نانوبلدینگ ابرو چیست ؟【سال 1401】❤

شاید برای شما سوال باشد که نانوبلدینگ ابرو چیست ؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که ابرو یکی از عوامل اساسی زیبایی صورت است. به گونه ای که تغییر وضعیت آن ها می تواند چهره را به کلی تغییر دهد. با پیشرفت تکنولوژی، ابزارهای مختلفی ساخته شده است که می توان از آن ها برای تغییر ابرو به دلخواه استفاده کرد. یکی از متداول ترین روش های امروزی روش نانوبلیدینگ ابرو گفته می شود. این روش به آرایش دائم یا نیمه دائمی معروف است. در این روش با استفاده از رنگ ها و ابزار مخصوص سایه زدن و هاشور زدن ابروها این کار انجام می شود. نانوبلیدینگ در واقع زیرمجموعه ای از میکروبلیدینگ است که به جای فشار دستی از نانو دستگاه ها استفاده می کند. در ادامه برای آشنا شدن با نانو بلدینگ ابرو با ما همراه باشید.

نانوبلدینگ ابرو چیست ؟

نانوبلیدینگ نسخه دقیق‌تری از میکروبلیدینگ است که در آن متخصص رنگدانه‌ها را با ابزار سوزنی مانند تاتو به پوست ابرو تزریق می‌کند. این سوزن ها منعطف هستند و به اندازه نخ ابرو ظریف هستند. رایج‌ترین آن ها سوزن‌های 0.18 میلی‌متری هستند که برخی آن‌ها را ابروهای سه بعدی نانو می‌نامند زیرا هیچ تفاوتی با موهای واقعی ندارند.

نانوبلدینگ ابرو چیست ؟

مراحل نانوبلدینگ ابرو :

نانوبلدینگ ابرو دارای مراحلی است که در ادامه به آن می پردازیم :

مشاوره نانوبلدینگ ابرو :

اولین مرحله یک قرار ملاقات است که می تواند قبل یا در روز عمل انجام شود. شما در مورد درمان، اقدامات اولیه و مراقبت های بعد از نانوبلدینگ مطلع می شوید و خواهید آموخت که در طول و بعد از عمل چه انتظاراتی داشته باشید. متخصص پوست شما را ارزیابی می کند و سابقه پزشکی شما را بررسی می کند تا مطمئن شود که از عوارض لیفت ابرو نانو رنج نمی برید. شما در مورد شکل و رنگ نانو تیغه ای که می خواهید صحبت می کنید و یک آزمایش پوستی انجام می دهید تا مطمئن شوید که به رنگدانه ها حساسیت ندارید.

طراحی ابرو :

متخصص شکل ابروهای آینده شما را می کشد و از شما می پرسد که آیا با طرح ابرو موافق هستید یا خیر. شما نظر خود را بازگو کنید و به متخصص بگویید که آیا از آن ها راضی هستید یا می خواهید تیره تر یا روشن تر باشد.

بی حس کردن ابرو :

قبل از نانو تیغه ابرو، یک بی حس کننده موضعی روی پوست استفاده می شود تا درد را بی حس کند. 15-20 دقیقه طول می کشد تا کار شروع شود و پس از آن تاتو شروع می شود. برخی از متخصصان قبل از بی حس کردن طرح را اجرایی می کنند.

انجام نانوبلدینگ :

این متخصص با دستگاه برقی موهای خود را در می آورد. این کار دو بار انجام می شود تا اطمینان حاصل شود که رنگدانه کافی کاشته شده است.

مرحله ترمیم :

هنگامی که ابروهای شما از این وضعیت بهبود یافتند، 6 تا 8 هفته بعد، باید یک جلسه ترمیم نانوبلیدینگ ابرو داشته باشید. که طی آن متخصص رنگدانه هایی را در قسمت هایی که امکان دارد سبک تر شده باشند اضافه می کند و اصلاحات لازم را انجام می دهد. پس از آن همه چیز انجام می شود و در نهایت می توانید از ابروهای زیبای خود لذت ببرید.

