه ی 15 ساله ی خود در حوزه ی آرایش دائم با بالاترین میزان رضایتمندی مشتریان از طراحی ، ظرافت خطوط ، بهداشت کار ، انتخاب رنگ مناسب و مشاوره ی صادقانه در مراجعه اول و ماندگاری بینظیر خطوط بلید بدون تغییر و پخش رنگ در موعد ترمیم ضمن ارائه نمونه کارهای واقعی و متنوع آماده ی ارائه ی خدمات زیبایی به مراجعین عزیز می باشد.