تغییر رنگ میکروبلدینگ ابرو【سال 1402】❤️

ما در این مقاله سعی داریم شما را با تغییر رنگ میکروبلدینگ ابرو آشنا کنیم. ابرو یکی از مهم ترین اجزای صورت هر فردی است و تاثیر زیادی در زیبایی افراد دارد. میکروبلیدینگ ابرو یک روش آرایشی جدید است که مشکل افرادی را که نیاز به آرایش مداوم روزانه ابروهای خود دارند و یا مشکل رشد موهای ابروی خود دارند را برطرف کرده است. میکروبلیدینگ یکی از روش های آرایش نیمه دائمی ابرو است. با میکروبلیدینگ ابرو می توانید ابروهای خود را با توجه به فرم صورت خود طراحی کرده و آن ها را پرتر کنید. در ادامه برای آشنا شدن با تغییر رنگ میکروبلدینگ ابرو با ما همراه باشید.

میکروبلدینگ ابرو چیست ؟

میکروبلیدینگ یکی از روش های آرایش نیمه دائمی ابرو است. بسیاری از زنان هنوز از مداد یا ژل ابرو برای پر کردن ابروهای خود استفاده می کنند. اما این روش ها در دراز مدت خسته کننده هستند. میکروبلیدینگ روشی است که به مدت 1 سال در آرایش دائمی شما صرفه جویی می کند. ابروهای کوچک یا نازک را می توان با میکروبلیدینگ ابرو پرتر کرد. با کمک میکروبلیدینگ می توانید فرم دلخواه را برای ابروهای خود ایجاد کنید. فرآیند میکروبلیدینگ ابرو یک فرآیند دقیق است و با ابزار خاصی انجام می شود. به همین دلیل برای اجرای آن باید با یک متخصص مشورت کنید.

میکروبلدینگ ابرو چیست ؟

چگونگی انجام میکروبلدینگ ابرو :

میکروبلیدینگ با یک قلم مخصوص با یک سری شیب که حدود 10 تا 12 سوزن کوچک در انتها دارد انجام می شود. این سوزن ها به داخل پوست نفوذ نمی کنند، اما سطح پوست را سطحی و چیزی شبیه برش با کاغذ می برند. این سوزن ها خطوط ظریفی را در جهت ابرو ایجاد می کنند و رنگ خاص از طریق آن ها به لایه زیرین پوست نفوذ می کند. این روش مانند موهای ابرو خطوط ظریفی را در جهت رشد ابرو ایجاد می کند.

در جلسه اول، عمل میکروبلیدینگ حدود 2 تا 3 ساعت طول می کشد و بهتر است برای انجام این روش آمادگی قبلی داشته باشید تا زودتر و راحت تر در این روش حاضر شوید. برای انجام این عمل ابتدا از کرم های بی حس کننده برای بی حس کردن ناحیه مورد نظر استفاده می شود. فراموش نکنید که یک تکنسین حرفه ای در تمام مراحل قدم به قدم شما را همراهی می کند و تمام ترفندهای میکروبلیدینگ را به شما می گوید. همچنین اطلاعات کافی در مورد مراقبت های بعد از عمل به شما می دهد.

در مراحل زیر فرم ابروی جدید مورد نظر شما با دست ترسیم می شود و پس از انجام مقایسه های لازم رنگ مورد نظر به ترتیب و با ابزار کار مخصوص روی نقش های مشخص کشیده می شود. گاهی از ماسک رنگدانه ابرو استفاده می کنند و در نهایت اگر ابرو همچنان نیاز به تغییر رنگ داشت به آن رنگدانه اضافه می کنند. ابروها در پایان کار بسیار طبیعی هستند و در صورت انجام ژست های ذکر شده توسط تکنسین در مورد مراقبت های بعد از عمل، می توانید از عمل خود راضی باشید. برای آشنا شدن با نحوه انجام میکروبلدینگ ابرو به سایت مربوطه مراجعه فرمایید.

