شیدینگ لب چگونه انجام می شود ؟❤️【سال1403】⭐

  • خانه
  • -
  • شیدینگ لب
  • -
  • شیدینگ لب چگونه انجام می شود ؟❤️【سال1403】⭐
شیدینگ لب چگونه انجام می شود ؟❤️【سال1403】⭐

شاید برای شما سوال باشد که شیدینگ لب چگونه انجام می شود ؟ شیدینگ لب یکی از روش های آرایش لب نیمه دائمی است که نوعی تاتو ملایم به حساب می آید. در این روش رنگدانه های جوهر به کمک سوزن های کوچک به داخل پوست لب نفوذ کرده و برای مدت طولانی به لب ها رنگ می دهند. دیگر نیازی به صرف زمان زیادی برای آرایش کردن یا نگرانی در مورد کنده شدن رژ لب خود ندارید. شیدینگ لب می تواند صورت شما را جوان تر و زیباتر نشان دهد. در ادامه برای آشنا شدن با شیدینگ لب با ما همراه باشید.

شیدینگ لب چیست ؟

شیدینگ لب یک رژ لب نیمه دائمی است که با استفاده از سوزن به پوست لب تزریق می شود و طی چند ماه رنگ لب ها تغییر می کند. در این روش ممکن است لب های فرد تورم و قرمزی شدید نشان دهد. اما لب ها برجسته تر و رنگارنگ تر خواهند بود. شیدینگ لب یکی از زیباترین روش ها برای تغییر چهره است و می تواند رنگ لب شما را برای مدت طولانی تغییر دهد. شیدینگ لب مانند تاتوهای دیگر نیست و مانند میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن نیاز به فیکس شدن دارد و معمولا دائمی نیست و پس از مدتی لب ها به رنگ اصلی خود باز می گردند.

شیدینگ لب چیست ؟

هدف از انجام شیدینگ لب :

هدف از شیدینگ لب، کانتورینگ یا حجیم کردن لب و از بین بردن سفیدی بیش از حد لب ها است. با شیدینگ لب، می توانید لب های خود را متعادل کنید و این کار را برای از بین بردن تیرگی لب ها انجام دهید. شیدینگ لب تنوع رنگی زیادی دارد و شما محدود به انتخاب یک رنگ برای انجام آن نیستید. بسته به سلیقه خود می توانید از رنگ های ملایم یا روشن استفاده کنید. اگر از رنگ یا مدل سایه لب خود خسته شدید یا از آن راضی نیستید، می توانید بدون نگرانی مدل و رنگ آن را تغییر دهید.

شیدینگ لب چگونه انجام می شود ؟

ابتدا متخصص لب های شما را با پماد یا کرم بی حس کننده موضعی بی حس می کند تا در حین عمل احساس درد نکنید. قرار دادن سوزن در پوست حساس لب کمی دردناک خواهد بود. در حالی که منتظر اثرگذاری بی حس کننده موضعی هستید، متخصص از شما سوالاتی در مورد رنگ و شکل لب های شما می پرسد. او می تواند از یک مداد برای ترسیم طرح اولیه روی لب های شما استفاده کند. اگر بیماری خاصی دارید یا دارو مصرف می کنید، قبل از شروع کار حتما آن را به متخصص اطلاع دهید.

در مرحله بعد، متخصص با ابزار کار خود که سوزن های کوچکی دارد، رنگدانه های جوهر را به زیر پوست لب می فرستد. شیدینگ لب با رژ لب دائمی متفاوت است. در سایه زدن رنگ کاملا طبیعی به لب ها داده می شود و حتی می توانید با سایه زدن لب ها را بزرگتر نشان دهید. اما رژ لب دائمی می تواند پررنگ و قابل توجه باشد. در مجموع، تمام این مراحل می تواند از 1 تا 3 ساعت طول بکشد.

