عوارض میکروپیگمنتیشن ابرو❤️【سال 1403】⭐

  • خانه
  • -
  • میکروپیگمنتیشن
  • -
  • عوارض میکروپیگمنتیشن ابرو❤️【سال 1403】⭐
عوارض میکروپیگمنتیشن ابرو❤️【سال 1403】⭐

ما در این مقاله سعی داریم شما را با عوارض میکروپیگمنتیشن ابرو آشنا کنیم. قسمت هایی از صورت نقش بسزایی در زیبایی ما دارد و در دنیای آرایش و زیبایی، ابروها بیش از سایر قسمت های صورت تسلیم دست آرایشگران شده و شکل های متفاوتی به خود گرفته است. از طرفی ابروها آسیب پذیرتر هستند و دلایل زیادی وجود دارد که از فرم ابروهای خود راضی نیستند و نیاز به آرایش دائمی یا نیمه دائمی ابرو وجود دارد. میکروپیگمنتیشن ابرو به عنوان یکی از پذیرفته شده ترین و رایج ترین روش های آرایش دائمی ابرو، نیاز به آرایش مکرر ابرو را از بین می برد. در ادامه برای آشنا شدن با عوارض میکروپیگمنتیشن ابرو با ما همراه باشید.

میکروپیگمنتیشن ابرو چیست ؟

در یک جمله، میکروپیگمنتیشن به معنای قرار دادن رنگدانه بین لایه های داخلی و خارجی پوست است. انقلابی در دنیای آرایش دائمی و نیمه دائمی ابرو که اغلب ایرادات و مشکلات روش های قدیمی را ندارد. در روش میکروپیگمنتیشن ابرو با دستگاه دیجیتال مخصوص، بافت هایی در ابروهای شما ایجاد می شود که در اثر انتقال رنگدانه ها از لایه زیرین پوست به لایه های بالایی ایجاد می شود. شکل ابرو پس از میکروپیگمنتیشن به قدری طبیعی به نظر می رسد که بیشتر جزئیات موهای طبیعی ابرو قابل مشاهده خواهد بود.

علاوه بر این، آرایش ابرو به روش میکروپیگمنتیشن ماندگاری بیشتری نسبت به تاتو یا هاشور ابرو دارد. میکروپیگمنتیشن به عنوان یک روش غیر تهاجمی به طور طبیعی عوارض جانبی خفیفی دارد. روش میکروپیگمنتیشن برای آرایش دائمی یا نیمه دائمی سایر قسمت های صورت کاربرد دارد و یکی از مهم ترین تفاوت های آن با سایر روش ها استفاده از رنگدانه در جوهرهای محل می باشد. رنگدانه ها دارای رنگ های معدنی، ضد حساسیت، کاملا نرم و طبیعی هستند.

میکروپیگمنتیشن ابرو چیست ؟

مراحل انجام میکروپیگمنتیشن ابرو

میکروپیگمنتیشن ابرو باید توسط افراد آموزش دیده انجام شود و در حین عمل از دستکش استفاده کنند و نکات ایمنی و بهداشتی دستگاه را رعایت کنند. میکروپیگمنتیشن ابرو معمولا نیم ساعت طول می کشد. در ادامه با مراحل انجام میکروپیگمنتیشن ابرو آشنا می شوید :

مرحله اول :

ابتدا از ابروهای شما عکس گرفته می شود و توضیحاتی توسط متخصص میکروپیگمنتیشن ابرو به شما داده می شود. این توضیحات شامل پیشنهاد فرم مناسب ابرو و توصیه هایی قبل از انجام میکروپیگمنتیشن می باشد. فرم ایده آل ابروهای شما با توجه به معیارهایی مانند فرم چشم ها، فاصله بین دو چشم و ارتباط آن ها با ابرو تعیین می شود. علاوه بر این، رنگ ابروهای شما با توجه به موهای طبیعی شما انتخاب می شود.

مرحله دوم :

قبل از آرایش دائمی یا نیمه دائمی ابرو به روش میکروپیگمنتیشن ابرو، کرم بی حس کننده روی ناحیه ابرو زده می شود تا روند عمل راحت تر شود و دردی احساس نکنید.

مرحله سوم :

از دستگاه های میکروپیگمنتیشن دیجیتال برای انتقال رنگدانه ها به لایه های بیرونی پوست استفاده می شود. هر چه این دستگاه ها مدرن تر باشند، کیفیت میکروپیگمنتیشن ابرو بالاتر است. سوزن های دستگاه باید کاملا تمیز و ضد عفونی شده باشند. یکی از نشانه های دستگاه های دیجیتال ایمن این است که انتهای کارتریج آب بندی شده است. این مهر و موم از خروج خون و لنف از کارتریج جلوگیری می کند و به دیواره قلم برخورد نمی کند.