در صورت نامطلوب بودن نتیجه میکروبلدینگ چه کاری باد انجام داد ؟

نوع پوست، سن، رنگدانه استفاده شده و تجربه فردی که میکروبلیدینگ را برای شما انجام می دهد در نتیجه تاثیر دارد. بنابراین، باید به متخصصی مراجعه کنید که بداند می خواهید ابروهای شما چه طرحی و چه رنگی داشته باشد. همچنین اگر بلافاصله بعد از میکروبلیدینگ از رنگ ابروی خود راضی نیستید، باید حداقل 7-14 روز به آن فرصت دهید تا روند بهبودی کامل شود و زخم ها بهبود یابد و ظاهر اصلی میکروبلیدینگ نشان داده شود. نکته دیگری که باید در مورد میکروبلیدینگ بدانید این است که 4-6 هفته پس از انجام کار، می توانید یا باید دوباره به متخصص خود مراجعه کنید و اصلاحاتی را در ابروهای خود انجام دهید. در این زمان، نتیجه واقعی کار میکروبلیدینگ مشخص می شود. پس صبور باشید و منتظر نتیجه نهایی باشید.

میکروبلدینگ ابرو و انواع پوست ها

میکروبلیدینگ ابرو برای انواع پوست مناسب نیست و قبل از انجام آن باید به نوع پوست خود توجه کنید تا بتوانید مناسب ترین روش را انتخاب کنید. اگر وضعیت پوست شما به گونه ای است که نمی توانید به راحتی از هر نوع میکروبلیدینگ استفاده کنید، می توانید از روش امبربروز یا پودربروز استفاده کنید. در ادامه با انواع پوست در میکروبلدینگ ابرو آشنا می شوید :

  • پوست های مناسب برای میکروبلدینگ ابرو :

پوست خشک با منافذ ریز :

پوست نسبتا نازک، اما نه خیلی نازک. این نوع پوست خیلی حساس نیست و رنگی تقریبا عاجی دارد و به راحتی خونریزی نمی کند.

پوست نرمال تا مختلط با منافذ ریز :

این نوع پوست می تواند کمی چرب تا خشک و حساس یا غیر حساس باشد. این نوع پوست کمی کدر است و شامل رنگ‌های پوستی از روشن تا تیره است. این نوع پوست چه جوان و چه بالغ به راحتی خونریزی نمی کند.

پوست نرمال تا چرب با منافذ متوسط :

پوست کمی ضخیم تر و کمی چرب معمولا شفاف نیست و از روشن تا تیره متغیر است. این نوع پوست، چه جوان و چه بالغ، میکروبلیدینگ را تحمل می کند و به راحتی خونریزی نمی کند.

  • پوست های نامناسب برای میکروبلدینگ ابرو :

پوست های چرب و ضخیم :

پوست چرب و ضخیم که دارای منافذ بزرگ شده است به سرعت خونریزی می کند. بافت پوست و تولید مداوم چربی روی این نوع پوست، اعمال رنگ را دشوار می کند. متخصص زیبایی باید به اندازه کافی صلاحیت داشته باشد تا بتواند به درستی روی این نوع پوست کار کند.

پوست های بیش از اندازه نازک :

لایه بالایی پوست های بسیار نرم و بیش از حد حساس بسیار نازک است و از آنجایی که رنگدانه باید در لایه بالایی پوست قرار گیرد، این وضعیت شرایط کار را سخت می کند. این نوع پوست معمولا شفاف و رنگ پریده است و دارای منافذ ریز و نامرئی است که پوست را مستعد ابتلا به روزاسه می کند. این نوع پوست به راحتی خونریزی می کند و پس از میکروبلیدینگ به سختی بهبود می یابد. رنگدانه های استفاده شده در این نوع پوست می توانند خاکستری و کدر به نظر برسند.

