مراقبت بعد از فیبروز ابرو❤️【سال 1403】✅

ما در این مقاله سعی داریم شما را با مراقبت بعد از فیبروز ابرو آشنا کنیم. فیبروز طبیعی ابرو با بهترین ماندگاری و هزینه در مرکز تخصصی با پیشرفته ترین روش روز دنیا انجام می شود. جذابیت ظاهر به زیبایی ابروها و حال خوب آن ها بستگی دارد. بسیاری از خانم ها از روش هایی مانند مداد ابرو برای پرکردن ابروهای خود و زیبا جلوه دادن آن ها استفاده می کنند. استفاده از مداد ابرو ماندگاری بسیار کوتاهی دارد و باعث نارضایتی خانم ها می شود. اما امروزه با استفاده از روش های آرایش دائمی یا نیمه دائمی می توان عیوب ابرو را اصلاح کرد. در ادامه برای آشنا شدن با مراقبت بعد از فیبروز ابرو با ما همراه باشید.

فیبروز ابرو چیست ؟

یکی از خدمات مربوط به زیبایی ابرو است که با هدف رفع عیوب ابرو و پرکردن داخل ابرو انجام می شود. در این روش با استفاده از دستگاه فیبروز ابرو، برای زیباتر جلوه دادن ابرو، سایه یا هاشور روی ابرو ایجاد می شود. می توانید با توجه به سلیقه خود فرم ابروهای خود را انتخاب کنید. برای رنگ زیبای لب می توانید از خدماتی مانند رژ لب دائمی استفاده کنید. فیبروز در اصل یکی از تکنیک های تاتو ابرو است که در مقایسه با روش های دیگر ظاهر و حالت طبیعی تری به ابرو می دهد و فیبروز طبیعی ابرو باعث بیشتر شدن تراکم ابرو می شود. دستگاه فیبروز ابرو دارای سوزن های ریزی است که به سطح پوست ابرو کشیده شده و کم عمق است. به همین دلیل مراجعه کننده دردی غیر قابل تحمل را احساس نمی کند. اما اگر به کوچکترین دردی واکنش نشان دادند و نمی خواهید دردی احساس کنید، می توانید از جراح بخواهید که از بیهوشی استفاده کند. برای انجام این روش به بهترین مرکز فیبروز در تهران مراجعه فرمایید.

فیبروز ابرو چیست ؟

مراحل انجام فیبروز ابرو

ابتدا باید خطوط فیبروز را روی تاج ابرو کشیده و هر خط را دو بار امتداد داد. سپس نوبت به شوک زدن رنگ می رسد، پس از 3 تا 4 دقیقه ابروها رنگ می گیرند و نوبت به بی حس کردن آن ها می رسد. البته لازم به ذکر است که 10 روز قبل ابروهای خود را رنگ نکنید. رنگ مورد استفاده در این روش نباید خیلی روشن باشد. در مرحله بعد دم ابرو و قوس آن کشیده می شود، ضخامت خطوط باید دو برابر شود تا تاتو کم رنگ نشود. ایجاد فیبروز ابرو بسته به نوع پوست در چند مرحله انجام می شود. پوست خشک و معمولی گزینه خوبی برای فیبروز ابرو است.

فیبروز ابرو چقدر ماندگاری دارد ؟

هاشور ابرو با تکنیک فیبروز به عوامل مختلفی بستگی دارد. اما در حالت عادی می توان گفت از 6 ماه تا یک سال ماندگاری دارد زیرا خطوط ایجاد شده به روش میکروبلیدینگ نسبت به سایر روش ها عمق کمتری دارند و در نتیجه ماندگاری آن ها کمتر است. ایجاد خطوط عمیق و استفاده از رنگ های فعلی در روش فیبروز باعث افزایش ماندگاری آن می شود. جوهر تاتو که در این روش استفاده می شود کمتر به پوست نفوذ می کند و ماندگاری آن کمتر است اما در روش تاتو ماندگاری کشیدن ابرو از فیبروز بیشتر است.