بهترین رنگ برای شیدینگ لب :

شیدینگ لب گزینه مناسبی برای برجسته سازی و افزایش رنگ طبیعی لب ها است و بهتر است نزدیک ترین رنگ به لب ها را انتخاب و تزریق کنید. در این روش نزدیک ترین رنگ به لب ها با استفاده از سوزن های مخصوص تزریق می شود. قبل از انجام سایه زدن لب، بهتر است یک سایه زدن آزمایشی انجام دهید تا مطمئن شوید که لب ها به رنگ حساس نیستند. یک فرد با دانستن رنگ پوست خود می تواند بهترین رنگ سایه لب را انتخاب کند. رنگ پوست به سه دسته روشن، متوسط ​​و تیره تقسیم می شود. در ادامه با رنگ شیدینگ در انواع پوست ها آشنا می شوید :

پوست متوسط :

افراد با پوست متوسط ​​مانند گندمی روشن، بهتر است از رنگ هایی در طیف بنفش، هلویی و صورتی استفاده شود این رنگ ها باعث شادابی چهره چنین افرادی می شود.

پوست تیره :

افراد با پوست تیره محدودیت کمتری در انتخاب رنگ سایه لب دارند و می توانند از اکثر رنگ های موجود برای شیدینگ لب استفاده کنند. خانم های با پوست تیره باید از رنگ های بنفش و قهوه ای اجتناب کنند و معمولا رنگ های روشن و سرد را انتخاب می کنند. برای افرادی که پوستشان سبزتر است، بهتر است از رنگ های جگری، قرمز آجری، قهوه ای و بنفش استفاده کنند. سایه لب تا مدتی روی لب ها باقی می ماند و پس از ده ماه شکل و رنگ لب ها به حالت اولیه خود باز می گردد.

این آرایش لب نیمه موقت توانسته جایگاهی در بین خانم ها پیدا کند و افراد زیادی به این نوع آرایش گرایش دارند. اگر می‌خواهید سایه لب‌ شما روی لب‌هایتان ماندگاری بیشتری داشته باشد، بهتر است به موقع آن را درست کنید و هر ماه سایه‌ی لب را درست کنید. برخی از عوامل ماندگاری سایه لب را تحت تاثیر قرار می دهد و ممکن است عمر مفید سایه لب را کوتاه کند. لایه برداری مداوم لب و تابش مستقیم نور خورشید روی لب ها و خشکی و پوسته پوسته شدن لب ها می تواند ماندگاری سایه را تحت تاثیر قرار دهد و ماندگاری سایه را به کمتر از شش ماه کاهش دهد.

پوست روشن :

افرادی که پوست روشن دارند باید از رنگ های تیره مانند قرمز، بادمجانی، سرخابی و مرجانی استفاده کنند و محدوده رنگ پوست روشن در برخی موارد صورتی و در برخی موارد قرمز و تیره است.

شیدینگ لب چگونه انجام می شود ؟

ماندگاری شیدینگ لب چقدر است ؟

پاسخ این سوال بسته به نوع پوست و مواد استفاده شده و سطح مهارت فردی که شیدینگ لب را برای شما انجام داده متفاوت است. بنابراین نمی توان زمان خاصی را برای ماندگاری سایه لب در نظر گرفت. تجربه نشان داده است که ماندگاری شیدینگ لب در افرادی که پوست چرب دارند کمتر از افرادی است که پوست خشک دارند و این افراد زودتر ترمیم را انتخاب می کنند. اگر رنگ استفاده شده روی لب ها تیره تر باشد، ماندگاری بیشتری خواهد داشت. در صورت استفاده از مواد مناسب و رنگدانه های مرغوب، ماندگاری شیدینگ لب بیشتر می شود. بسته به توانایی تاتو، مدت تاتو تغییر می کند. تاتو حرفه ای با تزریق صحیح رنگ به زیر پوست اجازه می دهد تا رنگ به طور مستقیم به زیر پوست نفوذ کند و باعث ماندگاری تاتو شود.

