همه چیز درباره میکروبلیدینگ ابرو❤️【سال1403】⭐

 • خانه
 • -
 • میکروبلیدینگ
 • -
 • همه چیز درباره میکروبلیدینگ ابرو❤️【سال1403】⭐
همه چیز درباره میکروبلیدینگ ابرو❤️【سال1403】⭐

همه چیز درباره میکروبلیدینگ ابرو به این صورت است که میکروبلیدینگ ابرو به عنوان محبوب ترین و موثرترین روش زیبایی ابروها شناخته می شود که به افراد اجازه می دهد ابروهایی بسیار زیبا و در عین حال طبیعی داشته باشند. نکته مهم در میکروبلیدینگ ابرو این است که قبل از انجام هر کاری با پزشک مجرب مشورت کنید تا بعد از انجام میکروبلیدینگ دچار مشکل نشوید. همچنین پیش از آنکه برای انجام میکروبلیدینگ ابرو اقدام کنید با مزایا و معایب این روش آشنا شوید و اطلاعات لازم را در این زمینه به دست آورید. برای اینکه بهترین نتایج ممکن را از میکروبلیدینگ ابرو به دست آورید مهم است که به یک آرایشگر حرفه ای و کاربلد مراجعه کنید. در ادامه برای آشنا شدن با مراحل انجام میکروبلیدینگ ابرو، عوارض میکروبلیدینگ ابرو، پایه رنگ میکروبلیدینگ ابرو و عوامل تاثیرگذار بر ماندگاری میکروبلیدینگ ابرو با ما همراه باشید. سایت پریسا خاوندگار پاسخگوی سوالات شما همراهان عزیز می باشد.

همه چیز درباره میکروبلیدینگ ابرو

میکروبلیدینگ ابرو روشی است که ظاهر ابروهای شما را بهتر می کند. میکروبلیدینگ توسط یک تکنسین آموزش دیده انجام می شود که با استفاده از یک ابزار خاص، ابروهای شما را با دقت ترسیم می کند. این روش بافتی شبیه به موهای ابرو ایجاد می کند. میکروبلیدینگ یک برش در ناحیه ابروی شما ایجاد می کند و رنگدانه را به برش تزریق می کند. اکنون که فهمیدید میکروبلیدینگ چگونه ابروهای شما را ترمیم و زیبا می کند و اگر تصمیم به انجام آن دارید، بهتر است نکات مختلفی را در مورد نگهداری و مراقبت بعد از میکروبلیدینگ ابرو بدانید.

رضایت مراجعین گرامی

مراحل انجام میکروبلیدینگ ابرو

پس از ضدعفونی و بیهوشی ناحیه، متخصص آرایش دائم در مورد شکل ابرویی که باید کشیده شود مشورت می کند. اگرچه می توان تصاویر را به عنوان مدل مو بیاورد، اما یک آرایشگر دائمی حرفه ای دوست دارد موهای طبیعی ابرو را برای ایجاد یک ابرو طبیعی واقعی دنبال کند و تقارن چهره و سن مشتری را در نظر بگیرد. او در مورد رنگدانه جوهر با مشتری مشورت می کند، که توضیح می دهد که بر اساس رنگ طبیعی موهای ابرو و رنگ پوست زیرین انتخاب شده است. در مرحله بعد، او با استفاده از یک خودکار میکروبلیدینگ شروه به کار می کند که بسته به ناحیه ابرو بین 30 تا 40 دقیقه طول می کشد. پس از تکمیل ابروها، او از پماد بعدی برای کمک به بهبودی استفاده می کند و قرار ملاقات بعدی چهار تا شش هفته بعد تعیین می شود.

بعد از میکروبلیدینگ ابرو چه انتظاراتی می توان داشت ؟

ابروهای میکروبلیدینگ مراحل مختلفی را برای بهبودی کامل طی می کنند. رنگدانه ها در روز اول درمان بسیار تیره به نظر می رسند، زیرا هنوز روی سطح پوست هستند و به طور کامل به عمق نفوذ نکردند. رنگ استفاده شده به تدریج کاهش می یابد. اگر رنگدانه‌هایی روی بافت‌ها مشاهده کردید، نترسید زیرا این رنگدانه‌ها یا مایعات اضافی بدن هستند که به طور طبیعی از پوست حذف می‌شوند.