نانوبلدینگ ابرو چگونه انجام می شود ؟

برای انجام این روش، متخصص از دستگاهی استفاده می کند که سوزن های بسیار ظریفی در سر دارد. رنگدانه های جوهر را به زیر پوست ابرو منتقل می کند. این روش شباهت زیادی به خالکوبی دارد. یک روز قبل از شروع کار، متخصص از شما می خواهد که یک آزمایش پوستی انجام دهید تا مطمئن شود که به رنگ ها حساسیت ندارید. پس از آن، در مورد شکل ابروی انتخابی با متخصص صحبت خواهید کرد.

در مرحله بعد با استفاده از مداد الگوی مورد نظر روی ابروها اجرا می شود. در صورت تایید مدل، اکنون زمان استفاده از داروهای بیهوشی است و پس از آن می توان زایمان را آغاز کرد. برای انجام این کار بین ۲ تا ۳ ساعت زمان لازم است.  ابروها بعد از انجام نانو پر رنگ تر می شوند اما جای نگرانی نیست زیرا به مرور زمان به حالت عادی برمی گردند. این روش بسته به نوع و رنگ پوست شما بین 1 تا 3 سال دوام می آورد.

تفاوت میکروبلدینگ و نانوبلدینگ ابرو

نتیجه هر دو روش ابروهای طبیعی و زیبا است که ماندگاری طولانی دارد. تنها تفاوت آن ها در ابزار و تکنیک است. البته دلیل اصلی ترجیح مشتریان نانوبلیدینگ بدون درد یا کم درد بودن آن است. انعطاف پذیری و ظرافت نانو سوزن ها از نفوذ بیش از حد رنگدانه ها به عمق پوست جلوگیری می کند، زیرا این مشکل در میکروبلیدینگ ایجاد می شود و ظاهری سایه ایجاد می کند. از آنجایی که سوزن ها خوب هستند، برش ها باریک هستند. بنابراین احتمال التهاب کمتر است.

تفاوت میکروبلدینگ و نانوبلدینگ ابرو

ماندگاری نانوبلدینگ چقدر است ؟

بسته به نوع پوست و سبک زندگی، نتیجه نانوبلیدینگ 2 تا 2.5 سال باقی می ماند. اما این روش برای پوست های چرب بهتر است، زیرا با چربی پوست سازگاری بیشتری دارد. از طرفی بیشتر برای پوست هایی با منافذ گشاد مناسب است.

مراقبت های بعد از نانوبلدینگ ابرو :

مراقبت های بعد از نانوبلدینگ مانند میکروپیگمنتیشن ابرو و روش های دیگر است. هفت روز اول بعد از درمان نانو ابرو سخت ترین خواهد بود، زیرا به هیچ وجه نباید ابروهای خود را خیس کنید. اگر ابروهای شما خیس هستند، به سادگی آن ها را خشک کنید و دوباره از پماد حالت دهنده استفاده کنید. می توانید بقیه قسمت های صورت خود را با میسلار پاک کنید. اگر ابروهای شما شروع به کنده شدن کردند، هرگز آن ها را نکشید زیرا وضعیت را بدتر می کند. در کل دقت بعد از تزریق نانو در رسیدن به نتیجه خوب بسیار موثر است.

از لوازم آرایشی و محصولات مراقبت از پوست که می توانند به نانو ابرو آسیب برسانند، خودداری کنید. از کرمی که پزشک یا متخصص به شما داده است استفاده کنید. از کرم های دیگری که توسط پزشک تجویز نشده است استفاده نکنید. همچنین از اشعه های مضر خورشید پرهیز کنید، زیرا می توانند باعث محو شدن رنگدانه شوند. همچنین باید از شنا و هر نوع ورزشی که باعث تعریق می شود خودداری کرد.