میکروبلدینگ ابرو و انواع پوست ها 

مدت زمان درمان و بهبودی میکروبلدینگ ابرو چقدر است ؟

برای حداقل 1 هفته پس از میکروبلیدینگ، ابروهای شما امکان دارد بسیار تیره تر به نظر برسند و ممکن است کمی قرمز و پف کرده باشند. در عین حال احساس سوزش خفیفی در این ناحیه خواهید داشت. ابروها را به آرامی با نوک انگشتان با آب و صابون ضد باکتری به مدت 10 ثانیه بشویید، سپس به آرامی آن را به آرامی بکشید تا کاملا خشک شود. از مرطوب کننده ها کم استفاده کنید. به مدت 7 تا 10 روز نباید ابروهای خود را بشویید. بنابراین، شما نباید شنا کنید یا حمام طولانی مدت انجام دهید. از مواد آرایشی برای ابروهای خود استفاده نکنید و این ناحیه را تا حد امکان تمیز نگه دارید. پوسته های ناشی از زخم سوزن را خارج نکنید. حداقل به مدت 4 هفته در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرید. مراقب باشید تا 10 روز بعد از میکروبلیدینگ روی صورت نخوابید. حداقل به مدت 4 هفته از انجام هیچ گونه روش لایه برداری و جوان سازی پوست مانند میکرودرم ابریژن خودداری کنید.

در روش میکرودرم ابریژن با استفاده از محصولات لایه بردار پوست، یک لایه بسیار سطحی از روی پوست برداشته می شود که باعث جوان سازی پوست می شود. این باعث می شود رنگدانه های استفاده شده در ابروهای شما پس زده شوند. هنگامی که پوست ناحیه ابرو بهبود یافت، می توانید با استفاده از کرم های ضد آفتاب از ابروهای خود در برابر نور خورشید محافظت کنید تا رنگدانه های اعمال شده کم رنگ نشوند. برخی از افراد 4 تا 8 هفته پس از میکروبلیدینگ برای اطمینان از ماندگاری آن، میکروبلیدینگ را تکرار می کنند. اما اکثر افراد می توانند پس از یک سال میکروبلیدینگ را تمدید کنند. علاوه بر این، متخصصان میکروبلیدینگ روش های درمانی مراقبتی ویژه ای را با توجه به شرایط شما برای درمان و بهبود سریع تر زخم های ناشی از میکروبلیدینگ توصیه می کنند. برای آشنا شدن با مدت زمان بهبودی میکروبلدینگ به سایت مربوطه مراجعه فرمایید.

دلیل تغییر رنگ مکروبلدینگ ابرو

موفقیت میکروبلیدینگ به طور کلی به عوامل مختلفی بستگی دارد، کیفیت پوست، مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ و دوری از عوامل مضر خارجی و متخصصی که قرار است میکروبلیدینگ را انجام دهد. بسیاری از موارد فوق خارج از کنترل متخصص میکروبلیدینگ است. اگر میکروبلیدینگ به درستی انجام نشود، به راحتی قابل اصلاح نیست. اگر این اتفاق بیفتد، باید پول اضافی برای بهتر شدن ظاهر ابروهای خود خرج کنید. بنابراین بهتر است مراکزی که این خدمات را ارائه می دهند و زیبایی که قرار است کار میکروبلیدینگ را انجام دهد بررسی شود تا از درستی انجام میکروبلیدینگ اطمینان حاصل شود و انتخاب درستی انجام شود. در ادامه با دلیل تغییر رنگ میکروبلدینگ ابرو آشنا می شوید :

قرار نگرفتن جوهر در ناحیه مناسب زیر پوست :

اگر بعد از دو هفته رنگ ابروی شما کمرنگ شد، متخصص میکروبلیدینگ ممکن است کار خود را به خوبی انجام نداده باشد. یعنی جوهر در جای مناسب زیر پوست قرار نمی گیرد. اگر جوهر روی سطح پوست تزریق شود، بدن آن را پس می زند و رنگدانه از پوست خارج می شود. در این صورت باید این روند را تکرار کنید.