همانطور که پوست شروع به بهبود می کند، این ناحیه دارای پوست خشک یا ذرات شوره مانند خواهد بود. این مشکل می تواند باعث شود فکر کنید که رنگدانه ها به سرعت محو و از بین می روند. اما در واقع رنگ سطح و پوست خشک از ابروهای شما پاک می شود. حتما قبل از قرار گرفتن در معرض آفتاب تا زمانی که ابروهایتان به طور کامل بهبود پیدا کنند، از کرم ضد آفتاب حداقل SPF 30 استفاده کنید. قرار گرفتن در معرض نور شدید باعث می شود رنگدانه ها سریعتر ناپدید شوند.

ویژگیخصوصیات
✔️مواد اولیهمواد فی اروپا
⭐تجهیزات مدرن اروپا
❤️زمان استاندارد انجام کار40دقیقه
⚡ماندگاری بیش از 4 سال
✅تعداد ترمیم 2 بار

عوامل تاثیرگذار بر ماندگاری میکروبلیدینگ ابرو

میکروبلیدینگ ابرو یک فرآیند زیبایی است که افراد برای بهبود شکل و ظاهر ابروهای خود استفاده می کنند. این روش اغلب برای پر کردن فضای داخل ابروها انجام می شود، مدت ماندگاری آن به عوامل مختلفی بستگی دارد. در ادامه به عوامل تاثیرگذار بر ماندگاری میکروبلیدینگ ابرو اشاره می کنیم:

 • نحوه نگهداری پس از میکروبلیدینگ: استفاده از محصولات مناسب و مراقبت مداوم بعد از فرآیند میکروبلیدینگ می تواند ماندگاری آن را افزایش دهد.
 • تجربه و مهارت آرایشگر: تجربه و مهارت آرایشگر یکی از عوامل تاثیرگذار بر ماندگاری میکروبلیدینگ ابرو می باشد. آرایشگران با تجربه و کاربلد ممکن است نتایج بهتری را به دست آورند.
 • کیفیت تجهیزات: استفاده از تجهیزات با کیفیت و استاندارد می تواند به ماندگاری روش میکروبلیدینگ ابرو کمک کند.
 • نحوه استفاده از سوزن ها: عمق و فشار مناسب در استفاده از سوزن ها نقش مهمی در ماندگاری نتایج دارد.
 • فاصله زمانی بین جلسات: فاصله زمانی بین جلسات نیز بر ماندگاری میکروبلیدینگ ابرو تاثیرگذار است.
 • وضعیت پوست و سلامت عمومی: وضعیت پوست و سلامت کلی بدن می تواند بر ماندگاری میکروبلیدینگ ابرو موثر باشد.
 • تغذیه مناسب: مصرف مواد غذایی که برای سلامتی پوست مفید است، ممکن است به ماندگاری ابروها کمک کند.
 • سن و ژنتیک: عواملی همچون سن و ژنتیک نقش مهمی در ماندگاری میکروبلیدینگ ابرو ایفا می کنند.
 • تنش و اضطراب: استرس های ناشی از عوامل مختلف می توانند بر ماندگاری میکروبلیدینگ ابرو تاثیر منفی بگذارند.
 • روتین پوستی: مراقبت منظم از پوست و انجام روتین های منظم مراقبت از پوست می تواند به ماندگاری میکروبلیدینگ ابرو کمک کند.

این عوامل می توانند بر ماندگاری میکروبلیدینگ ابرو تاثیرگذار باشند، اما مهم است که به نکات بیان شده توسط آرایشگر خود توجه لازم را داشته باشید تا نتایج حاصل شده پس از انجام میکروبلیدینگ ابرو تثبیت نمایید و ماندگاری آن را افزایش دهید.