مرحله چهارم :

بعد از آرایش دائم یا نیمه دائمی، تقارن ابرو را بررسی کنید تا تغییرات لازم در طول عمل انجام شود.

مرحله پنجم :

در این مرحله مراحل بهبود و توصیه هایی برای مراقبت به شما توضیح داده می شود. پس از انجام میکروپیگمنتیشن ابرو در آرایشگاه زنانه، مشکلی برای رفتن به خانه و ادامه فعالیت های روزانه خود ندارید.

مراحل انجام میکروپیگمنتیشن ابرو

میکروپیگمنتیشن ابرو برای چه افرادی مناسب نیست ؟

افراد مبتلا به دیابت برای این روش مناسب نیستند. کسانی که بیماری پوستی دارند یا پوستشان بسیار تحریک شده است. بیماران قلبی یا کسانی که از داروی قبلی استفاده می کنند. کسانی که در دو هفته قبل از میکروپیگمنتیشن ابرو بوتاکس، لایه برداری شیمیایی یا برنزه شدن پوست خود انجام دادند. افرادی که به لیدوکائین، بنزوکائین، تتراکائین یا اپی نفرین حساسیت دارند. افرادی که بیماری جدی دارند باید با پزشک خود مشورت کنند. زنان باردار نمی توانند از این روش استفاده کنند و برای این روش مناسب نیستند.

مراحل انجام میکروپیگمنتیشن ابرو 

کاندیدای مناسب برای میکروپیگمنتیشن ابرو :

افرادی که بین موهای ابروی خود فاصله دارند. افرادی که دارای اسکار، تغییر رنگ پوست در محل رشد ابرو هستند و نیاز به ترمیم پوست دارند. افرادی که از ریزش مو به دلیل آلوپسی، شیمی درمانی یا موارد مشابه رنج می برند. افرادی که تصمیم دارند به ابروهای خود استایل خاصی بدهند.

میکروپیگمنتیشن ابرو با میکروبلدینگ چه تفاوتی دارد ؟

میکروبلیدینگ ابرو شباهت زیادی به میکروپیگمنتیشن ابرو دارد. تا آنجا که برخی این دو روش را یکسان می دانند. تفاوت اصلی بین میکروبلیدینگ ابرو و میکروپیگمنتیشن ابرو نتیجه نهایی است. از آنجایی که در میکروبلیدینگ افراد ماهر خطوط و خطوط ابرو را به صورت دستی با قلم های نوک تیز مخصوص ایجاد می کنند، نتیجه نهایی بسیار طبیعی تر است. در میکروپیگمنتیشن، دستگاه استفاده شده دیجیتال است و نتیجه آن بیشتر شبیه یک رنگ ابرو نیمه دائمی خواهد بود. اما قلم میکروبلیدینگ مخصوص و مهارت فردی که آن را انجام می دهد جلوه های بیشتری ایجاد می کند.

تفاوت دیگر میکروبلیدینگ ابرو و میکروپیگمنتیشن ابرو تعداد جلسات و طول درمان است. میکروبلیدینگ معمولا در دو جلسه انجام می شود. در جلسه اول طرح ابرو ایجاد می شود و در جلسه دوم هزینه طراحی اولیه را پرداخت می کنند. مرحله ریکاوری ابروها پس از میکروبلیدینگ طولانی تر است و تورم و التهاب طولانی تر باقی می ماند. اکنون سوزن دستگاه میکروپیگمنتیشن بسیار نازکتر از قلم میکروبلیدینگ است که میکروپیگمنتیشن را به روشی کمتر تهاجمی تبدیل می کند. در این روش پوست کمتر آسیب می بیند و بیشتر برای پوست های حساس و نازک مناسب است. همچنین با استفاده از دستگاه دیجیتال در این روش، حفظ تقارن ابرو تضمین می شود.

مزایای میکروپیگمنتیشن ابرو :

با انجام این روش به عنوان آرایش نیمه دائمی، احتمالا در زمان آرایش کردن بسیار صرفه جویی خواهید کرد. مثلا در مورد پیگمنتیشن ابرو شما زمان زیادی را صرف کشیدن مداد و سایه می کنید و با انجام میکروپیگمنتیشن این قسمت از آرایش کاملا از بین می رود. میکروپیگمنتیشن برای افرادی که به مواد آرایشی حساسیت دارند بسیار موثر است. همچنین برای کسانی که اختلالات حرکتی دارند و آرایش کردن برایشان مشکل است، گزینه مناسبی است. در این روش می توان ابروها را با توجه به ویژگی های صورت ما طراحی کرد. اگر به شکلی درست طراحی شوند و در جای مناسبی قرار گیرند، می توانند جلوه بیشتری بدهند.