مراحل شیدینگ لب

شیدینگ لب مراحلی دارد که در ادامه مراحل شیدینگ لب را بررسی می کنیم :

انتخاب رنگ :

اولین قدم در شیدینگ، انتخاب رنگ مناسب لب است که مهمترین مرحله است. زیرا عدم تناسب رنگ با لب ها می تواند ظاهری غیر طبیعی و عجیب ایجاد کند. مهم این است که فرد رنگ را با دقت انتخاب کند و رنگ آن با رنگ پوست صورت و رنگ لب ها همخوانی داشته باشد.

قرینه سازی :

مرحله دوم شیدینگ لب، کانتور لب است. همبستگی نیاز به اندازه گیری دقیق و با دقت بالایی دارد. اگر لب ها شبیه هم نباشند ظاهری نامناسب ایجاد می کند. فرم لب ها با همسان شدن تغییر می کند و متناسب می شود.

بی حسی :

بعد از کانتورینگ نوبت به بی حس کردن لب ها می رسد. از ژل های بی حس کننده موضعی برای بی حسی لب ها استفاده می شود و مدت زمان بی حسی به ماده بی حس کننده بستگی دارد. در برخی موارد از آمپول های بی حس کننده استفاده می شود که بسیار قوی تر از کرم و ژل بی حس کننده است. داروهای بی حس کننده به 30-40 دقیقه نیاز دارند تا لب ها کاملا بی حس شوند.

آماده سازی دستگاه :

برای تهیه دستگاه تاتو ابتدا رنگ مورد نظر را در دستگاه قرار دهید و سپس با توجه به نوع شیدینگ اندازه سوزن را انتخاب کنید.

چه افرادی کاندیدای مناسبی برای شیدینگ لب هستند ؟

افرادی که لب های نازک و ظریفی دارند می توانند از شیدینگ لب برای برجسته کردن لب ها و بزرگتر نشان دادن آن ها استفاده کنند. شیدینگ لب برای افرادی که لب های بی رنگ دارند گزینه خوبی است. زیرا این روش باعث افزایش رنگ طبیعی لب ها می شود. افرادی که لب‌هایشان ناهموار است و مشکلاتی مانند لک یا جای زخم دارند، می‌توانند از شیدینگ لب برای اصلاح و پوشاندن آن‌ها استفاده کنند. افرادی که زمان کافی برای مراقبت از لب و آرایش خود را ندارند.

مراقبت های بعد از شیدینگ لب :

در طول دوره بهبودی شیدینگ، ممکن است درد، تورم و قرمزی را تجربه کنید. این موارد را می توان به راحتی با مسکن و کمپرس سرد برطرف کرد. بسیاری از مردم دوست دارند لب های خود را بپوشانند. اما شما نباید این کار را انجام دهید. زیرا لب ها برای بهبود سریعتر به هوا نیاز دارند. با شروع بهبودی لب ها، حدود یک هفته پوست روی لب ها پوسته پوسته می شود. به هیچ عنوان به پوست لب دست نزنید. زیرا باعث ناهمواری رنگ لب و بر جای گذاشتن جای زخم می شود. در موارد شدید، خاراندن پوست لب می تواند منجر به عفونت شود. برای تسکین و محافظت از پوست لب، کمی وازلین روی لب ها بمالید. تا زمانی که لب ها به طور کامل بهبود نیافتند از ورزش شدید خودداری کنید. زیرا باعث تعریق و افزایش دما و التهاب لب ها خواهد شد.

برای چند هفته از قرار دادن لب های خود در معرض نور مستقیم خورشید خودداری کنید و تا حد امکان از بالم لب حاوی spf استفاده کنید. در چند روز اول لب های شما تیره تر از رنگ واقعی خود به نظر می رسند. پس از چند روز رنگدانه های جوهر محو می شوند و رنگ واقعی خود را نشان می دهند. از خوردن غذاهای تند، ترش، شور و ادویه دار خودداری کنید تا لب هایتان تحریک نشود. روبالشی خود را به طور مرتب بشویید تا از ایجاد عفونت های باکتریایی در لب جلوگیری کنید. به مدت چند هفته از رفتن به سونا، سولاریوم و استخر خودداری کنید و از دوش آب گرم خودداری کنید. انتظار می رود نتیجه اصلی و نهایی کار را یک ماه بعد از شیدینگ لب مشاهده کنید. اگر احساس می کنید رنگ لب شما یکدست و صاف نیست، می توانید برای ترمیم به کلینیک مراجعه کنید.