برای دریافت مشاوره کلیک کنید

معایب میکروبلیدینگ ابرو

این روش به خودی خود ایرادی ندارد، اما اگر میکروبلیدینگ بهداشت را رعایت نمی کند یا تجربه کافی در کار خود ندارد، ممکن است برای شما خجالت آور باشد، بنابراین قبل از انجام میکروبلیدینگ ابرو، یک مرکز میکروبلیدینگ معتبر را انتخاب کنید که واجد شرایط باشد. میکروبلیدینگ بر روی پرسنل انجام می شود و آن ها به طور ماهرانه از آن استفاده می کنند. اگر تا به حال به رنگدانه ها حساسیت داشتید، بهتر است قبل از انجام میکروبلیدینگ ابرو، تست آلرژی انجام دهید، یا اگر برای اولین بار می خواهید پوست را زیبا کنید، اگر متوجه خارش و قرمزی بیش از حد شدید، توجه داشته باشید که دچار حساسیت شده اید.

این روش دستی است و امکان دارد فشار دست روی پوست متفاوت باشد. با فشار بیش از اندازه امکان دارد بافت های پوست آسیب ببیند و در صورت رعایت نکردن فرد دچار خونریزی شود. خطوط کشیده شده ممکن است ضخیم تر از موهای ابروی شما باشد. اگر فشار دست کمتر از حد معمول باشد ماندگاری رنگ ابروی شما کمتر از حد معمول خواهد بود. در صورت انتخاب یک میکرو کار متخصص و با تجربه، به جز مورد حساسیت، بقیه موارد برای شما پیش نمی آید.

میکروبلیدینگ ابرو چقدر ماندگاری دارد ؟

میکروبلیدینگ بسته به نوع پوست، سبک زندگی، قرار گرفتن در معرض نور خورشید و محصولاتی که استفاده می‌کنید، می‌تواند از یک تا سه سال طول بکشد. تجدید میکروبلیدینگ ابرو سالی یک بار ضروری است، به خصوص برای افرادی که پوست چرب دارند، زیرا جوهر زودتر محو می شود. برای اطلاع از قیمت میکروبلیدینگ ابرو با بهترین پزشکان مشورت کنید.

پیج اینستاگرام پریسا خاوندگار

مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ ابرو :

مراقبت از ناحیه ای از پوست که در آن میکروبلیدینگ انجام می شود تا حدودی مشابه مراقبت های بعد از تاتو است. مراقبت بعد از میکروبلیدینگ برای ظاهر و دوام ابروهای جدید بسیار مهم است. رعایت نکردن دستورات پزشک ممکن است باعث عفونت یا از بین رفتن رنگدانه شود. بلافاصله پس از انجام میکروبلیدینگ، رنگ ابرو کاملا تیره و پوست زیر آن قرمز می شود. در روز چهارم، رنگدانه ها همچنان بسیار شفاف و تیره به نظر می رسند، زیرا هنوز به خوبی روی پوست ثابت می شوند.  برای مراقبت بعد از میکروبلیدینگ، دو ساعت پس از عمل، باید یک پد پنبه ای مرطوب آغشته به آب استریل شده را به آرامی روی ابروها بمالید. با این کار رنگ اضافی ابروهای شما پاک می شود و از تجمع خون جلوگیری می شود. این کار را 2 تا 4 بار انجام دهید.

در حین انجام این کار بسیار مراقب باشید که ابروهای خود را مالش ندهید. در مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ ابرو صبور باشید زیرا بین 7 تا 14 روز طول می کشد تا پوست بهبود یابد و رنگدانه به سایه معمول خود بازگردد. توجه داشته باشید که 4 تا 6 هفته طول می کشد تا به طور کامل بهبود یابد. از مرطوب نگه داشتن ابروها به مدت 10 روز خودداری کنید. حداقل یک هفته آرایش نکنید زیرا که رنگدانه ها همیشه در برش های کم عمق پوست شما که توسط میکروبلیدینگ ایجاد شدند، رسوب می کنند. در 10 روز اول از دوش گرفتن طولانی و گرم خودداری کنید. در طول دوره مراقبت پس از میکروبلیدینگ ابرو، از انجام کارهای سنگین مانند کارهای خانه در این دوران خودداری کنید. سوار دوچرخه، قایق یا موتور سیکلت نشوید؛ زیرا نباید در معرض باد قرار بگیرید. ناحیه ابرو را خراش ندهید.