مانند کشیده شدن صورت و بزرگتر کردن چشم ها. یکی از فواید پوست سر برای کسانی است که از ریزش ابرو و مو رنج می برند. این روش به بازیابی حالت طبیعی ابروها کمک می کند و ریزش مو و ریزش ابرو را پنهان می کند. پزشکان از پوست سر برای درمان ضایعات پوستی، اسکارها و سوختگی ها استفاده می کنند. مثلا رنگی متناسب با پوست متقاضی می سازند و در مکان های تغییر رنگ و ناهموار به دلیل ماه گرفتگی یا بخیه کار می کنند. میکروپیگمنتیشن نسبت به خالکوبی عوارض جانبی کمتری مانند درد و خونریزی دارد. برای آشنا شدن با فواید میکروپیگمنتیشن ابرو به سایت مربوطه مراجعه فرمایید.

بعداز میکروپیگمنتیشن چه اتفاقاتی برای پوست می افتد ؟

پس از میکروپیگمنتیشن، بیماران معمولا در ناحیه مورد نظر دچار تورم می شوند. متخصصانی که میکروپیگمنتیشن را روی شما انجام می دهند به شما توصیه می کنند که هر چند وقت یکبار از کیسه یخ استفاده کنید. آن ها همچنین پمادهای خاصی را برای کاهش تورم و التهاب معرفی می کنند. افرادی که میکروپیگمنتیشن اطراف چشم دارند ممکن است دچار ریزش اشک شوند. این علامت در همه افراد مشترک است. به همین دلیل بهتر است با فردی به کلینیک مربوطه مراجعه کنید و خودتان رانندگی نکنید. متخصص ضدعفونی کننده های خاصی را برای تمیز کردن مناطق آسیب دیده توصیه می کند.

آن ها توصیه می کنند از قرار گرفتن در معرض مستقیم خورشید اجتناب کنید. شما باید از برخی محصولات و مواد غذایی مانند پراکسید خودداری کنید. این محصولات می توانند تاثیر منفی بر روند تثبیت رنگ داشته باشند. پس از میکروپیگمنتیشن، رنگ‌هایی که مشاهده می‌کنید بسیار پررنگ‌تر و تیره‌تر از آنچه در نظر داشتید خواهند بود. اما در عرض چند هفته این رنگ ها محو می شوند و رنگ دلخواه را به خود می گیرند. اگر تب، بثورات یا ضایعات پوستی و همچنین تورم و احساس سوزش شدیدتر از حد معمول را تجربه کردید، این موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید.

میکروپیگمنتیشن ابرو با میکروبلدینگ چه تفاوتی دارد ؟

عوارض میکروپیگمنتیشن ابرو

بیماری های عفونی مانند کلوئید، هپاتیت و ایدز در کمین افرادی است که از آرایش دائمی برای زیبایی استفاده می کنند. کارتریج و سوزن یکبار مصرف در روش میکروپیگمنتیشن ابرو یا پوست سر استفاده می شود. بر این اساس توجه داشته باشید که وسایل یکبار مصرف باید تعویض شوند و بهداشت کامل رعایت شود. انتخاب یک مرکز معتبر پوست سر باعث می شود که شاهد چنین گرفتاری ها و مشکلاتی نباشیم. مدل ابرویی که امروز انتخاب می کنید کاملا با مد امروزی مطابقت دارد و بسیار زیبا به نظر می رسد. اما به مرور زمان تعاریف مد و زیبایی تغییر می کند و مدل دیگری مد می شود و یکی از معایب میکروپیگمنتیشن عدم برگشت پذیری است.

به عنوان مثال در گذشته ابروهای منظم و منظم مد بود، اما امروزه ابروهای کاملا طبیعی و ناهموار به معیار زیبایی تبدیل شدند. این امکان وجود دارد که از رنگ های غیر استاندارد پوست سر در مراکز غیر معتبر استفاده شود و این رنگ ها جذب بدن شوند. در صورت استفاده از مواد غیر استاندارد ممکن است خطر ابتلا به سرطان وجود داشته باشد که البته ثابت نشده است. برخی از رنگ های پوست سر موجود در بازار حاوی رنگ های صنعتی مانند جوهر چاپگر و رنگ خودرو هستند و استفاده از این رنگ های غیربهداشتی عواقب جبران ناپذیری به همراه خواهد داشت. در رنگ های بهداشتی و استاندارد به دلیل استفاده از مواد غیر سمی و طبیعی نسبت به رنگ های حاوی فلزات سنگین ماندگاری کمتری دارند اما توجه داشته باشید که به دلیل ماندگاری بیشتر ممکن است دچار عوارض جبران ناپذیری شوید.