انواع مدل هاشور ابرو در روش فیبروز :

در ادامه با انواع مدل هاشور ابرو در روش فیبروز آشنا می شوید :

مدل هاشور spine-3 :

در این هاشور ابرو که به تیغ ماهی معروف است، نقطه کانونی ابرو در انتهای ابرو قرار دارد و تمام قسمت های ابرو به سمت انتهای ابرو کشیده می شود.

هاشور spine-5 :

این الگو به عنوان ابروی آسیایی شناخته می شود و نقطه کانونی ابرو در قسمت پایینی ابرو و جایی بین ابتدا و استخوان ابرو قرار دارد.

هاشور spine-6 :

در هاشور spine-6 یا کلاسیک، نقطه کانونی ابرو در قوس پایینی ابرو قرار می گیرد و تمام ابروها به سمت این نقطه قرار می گیرند.

هاشور ابرو upper spine :

در این مدل فیبروز، نقطه کانونی هاشور در قسمت بالایی ابروها قرار دارد و تمام چشم ها در جهت بالای ابرو قرار می گیرند.

مراحل انجام فیبروز ابرو 

فیبروز ابرو در بارداری چگونه است ؟

انجام فیبروز ابرو در دوران بارداری مانند سایر تکنیک های آرایش دائمی صورت ممنوع است. رنگ های میکروبلیدینگ حاوی مقدار کمی فلز هستند که پس از رسوب رنگ در لایه پوستی، وارد جریان خون مادر شده و از مادر به جنین منتقل می شود و علاوه بر ایجاد واکنش های آلرژیک جدی می تواند باعث سقط جنین شود. هیچ منبع علمی تایید شده ای در مورد مجوز میکروبلیدینگ در دوران بارداری وجود ندارد. برای اطلاع از هزینه فیبروز ابرو در تهران با بهترین پزشکان مشورت کنید.

عوامل تاثیر گذار در ماندگاری هاشور ابرو

عواملی وجود دارد که باعث ماندگاری هاشور ابرو در فیبروز ابرو می شود و باعث ماندگاری آن تا 3 سال می شود. در ادامه با این عوامل آشنا می شوید :

عمق هاشور ابرو :

افزایش عمق تاتو توسط تاتو آرتیست باعث ماندگاری بیشتر آن می شود. هرچه تاتو با قلم میکروبلیدینگ دستی کمتر باشد، ماندگاری آن بیشتر خواهد بود.

نوع پوست :

یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار در طول عمر ابرو، نوع پوست است. هر چه پوست چرب تر باشد، ماندگاری آن کوتاه تر است. برای افزایش طول عمر هاشور بهتر است قبل از انجام میکروفیبروز، تراش صورت انجام شود.

تغییر هورمون های بدن :

قاعدگی، بارداری و شیردهی زمان هایی هستند که هورمون های بدن تغییر می کند و این تغییرات تاثیر زیادی در طول عمر ابروها دارد. بنابراین بهتر است رسیدن به فیبروز به بعد از این دوره موکول شود.

میکروبلیدینگ و فیبروز ابرو چه تفاوت هایی دارند ؟

شرکت Fe علاوه بر میکروبلیدینگ و فیبروز، روش های منحصربفرد دیگری مانند فیکانتور، ابروهای پررنگ، ابروهای نانو، ابروهای بریز یا هالیوود، ابروهای پادر، ابروهای فی شیدینگ، جدیدترین تکنیک های رفع موهای زائد مانند Fe Removal و Nano Removal را ارائه می دهد. جدیدترین روش پاک کردن تاتو است که ایمن ترین روش را به جهانیان معرفی کرده است. میکروبلیدینگ فیبروز توسط یک فرد واجد شرایط با رنگ فیبروز و سوزن فیبروز انجام می شود. فیبروز ابرو روشی جدید برای فرم دادن به ابروها با استفاده از قلم میکروبلیدینگ است. این روش بسیار زیبا توسط آکادمی فی و آقای برانکو بابیچ ایجاد شده است. الگوی اصلی فیبروز بر اساس الگوی طبیعی ابرو است. یعنی جهت خطوط همان جهت موهای ابرو است. این هماهنگی الگوی فیبروز با موهای طبیعی ابرو باعث هماهنگی و زیبایی بیشتر در انتهای کار می شود و ظاهری کاملا طبیعی به ابرو می بخشد.