در طول مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ ابرو تا زمانی که ناحیه ابرو به طور کامل بهبود یابد. از سونا، شنا، دوش گرفتن طولانی مدت و تعریق زیاد خودداری کنید. موهای خود را از خط ابرو دور نگه دارید. برای مراقبت از ابرو پس از میکروبلیدینگ، از هر کرم دارویی یا پماد درمانی تجویز شده توسط تکنسین طبق دستورالعمل استفاده کنید. فقط از محصولاتی استفاده کنید که توسط متخصص زیبایی تجویز شده است. از سایر محصولات مراقبت از پوست استفاده نکنید، زیرا ممکن است حاوی موادی مانند لایه بردارها و اسیدهایی باشند که می توانند بر رنگدانه تاثیر بگذارند. هنگام انجام مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ ابرو، روی صورت خود نخوابید و از روبالشی تمیز استفاده کنید. از قرار گرفتن در معرض آفتاب و برنزه شدن خودداری کنید.

ابروهای شما برای بهبودی نیاز به زمان دارند. بنابراین بهتر است زمانی را برای انجام آن انتخاب کنید که پس از آن مرخصی داشته باشید و فرصت شرکت در جلسات نگهداری و ترمی ها را داشته باشید. قبل از دست زدن به ابروها مطمئن شوید که دستانتان تمیز هستند. در روزهای مراقبت از میکروبلیدینگ ابرو از خوردن غذاهای تند، سیگار کشیدن و نوشیدن الکل خودداری کنید. حداقل به مدت 10 روز از هیچ نوع پاک کننده یا پاک کننده صورت در ناحیه ابرو استفاده نکنید. در روزهای مراقبتی بعد از میکروبلیدینگ ابرو، از پماد، کرم آنتی بیوتیک، ژل یا کرم ویتامینه در ناحیه ابرو استفاده نکنید، زیرا باعث از بین رفتن رنگدانه می شود.

معایب میکروبلیدینگ ابرو

برای مشاهده نمونه کارها کلیک کنید

میکروبلیدینگ ابرو برای چه افرادی مناسب نیست ؟

همه چیز درباره میکروبلیدینگ ابرو این گونه است که این روش برای همه مناسب نیست و دسته خاصی از افراد مانند زنان باردار نباید از این روش استفاده کنند. البته افراد دیگری هم هستند که نباید برای مدت معینی از این روش استفاده کنند. افراد باردار یا شیرده برای انجام این روش مناسب نیستند. افرادی که به سرطان مبتلا هستند. افرادی که درگیر بیماری های خون و لخته شدن خون مانند سرطان خون هستند. افرادی که دارای دیابت هستند. افرادی که برای میکروبلیدینگ ابرو لایه برداری انجام دادند. افرادی که از اختلالات سیستم عصبی رنج می برند. افرادی که بیماری های پوستی فعالی مانند آکنه دارند.

عوارض میکروبلیدینگ ابرو

میکروبلیدینگ ابرو مانند سایر روش ها اگر توسط افراد کم تجربه و در محیطی غیربهداشتی انجام شود، عوارض زیادی خواهد داشت که از مهمترین آن ها می توان به بیماری های عفونی، بیماری های پوستی، ایدز و هپاتیت اشاره کرد. اگر این روش توسط یک فرد غیر حرفه ای انجام شود، نتیجه آن چیزی که شما می خواهید نخواهد شد و باید آن را پاک کنید که این برای شما دردسرهای زیادی ایجاد می کند. اگر قصد انجام میکروبلیدینگ ابرو را دارید، باید با پزشک متخصص مشورت کنید، البته این کار توسط سالن های زیبایی انجام می شود و توصیه می شود تا حد امکان این کار را با یک پزشک معتبر انجام دهید.