صورت خود را زیاد نشویید. می توانید آن را به آرامی با آب تمیز کنید، اما ابروهای خود را خشک نگه دارید. برای از بین بردن باکتری ها از پدهای پنبه ای و کمی آب استریل استفاده کنید و به آرامی محل را پاک کنید. این کار را به مدت هفت روز انجام دهید. اگر توسط هنرمند شما توصیه شده است، از پماد ابرو نانوبلیدینگ استفاده کنید. به مدت ده روز از آرایش خودداری کنید. تکه ها را جدا نکنید. ابروهای خود را نخارانید. سعی کنید زیاد عرق نکنید. 24 ساعت اول ورزش نکنید. در طول دوره نقاهت از سونا، استخر و قرار گرفتن در معرض آفتاب خودداری کنید.

آیا نانوبلدینگ از میکروبلدینگ بهتر است ؟

این سوال به نتیجه مورد نظر و نوع پوست شما بستگی دارد. نانوبلیدینگ ظاهر دقیق تری دارد. هر ضربه فردی و ظریف است و متخصص می تواند آن را با دقت بیشتری ایجاد کند. نانوبلیدینگ برای افرادی که ابروهای روشن تری دارند طبیعی تر به نظر می رسد. همچنین بیشتر برای مراجعه کنندگانی که پوست چرب و منافذ باز دارند مناسب است، به خصوص مراجعینی که به دلیل بیماری ابرو ندارند، زیرا ظاهر ابروها طبیعی است. با این حال میکروبلیدینگ حرفه ای تفاوت چندانی با ابروهای طبیعی ندارد. میکروبلیدینگ کمی ارزان‌تر است، بنابراین اگر می‌خواهید با قیمت مناسب ظاهری شیک داشته باشید، این روش را انتخاب کنید.

کاندیدای نامناسب نانوبلدینگ ابرو

این روش برای بعضی از افراد ممنوعیت دارد و این افراد نباید از این روش استفاده کنند. در ادامه با کاندیدای نامناسب نانوبلدینگ آشنا می شوید :

 • ابتلا به دیابت
 • زنان باردار یا شیرده
 • افراد مبتلا به عفونت یا بیماری های ویروسی
 • افرادی که تازگی پوستشان را برنزه کردند.
 • اگر دارای تحریکات پوستی، روزاسه، اگزما یا پسوریازیس در نزدیکی ناحیه تحت درمان هستند.
 • افراد مبتلا به بیماری های جدی مانند سرطان، صرع یا اختلالات خود ایمنی
 • افرادی که تحت شیمی درمانی هستند.
 • افرادی که دارای هر گونه اختلال خونریزی هستند.
 • اگر از داروهای رقیق کننده خون استفاده می کنید با پزشک خود مشورت کنید و در صورت امکان مصرف را قطع کنید.
 • افرادی که سابقه کلوئید یا اسکار هیپرتروفیک دارند.
 • افرادی که به تازگی تزریق بوتاکس یا فیلر انجام دادند.

کاندیدای نامناسب نانوبلدینگ ابرو

چه افرادی کاندیدای مناسبی برای انجام نانوبلدینگ ابرو هستند ؟

برای این که متوجه شوید شما هم کاندیدای مناسبی برای انجام نانوبلدینگ هستید بهتر است با پزشک متخصص صحبت کنید و بعد اقدام به این روش کنید. آن هایی که ابروهای کم پشت یا پراکنده دارند. خانم هایی که مشغله زیادی دارند و در طول روز زمان زیادی را بیرون از خانه می گذرانند. در نتیجه نمی توانند به آرایش ابروهای خود توجه کنند. افرادی که از ابروهای خود راضی نیستند و می خواهند مدل خود را تغییر دهند. خانم هایی که ابروهای نامتقارن دارند می توانند از این روش برای متقارن کردن ابروها استفاده کنند.

مدت زمان بهبودی نانو بلدینگ ابرو

پس از یک هفته شاهد بهبود قابل توجهی خواهید بود و قرمزی و خارش به میزان قابل توجهی کم می شود. این به این معنی نیست که ابروهای شما بهبود یافته است. همچنین باید چهار تا هشت هفته بعد از نانو صبر کنید و مراقبت های بعد از نانو را به خوبی دنبال کنید. پس از بهبودی ابروها، باید برای ترمیم به متخصص خود مراجعه کنید. در طول جلسه ترمیم نانوبلید، متخصص شما عیوب ابروها را برطرف کرده و دوباره مقداری رنگدانه به آن اضافه می کند. ابروهای شما چند روز پس از جلسه ترمیم بهبود می یابند و می توانید تا سه سال از ابروهای ایده آل و زیبای خود لذت ببرید.