مبتلا شدن به عفونت پوستی :

عفونت پوستی رنگدانه های مرتبط با میکروبلیدینگ را دفع می کند و می تواند باعث ایجاد اسکار یا سایر آسیب های پوستی در محل میکروبلیدینگ شود. عفونت باعث حساسیت به رنگ یا رنگدانه می شود و بدن شروع به پس زدن رنگدانه می کند.

انتخاب رنگدانه نامناسب رنگ پوست :

اگر در میکروبلیدینگ از رنگدانه مناسب برای رنگ پوست شما استفاده نشود، نتیجه بسیار ضعیف خواهد بود و ممکن است برخی از رنگ های استفاده شده خاکستری شوند. اگر این اتفاق بیفتد، رنگدانه سبک تر از حد معمول خواهد بود و به نظر می رسد که میکروبلیدینگ به خوبی انجام نشده است.

توجه نکردن به مراقبت های بعد از میکروبلدینگ :

مراقبت بعد از میکروبلیدینگ بسیار مهم است و باید تمام دستورالعمل ها را با دقت بسیار دنبال کنید. شما باید از متخصصی که میکروبلیدینگ را برای شما انجام داده است در مورد روش های مراقبت بپرسید و به آن توجه کامل داشته باشید. متخصص میکروبلیدینگ بسته به نوع پوست شما، روش هایی مانند روش خشک یا مرطوب را در نظر می گیرد و باید بدانید که کدام یک برای شما بهتر است. این روش ها در بخش مراقبت از میکروبلیدینگ توضیح داده شده است.

دلیل تغییر رنگ مکروبلدینگ ابرو

برداشتن پوست های زخم های روی ابرو :

اگر از روش مراقبت خشک استفاده می کنید، هرگز نباید پوسته ها را از روی اسکار روی ابروهای خود پاک کنید. هنگامی که این پوست ها را به زور جدا می کنید، رنگدانه ها را از دیواره پوست خارج می کنید. در این شرایط ابروهای شما رنگ خوب خود را از دست می دهند.

رفتن زودهنگام به سونا :

عرق رنگدانه های پوست را بیرون می آورد، پس مراقب باشید که عرق نکنید و پوست خود را حداقل 7 تا 10 روز پس از میکروبلیدینگ خنک نگه دارید. استفاده از سونا باعث می شود که تعریق شدید بدن را سم زدایی کند و در کنار این سم زدایی، رنگدانه ها از پوست خارج می شوند.

آیا میکروبلدینگ ابرو دارای خطرات و عوارض است ؟

میکروبلدینگ ابرو می تواند برای برخی از افراد ممنوعیت داشته باشد و انجام این روش برای آن ها خطرناک باشد. در ادامه با ممنوعیت های میکروبلدینگ ابرو آشنا می شوید :

افراد زیر 18 سال :

طبق قانون، افراد زیر 18 سال حتی با رضایت والدین مجاز به خالکوبی نیستند.

زنان باردار و شیرده :

از آنجایی که زنان باردار یا شیرده تحت تأثیر تغییرات هورمونی هستند، بیش از هر زمان دیگری به عفونت مبتلا می شوند. علاوه بر این، در این دوره رنگ پوست می تواند تغییر کند و بنابراین رنگدانه های تاتو میکروبلیدینگ می توانند رنگ غیر قابل پیش بینی به خود بگیرند.

افراد مبتلا به صرع :

اگر افراد مبتلا به صرع در حین انجام میکروبلیدینگ دچار تشنج شوند، دچار مشکل شده و سلامتی آن ها به خطر می افتد.

افراد مبتلا به بیماری های قلبی یا دارای دستگاه ضربان ساز :

از آنجایی که اپی نفرین بی حس کننده برای کم شدن درد در حین میکروبلیدینگ استفاده می شود، احتمال زیادی وجود دارد که ضربان قلب فرد را .بیشتر کند و باعث شود که قلب او دچار آریتمی شود.

افراد مبتلا به عفونت های ویروسی :

افرادی که سیستم ایمنی قوی و موثری ندارند بیشتر از دیگران در معرض ابتلا به عفونت هستند.