بنابراین مواد اولیه مصرفی در مراکز اسکالپ باید استاندارد و دارای مجوز باشد. میکروپیگمنتیشن ابرو یا پوست سر یک روش دردناک مانند تاتو است اما با شدت کمتر. اگرچه در این روش از بی حسی موضعی استفاده می شود، اما تا مدتی پس از پایان بیهوشی، درد خفیفی را احساس خواهید کرد. عوارضی مانند حساسیت های پوستی در مدت طولانی پس از انجام این کار در قسمتی که آرایش انجام شده ممکن است برای فرد ایجاد شود و باعث تورم و خارش شود. آرایش نیمه دائمی در معرض هوا و اشعه ماوراء بنفش و با توجه به کیفیت مواد استفاده شده از 1 تا 5 سال ماندگاری دارد و به تدریج محو می شود.

طبق تحقیقات انجام شده در جوامع آمریکایی، 30 درصد از افراد از داشتن میکروپیگمنتیشن ابرو یا پوست سر پشیمان هستند. بنابراین از تصمیم خود مطمئن باشید زیرا حذف رنگدانه ها به چندین جلسه لیزر با طول موج های مختلف نیاز دارد و رنگ پوست به طور کامل به حالت اولیه باز نمی گردد. از آنجایی که میکروپیگمنتیشن پس از مدتی محو می شود، نیاز به تکرار و تکرار دارد. با تکرار خراش هایی که با دستگاه انجام می‌شود، در برخی افراد و اغلب در بالای ابروهایشان گوشت اضافی ایجاد می‌شود. این مشکل بخصوص در افرادی که بدن آن ها کلوئید ساز است پیچیده تر می شود.

دوره ترمیم و ریکاوری میکروپیگمنتیشن چقدر طول می کشد ؟

دوره ترمیم و بهبودی میکروپیگمنتیشن طولانی نیست. در روزهای اول ابرو یا ناحیه مورد نظر بسیار تیره تر به نظر می رسد. با گذشت زمان و در نتیجه لایه برداری، رنگ آن روشن تر و نرم تر و در نتیجه طبیعی تر می شود. به همین دلیل جلسه دوم یا جلسه ترمیم برای اصلاح رنگ و ظاهر بسیار مهم است. در افرادی که پوست حساس دارند، ممکن است تورم و کبودی ایجاد شود. می توانید به فعالیت های روزانه خود ادامه دهید و بلافاصله پس از انجام میکروپیگمنتیشن به سر کار بروید.

مراقبت های بعد از میکروپیگمنتیشن

برخی از افراد ممکن است برای دستیابی به نتایج دلخواه به دو یا حتی چند جلسه میکروپیگمنتیشن نیاز داشته باشند. بنابراین حتما از متخصص مربوطه بپرسید که چند جلسه برای شما کافی است و نتیجه مطلوب را خواهید گرفت. مراقبت های بعد از میکروپیگمنتیشن را جدی بگیرید. البته در این روش آرایش دائمی رنگ ها به مرور روشن می شوند. بنابراین، اگر می خواهید ظاهر آن را برای مدت طولانی حفظ کنید، به جلسات ترمیم نیاز دارید. البته ممکن است رنگ ها هرگز برای همیشه حذف نشوند، اما محو خواهند شد. تنها راه حذف دائمی رنگ استفاده از لیزری است که میکروپیگمنتیشن را کاملا از بین می برد.

مراقبت های بعد از میکروپیگمنتیشن

میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن و تفاوت آن ها :

دیجیتال بلیدینگ، میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن که دو روش از هاشور ابرو هستند در فاکتورهای مختلفی با یکدیگر تفاوت دارند. از جمله این فاکتورها می توان به موارد زیر اشاره نمود .

ابزار مورد استفاده

میکروبلیدینگ فیبروز بصورت دستی و توسط قلم بلید که ابزاری غیر الکتریکی و بدون موتور است انجام مي شود . بلید دارای سوزنهایی یک بار مصرف در مدل های فلت یا اسلوپ است که فشار دست سوزن ها را بر روی پوست حرکت داده و کار طراحی را انجام می دهد . در صورتی که میکروپیگمنتیشن  با استفاده از دستگاه و قلمی دیجیتال و دارای موتور برقي با قابلیت تنظیم دور موتور انجام مي شود .