آیا می توان نانوبلدینگ ابرو را پاک کرد ؟

با بیشتر شدن محبوبیت این روش در سراسر جهان، متخصصانی در سراسر جهان هستند که این روش را انجام می دهند. مهمترین چیز برای شما این است که یک متخصص زیبایی را انتخاب کنید که در انجام این روش با تجربه باشد. اگر نانوبلدینگ توسط یک فرد غیر حرفه ای انجام شود امکان دارد دچار عوارضی شوید.

اول از همه، نگران نباشید. باید منتظر بمانید و ببینید که فرآیند تقویت نانو ابرو چگونه پیش می رود و سپس تصمیم بگیرید. در ابتدا رنگ همیشه تیره تر است و پس از چند روز محو می شود. همچنین به یاد داشته باشید که چهار تا هشت هفته بعد از عمل می توانید ترمیم نانو ابرو را انجام دهید. اگر دیگر به متخصص خود اعتماد ندارید، بهتر است فردی با تجربه تر را برای اصلاح عیوب ابروی خود پیدا کنید.

گزینه دیگر که ایمن ترین روش می باشد، صبر کردن است. ابروها را با نانو ترمیم نکنید و منتظر بمانید تا رنگدانه از بین برود. راه حل نهایی این است که سعی کنید آن را با لیزر درمانی از بین ببرید. اما این روش توصیه نمی شود زیرا می تواند آسیب جدی به پوست شما وارد کند. درمان دیگری به نام حذف تاتو قدیمی وجود دارد که تهاجمی تر است. مطمئن ترین کار این است که تحقیقات کامل انجام شود. یک متخصص مجرب و معتبر نانو لیفت ابرو را پیدا کنید که بتواند ابروهای ایده آل شما را ایجاد کند.

آمادگی برای نانوبلدینگ ابرو :

اولین و مهمترین چیز این است که تحقیق کنید. یک مرکز و متخصص زیبایی مجرب و شایسته انتخاب کنید. صفحات مرکز آرایشی مورد نظر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید. عکس های قبل و بعد مشتری را ببینید. در صورت امکان با افرادی که نانوبلیدینگ ابرو انجام دادند صحبت کنید. آرایشگری را انتخاب کنید که سبک کاری او را دوست دارید، هر حرفه ای سبک خاص خود را دارد.

اگر این مراحل را دنبال کنید، در نهایت یک رشد نانو ابروی ایده آل خواهید داشت. با متخصص خود مشورت کنید و سوالات خود را بپرسید و مطمئن شوید که تمام مراحل را متوجه شدید. در طول جلسه مشاوره خجالتی نباشید زیرا به هر حال چهره شما تغییر خواهد کرد. بنابراین باید اطلاعات کاملی در مورد نانو ابرو به دست آورید.

مدت زمان بهبودی نانو بلدینگ ابرو

کلام آخر

قبل از انجام این روش سعی کنید بهترین مرکز میکروبلیدینگ در تهرانپارس و بهترین پزشک را انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. مراقبت ها و دستورات را به خوبی انجام دهید تا نتیجه مناسبی از این روش بگیرید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پریسا خاوندگار پداگوژِیست و مستر میکروبلیدینگ در ایران به پشتوانه ی تجربه ی 15 ساله ی خود در حوزه ی آرایش دائم با بالاترین میزان رضایتمندی مشتریان از طراحی ، ظرافت خطوط ، بهداشت کار ، انتخاب رنگ مناسب و مشاوره ی صادقانه در مراجعه اول و ماندگاری بینظیر خطوط بلید بدون تغییر و پخش رنگ در موعد ترمیم ضمن ارائه نمونه کارهای واقعی و متنوع آماده ی ارائه ی خدمات زیبایی به مراجعین عزیز می باشد.