عوارض فیبروز ابرو :

افرادی که قبلا از تاتو استفاده کردند هرگز نباید از فیبروز ابرو برای زیبایی ابروهای خود استفاده کنند و این مشکل برای افرادی که نمی توانند از فیبروز ابرو بهره مند شوند ناراحت کننده خواهد بود. با توجه به اینکه با وارد کردن فشار به دستگاه میکروبلیدینگ، کاربر مراحل فیبروز را انجام می دهد و به مرور زمان مچ دست کاربر خسته می شود و در پایان کار از میزان فشار کاسته می شود و این می تواند تاثیر بگذارد. کیفیت کار انجام شده از آنجایی که تیغه دستگاه فیبروز با دست کاربر ساخته می شود، خطر آسیب به دست بسیار بیشتر است و افرادی که این کار را انجام می دهند باید بسیار مراقب باشند.

در برخی از مراکز از رنگ‌های بسیار بی‌کیفیت استفاده می‌شود که ماندگاری آن‌ها را کم می کند و پس از مدت کوتاهی می‌توان رنگ ابرو را محو کرد، به همین دلیل توصیه می‌شود به مراکزی مطمئن و قابل اعتماد مراجعه کنید. حداقل آسیب به ابروها وارد شود و پول شما هدر نرود. از آنجایی که قلم دستی است، دقت و مهارت بیشتری لازم است. بنابراین برای رسیدن به نتیجه مطلوب بهتر است برای انجام فیبروز با افراد متخصص و حرفه ای تماس بگیرید.

عوامل تاثیر گذار در ماندگاری هاشور ابرو

رنگ های مورد استفاده در فیبروز ابرو چگونه است ؟

فیبروز ابرو در رنگ های مختلف وجود دارد. رنگ هایی که برای فیبروز استفاده می شوند از انواع مواد معدنی ساخته شدند که فلزات سنگین ندارند و به راحتی جذب پوست می شوند و ظاهر و رنگ طبیعی به ابرو می دهند. آن ها را بپوشانید و کاملا از روی پوست جدا کنید. ناگفته نماند که روش دیگری به نام نانو فیبروز وجود دارد که جدیدترین تکنیک زیبایی ابرو پس از انجام با استفاده از دستگاه و سوزن های نانو است.

پاک کردن فیبروز ابرو :

برداشتن فیبروز ابرو در یک مرکز تخصصی دیگر مانند قبل دشوار نخواهد بود. در گذشته، تاتو ابرو یک کار نسبتا دشوار به حساب می آمد. اما امروزه تکنیک های تاتو ابرو را می توان به راحتی با استفاده از محلول های تمیز کننده پاک کرد. حذف تاتو ابرو به درخواست مشتری بستگی دارد. روش های پاک کردن تاتو ابرو با یکدیگر متفاوت است. این به دلیل تفاوت بین کنترل از راه دور است. برخی از پاک کننده ها تنها در یک جلسه کار می کنند. اما برخی از حذف ها برای موثر بودن و حذف تاتو نیاز به چندین جلسه ریمو دارند. الیاف از تکنیک های آرایشی دائمی ابرو هستند. علاوه بر این، این روش بدون درد است و به راحتی با محلول های Remove قابل حذف است. با انتخاب یک مرکز تخصصی مجرب و دستیابی به یک نتیجه نهایی ایده آل، هرگز به فکر پاک کردن تاتو خود نخواهید بود.