میزان نفوذ رنگ در غشای پوست

رنگ استفاده شده در میکروبلیدینگ تنها به میانه غشای پوست نفوذ کرده و عمق زيادي ندارد از این رو میکروبلیدیگ روشی نیمه دائمی است. با این که در میکروپیگمنتیشن رنگ در لایه های عمیق پوست نفوذ مي کند به همین علت اثرات آن ماندگاری طولانی تری گاهی تا 5 سال دارد.

میزان طبیعی شدن ابروها بعد از اتمام کار

در میکروبلیدینگ، رنگ بصورت خط به خط، شبیه به تار موهای ابرو و هم جهت با آن ولی در میزان های متمایز ریز و درشت کشیده مي شود از این جهت نسبت به میکروپیگمنتیشن که در آن تمام قاب ابرو از جوهر پر مي شود ، جلوه ای طبيعي تر به ابرو ها می بخشد.

دوره بهبودی و هزینه

میکروبلیدینگ نسبت به میکروپیگمنتیشن در زمان کوتاه تری بهبود می یابد بعلاوه این که هزینه کم تر دوام کوتاهتری هم دارد. به همین علت می توان بعنوان روشی کمتر تهاجمی براي ایجاد طراحی طبيعي ابروها به شمار می رود .

مدت ماندگاری

به علت تزریق سطحی تر مواد در پوست در روش میکروبلیدینگ ابرو، می توان گفت میکروبلیدینگ روشی نیمه دائمی براي زيبايي ابروها محسوب می شود این در حالی است که در شیوه میکروپیگمنتیشن به علت تزریق عمقی تر مواد در پوست ابرو، حالت جدید آن نسبت به فیبروز دائمی تر می باشد .

بعد از میکروبلدینگ چه انتظاراتی داشته باشید؟

ابروهای میکروبلیدینگ شده مراحل مختلفی را طی مي کنند تا بطور کامل بهبود پیدا کنند. رنگدانه ها در روز اول انجام درمان خيلي تیره به نظر می رسند و علت آن این است که در روزهای اول رنگدانه ها هنوز روی سطح پوست قرار دارند و بطور کامل به عمق نفوذ نکردند. رنگ استفاده شده به تدریج کم تر مي شود . اگر مقداری رنگدانه روی دستمال کاغذی مشاهده کردید، نترسید زیرا این ها رنگدانه های اضافه هستند یا مایع بدن هستند که بطور طبيعي از پوست خارج می شوند .

زمانی که بهبود پوست شروع شود، این قسمت دارای پوست خشک یا ذراتی شبیه به شوره خواهد بود. این مسأله شاید باعث شود فکر کنید رنگدانه ها به سرعت محو شده و از بین میروند . ولی این ها در واقع رنگ سطحی و پوست خشکی هستند که از روی ابروهای شما برطرف می شوند . تا زمان بهبود کامل ابروها قبل از قرار گرفتن در معرض نور خورشید، حتماً از ضد آفتاب دارای حداقل SPF 30 استفاده کنید. قرار گرفتن در معرض نور خوشید سبب مي شود رنگدانه ها سریعتر از بین بروند.

کلام آخر

قبل از انجام این روش سعی کنید بهترین مرکز میکروپیگمنتیشن در تهران و بهترین پزشک را انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

مهتاب شهریاری

سلام مهتاب شهریاری هستم، 3 سال کار نویسندگی و تولید محتوا در حوزه زیبایی انجام داده ام؛ تا به امروز تمام سعی خود را کرده ام که بهترین مطالب را گردآوری کنم و در اختیار مردم قرار دهم؛ در صورتی که هر گونه انتقاد یا پیشنهاد دارید، می توانید با ما در میان بگذارید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پریسا خاوندگار پداگوژِیست و مستر میکروبلیدینگ در ایران به پشتوانه ی تجربه ی 15 ساله ی خود در حوزه ی آرایش دائم با بالاترین میزان رضایتمندی مشتریان از طراحی ، ظرافت خطوط ، بهداشت کار ، انتخاب رنگ مناسب و مشاوره ی صادقانه در مراجعه اول و ماندگاری بینظیر خطوط بلید بدون تغییر و پخش رنگ در موعد ترمیم ضمن ارائه نمونه کارهای واقعی و متنوع آماده ی ارائه ی خدمات زیبایی به مراجعین عزیز می باشد.