مراحل شیدینگ لب

شیدینگ لب با رژ لب چه تفاوتی دارد ؟

شیدینگ لب با رژ لب متفاوت است. در شیدینگ لب از رنگ های خاصی برای افزایش رنگ طبیعی لب ها استفاده می شود. اما در تزریق رژ لب معمولا با استفاده از رنگدانه های مخصوص رنگ لب به طور کامل تغییر می کند. تفاوت دیگر این دو روش در نوع دستگاه مورد استفاده است. همچنین، ماندگاری سایه لب کمتر از تاتو رژ لب است. برای آشنا شدن با تفاوت شیدینگ لب و رژ لب به سایت مربوطه مراجعه فرمایید.

مزایای شیدینگ لب

زمان مورد نیاز برای شیدینگ لب ها بسته به درخواست مشتری بین یک ساعت تا یک ساعت و نیم می باشد. امروزه متخصصان از رنگ های ارگانیک و تجهیزات جدید دیجیتالی برای شیدینگ لب ها استفاده می کنند. نتیجه شیدینگ لب ها بر خلاف استفاده از پرکننده ها، ظاهری طبیعی تر و لب های برجسته تر و زیباتر است. در ادامه با مزایای شیدینگ لب آشنا می شوید :

آراستگی دائمی :

یکی دیگر از دلایل استفاده از این روش در خانم ها این است که ممکن است نتوان در تمام روز آرایش لب تمیز و خوبی داشت، بنابراین آرایش دائمی لب و استفاده از روش ها می تواند گزینه مناسبی برای جلوگیری از این مشکل و حتی صرفه جویی در وقت باشد.

درست کردن خط لب و از بین رفتن ایرادات :

با استفاده از شیدینگ لب می توانید ایرادات خط لب را برای مدت طولانی از بین ببرید و ظاهر آن را بهبود ببخشید. تقویت رنگ لب با استفاده از سایه لب، می توانید لب هایی با هر رنگ دلخواه داشته باشید. رنگ های سایه لب متنوع است.

بهتر شدن شکل لب و برجسته سازی آن :

یکی از مهمترین مزایای شیدینگ لب ها برجسته کردن و نشان دادن لب ها با استفاده از روش شیدینگ است.

مزایای شیدینگ لب

کلام آخر

قبل از انجام این روش سعی کنید بهترین مرکز شیدینگ لب در تهران و بهترین پزشک را انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

مهتاب شهریاری

سلام مهتاب شهریاری هستم، 3 سال کار نویسندگی و تولید محتوا در حوزه زیبایی انجام داده ام؛ تا به امروز تمام سعی خود را کرده ام که بهترین مطالب را گردآوری کنم و در اختیار مردم قرار دهم؛ در صورتی که هر گونه انتقاد یا پیشنهاد دارید، می توانید با ما در میان بگذارید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پریسا خاوندگار پداگوژِیست و مستر میکروبلیدینگ در ایران به پشتوانه ی تجربه ی 15 ساله ی خود در حوزه ی آرایش دائم با بالاترین میزان رضایتمندی مشتریان از طراحی ، ظرافت خطوط ، بهداشت کار ، انتخاب رنگ مناسب و مشاوره ی صادقانه در مراجعه اول و ماندگاری بینظیر خطوط بلید بدون تغییر و پخش رنگ در موعد ترمیم ضمن ارائه نمونه کارهای واقعی و متنوع آماده ی ارائه ی خدمات زیبایی به مراجعین عزیز می باشد.