قبل از فیبروز ابرو چه مراقبت هایی باید انجام شود ؟

برای این که دچار خطرات و عوارض نشوید باید مراقبت هایی انجام دهید که در ادامه با آن ها آشنا می شوید :

پیدا کردن بهترین مرکز زیبایی :

پیدا کردن یک آرایشگر ماهر و با تجربه بسیار مهم است. نکاتی که در انتخاب متخصص فیبروز باید به آن توجه کرد این است که باید تجربه کافی داشته باشد و از وسایل مدرن و بهداشتی استفاده کند. اگر فرصت دیدن نمونه کارهای قبلی را دارید، حتما برخی از نتایج کار را به دقت بررسی کنید. به خصوص اگر قصد انجام فیبروز طبیعی ابرو را دارید.

بهداشتی بودن ابزار و محیط :

اطمینان از بهداشت ابزارهای مورد استفاده مانند سوزن، دستگاه های تاتو، پانسمان ها و مواد ضدعفونی کننده بسیار مهم است. پس از انجام این خدمات در صورت رعایت نکردن بهداشت محیط و ابزار، خطر عفونت وجود دارد. و برخی از بیماری ها و عفونت های بسیار پیچیده را می توان با ابزار به زخم باز منتقل کرد.

آماده سازی ابرو :

قبل از تاتو باید ابروهای خود را به خوبی تمیز کنید و از محصولات مرطوب کننده استفاده کنید تا آن ها را تازه و نرم کنند. اگر از مواد تقویت کننده خاصی استفاده می کنید، حتما در مورد نوع و برند مواد تقویت کننده با متخصص فیبروز ابرو مشورت کنید و پس از مشاوره با بهترین متخصص فیبروز ابرو استفاده از آن را ادامه دهید یا قطع کنید.

تست واکنش پوست :

برای جلوگیری از واکنش های آلرژیک، بهتر است قبل از انجام تاتو یک آزمایش پوستی انجام دهید تا مطمئن شوید که پوست شما به رنگ و مواد استفاده شده در تاتو حساسیت ندارد. واکنش های آلرژیک به مواد و رنگ های صنعتی بسیار رایج است و اگر سابقه حساسیت پوستی به اشکال مختلف دارید و پوست حساسی دارید، حتما این موضوع را جدی بگیرید و با پیگمانتر خود در میان بگذارید.

مراقبت بعد از فیبروز ابرو

رعایت نکات مهم مراقبتی بعد از فیبروز ابرو منجر به بهترین نتیجه نهایی می شود. این ممکن است برای شما مشکلاتی ایجاد کند. در هر کاری، اگر داستان درخشانی باشد، پیچیدگی ندارد. برای انجام خدماتی مانند تاتو خط چشم، لیفت مژه، تاتو خط چشم و … اگر با کادری حرفه ای به بهترین مرکز فیبروز ابرو در تهران یا شهرستان ها مراجعه کنید، هیچ گاه دچار عارضه ای نخواهید شد. همیشه یک بحث جسورانه و اساسی بین افرادی که می خواهند کارهای زیبایی انجام دهند، مربوط به عوارض است. در هیچ صنعتی، هیچ تضمینی برای بروز عوارض و مشکلات وجود ندارد. تنها یک راه حل برای جلوگیری از عوارض فیبروز ابرو وجود دارد، آن هم با تجربه و مهارت است. اگر سالنی را انتخاب کنید که سابقه درخشانی در رضایت مشتری داشته باشد و از مدرن ترین امکانات استفاده کند، قطعا هیچ عارضه ای نخواهید داشت.

فیبروز ابرو چه ممنوعیت هایی دارد ؟

از آنجایی که قلم دستی است، دقت و مهارت بیشتری لازم است. بنابراین برای رسیدن به نتیجه مطلوب بهتر است برای انجام فیبروز با افراد متخصص و حرفه ای تماس بگیرید. افرادی که قبلا تاتو کردند نمی توانند از روش فیبروز استفاده کنند. این روش برای افرادی مناسب است که هرگز از تکنیک تاتو استفاده نکردند.