آیا میکروبلیدینگ را می توان پاک کرد ؟

بله می توان میکروبلیدینگ ابرو را پاک کرد. بعضی از افراد هنگامی که کار میکرو ابروی آن ها تمام می شود به دلیل تیره بودن آن را دوست ندارند و گمان می کنند تا همیشه همینطور می ماند و استرس می گیرند و به فکر تجدید نظرشان می افتند که اشتباه است و دلیلش هم این است که ابروها فقط هفته اول رشد می کنند بسیار تیره تر شده و بعد از یک هفته تا 10 روز رنگ واقعی ابروی شما مشخص می شود.

تفاوت کاشت ابرو و میکروبلیدینگ

کاشت ابرو به دو روش کاشت موی طبیعی و کاشت موی مصنوعی انجام می شود. در کاشت موی طبیعی فولیکول های تولید کننده مو منتقل می شوند اما در کاشت موی مصنوعی از تارهای موی مصنوعی استفاده می شود. موهای کاشته شده با روش کاشت مصنوعی یا ترمیم مو رشد نمی کنند و زنده نمی مانند. اما در حین کاشت موی طبیعی، موهای کاشته شده رشد می کنند، شکل می گیرند، رنگ می شوند و می توانید مانند موهای طبیعی خود با آن رفتار کنید. ماندگاری کاشت ابرو طبیعی دائمی است و ابروهای کاشته شده پس از 6 ماه کاملا شبیه ابروهای طبیعی شما خواهند شد.

کاشت ابرو با روش های میکروبلیدینگ و سایر روش های تقویت ابرو چه در فرآیند انجام این تکنیک، چه در ظاهری که به ابروهای شما می بخشد و چه از نظر هزینه آن متفاوت است. اگر ابروهای شما بسیار نازک است یا اگر ریزش چشمی ابرو دارید، برای انجام کاشت ابرو با پزشک متخصص مشورت کنید. اما اگر ابروهای شما خیلی کم پشت نیستند یا فقط می خواهید ابروهای پهن و پرپشت تری داشته باشید، با توجه به هزینه و زمان، روش میکروبلیدینگ یا میکروپیگمنتیشن به صرفه تر و برای شما بهتر است.

برای مشاهده نمونه کارها کلیک کنید

آیا میکروبلیدینگ ابرو درد دارد ؟

اینکه آیا میکروبلیدینگ ابرو درد دارد یا نه یک سوال کلی است و برای هر فردی متفاوت است و به نحوه ارتباط شما با سوزن بستگی دارد. همه چیز بستگی به خود شما دارد که آیا از سوزن بترسید یا نه، اگر بترسید این روش برای شما درد به همراه خواهد داشت و در غیر این صورت در طول این عمل هیچ دردی احساس نخواهید کرد. قبل از شروع میکروبلیدینگ ابرو، از کرم بی حس کننده به ناحیه مذکور استفاده می شود تا دردی احساس نکنید.

پایه رنگ میکروبلیدینگ ابرو

پایه رنگ میکروبلیدینگ از رنگ های قهوه ای و سایه های مختلف آن ساخته شده است. علاوه بر پایه رنگ، از رنگ های کمکی در میکس رنگ برای میکروبلیدینگ استفاده می شود. رنگ های کمکی به ترکیب اضافه می شوند تا رنگ های پایه را اصلاح کنند و تقریبا یک چهارم حجم رنگ را تشکیل دهند. این رنگ های کمکی برای پوست سفید دارای تناژ سبز و زیتونی هستند. دارای رنگ های قهوه ای یا قرمز و نارنجی برای پوست های سرد یا سبز است. رنگدانه های قهوه ای که پایه رنگ را تشکیل می دهند از سه رنگ اصلی قرمز، آبی و زرد تولید می شوند. هنگامی که هر یک از این رنگ های اصلی بزرگتر از دو رنگ دیگر باشد، تن رنگ قهوه ای ایجاد می شود.

میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ ابرو چه تفاوت هایی دارد ؟

میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ ابرو به عنوان روش های فرم دهی ابرو طبقه بندی می شوند. اما در روش میکروپیگمنتیشن به جای ابزار چند تیغه از یک تیغه برای ایجاد برش های ریز در ابرو استفاده می شود و رنگدانه هایی در زیر برش تیغه کوچک قرار می گیرد تا به خطوط ابرو ظاهری طبیعی شبیه به آن بدهد. این نوع ابرو برای افرادی مناسب است که به طور طبیعی ابروهای پرتر یا پرپشت تری دارند اما قسمتی از ابروها در نوک آن خالی است یا می خواهند اندکی شکل خود را تغییر دهند. تیغه منحصر به فرد ابزار میکروپیگمنتیشن به تکنسین این امکان را می دهد که در کشیدن خطوط روی ابرو دقت بیشتری داشته باشد.

در میکروبلیدینگ رنگ خط به خط شبیه موهای ابرو و هم جهت با آن کشیده می شود، اما به صورت ریز و درشت به این ترتیب جلوه طبیعی تری نسبت به میکروپیگمنتیشن به ابرو می دهد. از طرفی عمق برش در میکروپیگمنتیشن بیشتر است و ماندگاری بیشتری خواهد داشت. میکروبلیدینگ سریع‌تر از میکروپیگمنتیشن بهبود می‌یابد و هزینه کمتر و ماندگاری کمتری دارد. به همین دلیل، میکروبلیدینگ روشی کمتر تهاجمی برای ایجاد یک طرح طبیعی ابرو در نظر گرفته می شود.

تفاوت کاشت ابرو و میکروبلیدینگ

کلام آخر

امروزه میکروبلیدینگ به عنوان یکی از پرطرفدارترین و محبوب ترین روش های زیبایی برای ابرو شناخته می شود که افراد زیادی خواستار انجام این روش هستند و تمایل دارند که این روش را برای پرپشت کردن و پهن کردن ابروهای خود استفاده کنند. در این روش از یک قلم برای انتقال رنگدانه ها به زیر پوست استفاده می شود که می تواند خطوطی نازک و ظریف در ابرو ایجاد کند. این روش یک روش نیمه دائمی ابرو است که باعث زیبایی ابروهای شما می شود.

کیفیت کار آرایشگر بر نتایج حاصل شده از میکروبلیدینگ بسیار تاثیرگذار است و همچنین می تواند نتایج میکروبلیدینگ ابروها را تحت تاثیر قرار دهد. علاوه بر این برای اینکه بتوانید نتایج خوبی را از این روش به دست آورید باید از نکات مراقبتی بعد از انجام آن پیروی کنید. از اینکه ما را انتخاب کردید و به یکی از همراهان ما در سایت پریسا خاوندگار اضافه شدید خیلی متشکریم. ما در مقاله همه چیز درباره میکروبلیدینگ ابرو جدیدترین اطلاعات را در اختیار شما عزیزان قرار دادیم. اگر سوالی در رابطه با میکروبلیدینگ ابرو دارید، نظرتان را کامنت بگذارید تا در سریع ترین زمان به شما پاسخ داده شود.

5/5 - (1 امتیاز)

مهتاب شهریاری

سلام مهتاب شهریاری هستم، 3 سال کار نویسندگی و تولید محتوا در حوزه زیبایی انجام داده ام؛ تا به امروز تمام سعی خود را کرده ام که بهترین مطالب را گردآوری کنم و در اختیار مردم قرار دهم؛ در صورتی که هر گونه انتقاد یا پیشنهاد دارید، می توانید با ما در میان بگذارید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پریسا خاوندگار پداگوژِیست و مستر میکروبلیدینگ در ایران به پشتوانه ی تجربه ی 15 ساله ی خود در حوزه ی آرایش دائم با بالاترین میزان رضایتمندی مشتریان از طراحی ، ظرافت خطوط ، بهداشت کار ، انتخاب رنگ مناسب و مشاوره ی صادقانه در مراجعه اول و ماندگاری بینظیر خطوط بلید بدون تغییر و پخش رنگ در موعد ترمیم ضمن ارائه نمونه کارهای واقعی و متنوع آماده ی ارائه ی خدمات زیبایی به مراجعین عزیز می باشد.