افراد دارای عضو پیوندی :

سیستم ایمنی این افراد ضعیف است و میکروبلیدینگ آن ها را مستعد ابتلا به عفونت می کند.

افراد مبتلا به مشکلات پوستی :

اگر از اگزما، درماتیت، روزاسه، پسوریازیس یا هر مشکل پوستی دیگری که بر سطح و بافت پوست شما تأثیر می گذارد، رنج می برید، نمی توانید از میکروبلیدینگ استفاده کنید. زیرا امکان دارد شرایط پوستی شما بدتر شود.

افراد دارای حساسیت به فلز یا رنگ :

سوزن ها یا رنگدانه های ریز مورد استفاده در میکروبلیدینگ حاوی فلز یا مواد رنگی هستند و اگر به این مواد حساسیت داشته باشید، دچار مشکل خواهید شد.

آیا میکروبلدینگ ابرو دارای خطرات و عوارض است ؟

معایب میکروبلیدینگ ابرو :

فریم جوان و ظریفی که از میکروبلیدینگ ابروهای خود به دست می آورید می تواند بسیار وسوسه انگیز باشد اما فقط زمانی که درست انجام شود. در واقع اگر این روش توسط یک فرد فاقد صلاحیت یا یک فرد آموزش ندیده انجام شود، مطمئنا نتیجه را دوست نخواهید داشت و کار دچار معایبی می شود از جمله:

عفونت یا واکنش های آلرژیک

یکی از معایب اولیه میکروبلیدینگ عفونت و واکنش های آلرژیک است. استفاده از تجهیزات غیر استریل و بی کیفیت می تواند منجر به بسیاری از مشکلات پوستی شود. همچنین، در بسیاری از موارد. کرم بی حس کننده و جوهرهای نا مرغوبی استفاده می شود که ممکن است برای پوست مناسب نباشد.

مراقبت های پیچیده

مراقبت های بعد از این روش بسیار پیچیده و کمی سخت است. یکی از آن ها این است که در چند روز اول هیچ گونه آرایشی روی ابرو یا اطراف ابروهای خود نداشته باشید. مهمتر از همه، اگر فردی که این کار را انجام می دهد مهارت کافی نداشته باشد، می تواند منجر به زخم دائمی شود زیرا این روش شامل بریدن پوست شما با سوزن است و این امر باعث می شود تا مراقبت های پس از آن برای شما سخت تر باشد.

آیا می‌توان ابروهای میکروبلید شده را تغییر داد یا پاک کرد؟

بله؛ رنگ‌دانه مورد استفاده هیچ جای زخمی و تغییر رنگی را ایجاد نمی‌کند و می‌توانید از محلول نمک برای از بین بردن ابروهای میکروبلید شده استفاده کنید. بسیار مهم است که بدانید ابروها در ۷ تا ۱۰ روز اول در طول روند بهبود تا ۴۰٪ تیره‌تر می‌شوند و ممکن است کمی پوسته‌پوسته شوند. بعضی اوقات ممکن است ۲ روز بعد از میکروبلیدینگ، از تیرگی ابروهایتان وحشت کنید؛ اما لطفا صبور باشید، زیرا این امر کاملا طبیعی است. پس از ۷ تا ۱۰ روز، رنگ طبیعی ابرویتان را مشاهده خواهید کرد.

کلام آخر

قبل از انجام این روش سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پریسا خاوندگار پداگوژِیست و مستر میکروبلیدینگ در ایران به پشتوانه ی تجربه ی 15 ساله ی خود در حوزه ی آرایش دائم با بالاترین میزان رضایتمندی مشتریان از طراحی ، ظرافت خطوط ، بهداشت کار ، انتخاب رنگ مناسب و مشاوره ی صادقانه در مراجعه اول و ماندگاری بینظیر خطوط بلید بدون تغییر و پخش رنگ در موعد ترمیم ضمن ارائه نمونه کارهای واقعی و متنوع آماده ی ارائه ی خدمات زیبایی به مراجعین عزیز می باشد.