مراقبت بعد از فیبروز ابرو 

فیبروز ابرو چه عوارضی دارد ؟

طراحی ابرو :

برای جلوگیری از بروز مشکلات احتمالی و طراحی ناخواسته و نامناسب مشتری می تواند از پیگمنتر درخواست نماید با نظارت و تایید ایشان مرحله به مرحله فرآیند طراحی را انجام دهد. یادتان نرود که هر تکنیکی از تاتو میکاپ نیست که اگر دلمان نخواست آن را به راحتی پاک کنیم.

ممکن است طرحی که امروز برای ابرویتان در نظر می گیرید به درد مثلا ۱۰ سال آینده نخورد و در آن زمان این مدل ، طرحی نا زیبا به شمار آید. این مورد به خصوص برای ابروهایی که بر اساس مد روز طراحی می شوند صدق می کند . همانطور که طی چند دهه گذشته ابروهایی نازک با خطوطی مرتب مد بوده است و در حال حاضر ابروهای پهن و طبیعی تر پرطرفدار است . برای جلوگیری از بروز چنین مسئله ای پیگمنتر باید حرفه ای باشد و به مشتری مشاوره مناسب دهد. پیشنهاد ما طراحی متناسب با جام چهره مشتری است نه سلیقه او و مد روز.

رنگ های خیلی تیره یا بد رنگ :

درصورتی که پیگمنتر به خوبی پوست را بشناسد ، ترکیب رنگ ها را بداند و با مشتری بطور صحیح مشاوره صحیح نماید و مشتری نیز انتظارات نامعقول نداشته باشد می توان از موارد ناخواسته و نا معقول جلوگیری کرد.

قرینه نبودن طراحی و تاتو :

پیگمنتر موظف است طرح نهایی و قرینگی آن ها را با نظارت مشتری بررسی کرده و پس از تایید مشتری اقدام به انجام کار نماید. برای چک کردن قرینه بودن ابروها پیگمنتر می تواند از اپلیکیشن قرینه سازی استفاده نماید.

مدل فیبرو ابرو برای چه افرادی کارایی دارد ؟

اجرای مدل فیبروز ابرو برای تمامی افراد امکان‌پذیر است. اما اگر حجم ابرو‌های شما طبیعی است و می‌توانید مدل مناسب با صورت خود را اصلاح دهید. پس بهتر است از تکنیک‌های اصلاحی استفاده نکنید. اما گا‌ها فرم ابروی شما اصلاً به فرم صورتتان نمی‌خورد و هر کاری هم می‌کنید حجم ابرو جوابگوی اجرای مدل مناسب را به شما نمی‌دهد. در این صورت با فیبروز به راحتی می‌توانید به هر مدلی که خواستید دست پیدا کنید.

با فیبروز قسمت‌های خالی و کچل ابرو به خوبی پر می‌شود و اگر ابرو‌ها قرینه نباشند به راحتی خوش فرم و قرینه می‌شوند. ایده‌آل بودن مدل ابرو زمانی است که شما بر اساس فرم صورت آن را فیبروز کنید. به طور مثال برای صورت‌های گرد ابرو زاویه دار و هشتی، برای صورت‌های کشیده ابرو‌های بلند، برای صورت‌های قلبی ابرو‌های آراسته و مرتب و برای صورت‌های مربعی ابرو‌های قوس دار گزینه مناسب و زیبایی هستند. پیاده کردن مدل ابرو فیبروز برای افرادی که در اثر شیمی درمانی یا پرتو درمانی مو‌های خود را از دست داده‌اند بسیار کاربردی و زیبا است.

کلام آخر

قبل از انجام این روش سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پریسا خاوندگار پداگوژِیست و مستر میکروبلیدینگ در ایران به پشتوانه ی تجربه ی 15 ساله ی خود در حوزه ی آرایش دائم با بالاترین میزان رضایتمندی مشتریان از طراحی ، ظرافت خطوط ، بهداشت کار ، انتخاب رنگ مناسب و مشاوره ی صادقانه در مراجعه اول و ماندگاری بینظیر خطوط بلید بدون تغییر و پخش رنگ در موعد ترمیم ضمن ارائه نمونه کارهای واقعی و متنوع آماده ی ارائه ی خدمات زیبایی به مراجعین عزیز می باشد.